Soja 2013.g.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
http://www.glas-slavonije.hr/211778/7/U-Srbiji-na-tisuce-hektara-pod-GM-sojom

Jel istina da ima toliko GMO smeća po Srbiji ? Te njive bi trebalo zapalit a vlasnike koji su svjesno sijali odrat sa kaznama, katastrofa sto se kockamo sa zdravljem, prokleti Monsanto.
Kakva glupost od ovih naših komšija sa zapada oni su ušli u E.U.i misle da kod njih sve funkcioniše a za nas da mi živimo u zemlji gde ništa nefunkcioniše kao da nema kontrole prilikom otkupa . Citiram : Koliko pak takvih proizvoda iz Srbije stiže u našu zemlju, za sada ne može nitko reći. A može li u takvim uvjetima Hrvatska zaustaviti uvoz svih proizvoda iz Srbije koji bi u manjoj ili većoj mjeri mogli sadržavati elemente GMO i tako zaštititi svoje građene? Pripremio: N.​Vukadinović
Prljavu igru igraju ovi hrvati sve bi uradili da se kod njih nijedan Srpski proizvod neneđe na rafu kao što i jeste
http://www.novosti.rs/vesti/naslovn...40064-Srpsku-robu-u-Hrvatskoj-uvek-ceka-rampa
Izvinjavam se za :off_topic: ali nisam mogao da prećutim za ovo.
 
Postoji i kod nas kontrola ni pod razno se tako sta ne moze otkupit, nismo mi pametni sto smo u E.U ušli mi odkada smo ušli po mojoj procjeni sad smo još više na dnu, i samo nas jos više ukopavaju uvozom !
I čemu toliki uvoz svega to mi nije jasno nikako zašto se izveze sva naša kvalitetna roba a smeće se uvozi ko zna odakle to sve dolazi, a Monsanta polako pocinju i kod nas zastupat rijec je o kukuruzu !
 
Ako je istina da je to Sevarlic izjavio onda tu ima elemenata za krivicnu odgovornost.,za namerno nanosenje stete Srpskoj poljuprivredi.Ja koliko znam svaka prikolica se proverava na modifikaciju.
 
Nemoze se tek tako naci ta GM(tetkica,becarusa) soja.Treba je traziti a kako jedino da se ide i prska totalom onako spricom neki mali zalizak a to iziskuje novac koji nemaju ili nezele da daju ili da neko nekoga ocinkari kako je vec bio slucaj u nasem selu prosle godine iztarupirane su neke povrsine,ta soja izgleda kao sorta dukat mozda malko tamnija boja e sad neznam mozda ima nekih drugih sorti.Bio je slucaj kada je jedno selo necu ga imenovati nadjeno dosta te soje ali je problem bio sto je i jedan tajkun posejao neku povrsinu i mestani koji su je sejali zapretili da ce da pozovu novinare jer hoce da njihovu tarupiraju a od ovog glavonje nediraju,mislite da su im pipnuli tu soju posle toga.A najgore svi otkupljuju tu soju par dinara jeftinije i sta onda reci.
 
Nemoze se tek tako naci ta GM(tetkica,becarusa) soja.Treba je traziti a kako jedino da se ide i prska totalom onako spricom neki mali zalizak a to iziskuje novac koji nemaju ili nezele da daju ili da neko nekoga ocinkari kako je vec bio slucaj u nasem selu prosle godine iztarupirane su neke povrsine,ta soja izgleda kao sorta dukat mozda malko tamnija boja e sad neznam mozda ima nekih drugih sorti.Bio je slucaj kada je jedno selo necu ga imenovati nadjeno dosta te soje ali je problem bio sto je i jedan tajkun posejao neku povrsinu i mestani koji su je sejali zapretili da ce da pozovu novinare jer hoce da njihovu tarupiraju a od ovog glavonje nediraju,mislite da su im pipnuli tu soju posle toga.A najgore svi otkupljuju tu soju par dinara jeftinije i sta onda reci.

Zasto bi je iko trazio na njivama? Prvo treba kontrolisati sta ulazi u ovu zemlju, i kako se distribuira GMO seme. Ako vec prodje seme, onda kontrolisati otkup. Pa cemu silni sluzbenici u opstinama, evo kod nas sede jedni drugima na glavama, oce opstinska zgrada da prsne, a nigde inspekcije. Na nekoliko mesta se otkupljuje soja bez ikakve provere ( naravno veliki deo je GMO ili zarazena ). Kada bi tako radili, vec sledece godine bi se dzudze dobro zamislile pre nego sto nabave GMO. Sve bi to mogla drzava da raz***e, ali ne moze kad nije ni za sta. Najlakse je sedeti u kancelarijama i ubirati harac od poreza, struja, vode, komunalija, prebrze voznje i pojaseva, praviti imaginarne projekte i blebetati kako je aparat preglomazan... Evo po drugi put sam stradao od GMO i uopste ne krivim ni kombajnera, ni onog koji je seje i kupuje, samo ovu sugavu drzavu koja ne moze da sabere dva i dva.
 
Oće li neko već jednom da napiše , na koji način na otkupnim mjestima testiraju soju na GMO , da nas prosvijetli . Sa totalom na njivi svi znamo , za kukuruz Dekalb sam sam pokazivao ovde da nije GMO pretrošle godine kad su neki počeli da tvrde da je modifikovan , ali za soju sam i dalje glup za dokazivanje na otkupnim mjestima , pa da čujemo kako provjeravaju ?
 
MOMO..........Samelje se nekoliko zrna soje i stavlja se u malu epruvetu u koju se sipa neka tecnost ( moguce da je destilovana voda ali nisam siguran ) i u epruvetu se stavlja spesijalna kartonska traka cije su dimenzije otprilike 0.5 cm x 7-8 cm. Traka upija tecnost i na njoj ako se pojavi jedna crtica onda je NON GMO, a ako se pojave dve crtice onda je soja GMO. Ceo postupak traje 2-3 minuta.

Nabavicu jednu traku pa cu slikati i postaviti.
 
Tacno tako.
I ako si prskao uzglavnice na njivi sa totalom da ti ne raste korov ili strniste posle zetve , a ono je pored sojista moze da pokaze da je kontaminirana.
 
Kosio sam 1 njivu i ovako sa polovinom hedera, zbog čička i ostalih travnih korova

53w703.jpg
 
Ja sam kosio vlaga ako vlagomer nelaze oko 15%,gazda je nosio kuci kaze nek se malo osusi.Islo je bolje nek sto sam mislio,sutra nastavljamo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh