Soja 2013.g.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jesu stvarno tako dobri prinosi ili pisete samo najbolje?
Srem,bacis dugme,nikne kaput.
Salim se.Kod mene ima ljudi koji su presli 2000kg,100% provereno.

- - - - - - - - - -

Savo biće da su miševi skupili zrna a ne vetar,prošetaj po njivi.Jedne godine ko što kažeš samo štapići gore ostali kada smo kosili na svakih 20-30 metar jedan mišarnik.
Meni su jedne godine pojeli misevi Boga Oca,nisam mogao da verujem sta su zimnice navukli.
A kad smo kod otpadanja,drugaru sto sam ja sejao,Fortuna je u pitanju se dugo cekao i otpalo mu je 15-20%,pa sad moze biti i jedno i drugo.
 
Danas sam čuo informaciju da će kod nas konkretno firma kojoj ja predajem, plaćat soju 2,80kn/kg sto je sto posto cijena mozda cak i 2,90, a opet firma jedna najpoznatija u HR (Belje) je navodno izašla sa 2,55 sad šta će tu bit ne znam, ali otac radi gore u navedenoj firmi di predajemo i potvrđena mu je ta cijena to je oko 400€ po toni ako se ne varam mozda malo manje !
 
Malo pre razgovarao sa drugom iz Silbasa. Tamo rod od 900-1400 kg po kj. Kaze tuga, ljudi ne mogu da pokriju troskove.

Nije bas tako ali ajde ako vam je tako receno onda ok. Juce sam pokosio dukat koji mi je bio medju najlosijim sojama a bilo je 1650kg po kj... A ima par ljudi koji su kosili 1900kg/kj... Tako da ne treba bas u svaku pricu poverovati....
 
Moj šogor juče pokosio svoju, ne zna koja je sorta, prinos 1450 kg/kj, sve u JUS-u. A obećavala je više...
 
27zck9l.jpg
[/IMG]Završena Sava, prinos u proseku 1.800 kg/kj, vlaga 10 nečistoća 2. Ne mogu biti nezadovoljan ali izgledala je bolje od toga no dobro sad...
dvg860.jpg
[/IMG]
 
Pokošeno 4,75 jutara prinos 1200 kg/kj sorta Galeb,đubrenje 100 kg 8-16-24,50 kg 15-15-15 predsetveno preko lista Ekobuster + preko lista drugi put pred cvetanje Bor 20-20-20 izostale padavine i eto kraj priče .
 
kod nas jos ceka 2 nedelje, zelena je jos. ja nisam video licno, ali tako kazu, zato nemam slike. sorta balkan. kasnija je setva bila...
 
Kod nas kit* lastina,za njih par sam cuo da su imali oko 15m/kj,ostali broje sitno oko 10-12meteri/kj.
Bilo je takvih slucajeva u Vojki,ali drugacija je zemlja od Pazovacke i Golubinacke.

- - - - - - - - - -

Pokošeno 4,75 jutara prinos 1200 kg/kj sorta Galeb,đubrenje 100 kg 8-16-24,50 kg 15-15-15 predsetveno preko lista Ekobuster + preko lista drugi put pred cvetanje Bor 20-20-20 izostale padavine i eto kraj priče .
A koji atar je bio?
 
3479r0n.jpg


wraush.jpg


10sho3c.jpg


20 kj pokoseno od 3 do 7 sati znaci 4 sati je bio kombajn na njivi,trijumf sa zitnom na 25cm je sejan.Vlaga 11,7 necistoca 6,4 zbog zelenih zrna a prinos 1200kg kj.
 
a kakva su vam iskustva u vezi nacina setve soje, prednosti i mane, prinos i ostalo u odnosu zitna i pneumatska sejalica?
 
Iskustva su takva da se vracam na 50cm bolje i ujednaceno nice manje hemije vise spartanja. Ako je godina dobra skoro nema razlike u prinosu, ali ako se neuklopi sve onda je ipak bolje pneumatskom na 50cm takva su moja iskustva sa sojom , a sejem je odkad se malte ne seje kod nas.
 
Pokošeno 4,75 jutara prinos 1200 kg/kj sorta Galeb,đubrenje 100 kg 8-16-24,50 kg 15-15-15 predsetveno preko lista Ekobuster + preko lista drugi put pred cvetanje Bor 20-20-20 izostale padavine i eto kraj priče .
Veruj druže i da je bilo kiše nebi ti vratila ulog u veštak,svi bi imali 2t a ti 2,2t.Takvo je moje iskustvo:ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh