Kola kombajn

Limarija odlicna nidje cak ni ozbiljne hrdje,cim prije cu je poslikati jer sam je poprilicno uredio od zatecenog-kupljenog stanja,gume sam stavio radialne 14,9-r26 godyerove,za ovu sezonu sam samo brzinski napravio nadstresnicu a do godine ce biti i kabina
 
Kazner ja jos uvek cekam... :osmeh: Prodje i sezona vrsidve a nema jos da vidim ni jednu sliku kako si uredio kombajn.. :bravo:
 
cira92 ja sam poslije zetve vec treci dan bio u austriji,i evo stigo prije par dana,medjutim sve slike na racunaru i memori kartici koje sam imo proguto neki virus,.ili sta li je posto nisam neki strucnjak za racunare tako da je kombajn pokriven na otvorenom i ceka svoju garazu koju treba da pocnem pa ce biti slika,.naj vise mi zao video zapisa u radu koje sam mislio pokazati
 
Bitno je da virus ne pojede kombajn , a za slike će mo lako.Bit će drugi put.:ppozdrav:
 
Naisao sam na kombajn kola cornet u dosta dobrom vizuelnom stanju sa 1880 h sa ederom od 2,5m,nosi perkins motor 4 cil.,e sad pitanje za znalce valja li taj kombajn,kako su se pokazali u radu, jer su dosta rijedki na net-u gotovo da ih i nema kako za djelove,.vidio sam da je kolu kupio deutz fahr pa predpostavalajm da su dobri kao i sam df
11076087gs.jpg
[/URL][/IMG]

mnogo retki, nema delova ne znam bezi
 
E on je kod mene odradio sezonu,malo kasnis sa nastavom.Da su rijetki to je tacno,gotovo da niko i nezna za ovug proizvodjaca,a i djelovi za sad mi nista sem remenja nije trebalo,.
 
E on je kod mene odradio sezonu,malo kasnis sa nastavom.Da su rijetki to je tacno,gotovo da niko i nezna za ovug proizvodjaca,a i djelovi za sad mi nista sem remenja nije trebalo,.

Samo Vi njega vozite i nemojte brinuti.Delova kojih nema lako je napraviti ili postojeće prepraviti.
 
Time sam se i ja vodio,nije to nekadasnje vrijeme, danas se vecina stvari moze napraviti ili kao sto ste kazali postojeci prepraviti,..
 
Evo da temu malo osvjezimo,dans sam napravio koju fotografiju

IMAG0242.jpg


IMAG0244.jpg



IMAG0247.jpg


IMAG0250.jpg


IMAG0254.jpg


IMAG0258.jpg


IMAG0259.jpg


IMAG0260.jpg


IMAG0262.jpg





evo jos malo slika

IMAG0267.jpg



IMAG0268.jpg


IMAG0269.jpg



IMAG0270.jpg



IMAG0273.jpg
 
Poslednja izmena:
ovakvom sam radio remont doduse ne kompletan ali dosta toga sada je na redu motor (pukao blok sa unutrasnje strane pa vodu gura u karter) zakovao
Kazner


gde ti je lim sto zatvara donje sito
 
Eh kad bi poceo da pisem sta sam sve radio tj remontovo i sta jos ima da se uradi,.nije to sad da mi je predstavljalo neki problem ali sta se vremena potrosi na pripremi kombajna,e to da mi je ko prico dok nisam imo kombajn ne bih mu vjerovo.izmedju ostalog sam u po zetve imo zakivanje motora pa sam i u tom dijelu opravke imo iskustvo.

@ dragan dmb
mozes li mozda da oznacis na slici ili da probas opisati o cemu je rijec jer ja nemam predstavu sta i gdje treba da je..
 
Ima lim sa rupicama ali nije odma uz sito vec je pomaknut nekih 20 cm,evo oznacio sam ja na slici(crnim okvirom) ja sam ga spustio kad sam ga cistio

imag0269_jpg.jpg
 
ee to je taj samo sto je kod tebe drugaciji drugi deo sita verovatno je to neko napravio ali nije original tako pa mi je skrenulo paznju
 
ee to je taj samo sto je kod tebe drugaciji drugi deo sita verovatno je to neko napravio ali nije original tako pa mi je skrenulo paznju

Da li ste sigurni da ovo nije original? Samo mi objasnite gde će masa proći koja ne propadne kroz sito? Kroz rupice od dva milimetra? Budite ubedjeni da neće. :ppozdrav:
 
Odma iza ovog perforiranog lima, gledano ovako od pozada je mali sabirnik sa spralom, koja vraca lose ovrsenu masu i dalje preko elevatora vraca ponovo na izvrsaj u dob.
 
Ovo gornje sito i ja mislim da nije orginal jer je neko prije mene vario i prepravljo,i ovi sto ti kazes siljci su naknadno zavareni,.jel imas mozda sliku kako bi trebalo da bude.
 
Nazad
Vrh