Kola kombajn

imas koju sliku od tog fahra...hidraulicni volan ca da ti fali itekako,kakav je teren kod tebe...farba nekad nije merilo....ali opet puno para za te god....
 
Odluka je vasa,ali klaas je zakon za kombajne, po njemu su svi nastali. perkins motori se najbolje pokazali za uslove rada kombajna.Za svaki kombajn i marku potrebno znanje i odrzavanje,pa i za nov.
 
slika_76922_2012_03_1330895127_velika.jpg
[/URL][/IMG]
slika_76922_2012_03_1330939115_velika.jpg
[/URL][/IMG]

to je fahr sto sam danas gledo,hajde volan bi i mogo prepraviti na hidrauliku za malo para,teran onako sa bregovima nija sad da su ekstremni ali ima i ravnih njiva jedino sto su puteljci na knap za 3 m eder vise bi mi paso od 2,5m,a sta ces vidis da kod nas nemos nista kupit za neku normalniju cijenu sve staro ali opet na cijeni,.
 
Kazner,druze po meni preskupo je to veruj mi za tako star kombajn,a baska sve,nema kabinu,to ubija,prasina te pojede,ne znas sta ces sa sebe,ne mozes da dises...ko ima kombajn bez kabine zna kako je...moj deda je bukvalno zamrzao kombajne bas zbog toga...ono od cega najvise bezis uvek te stigne...Zmaj 133 sa kabinom bunkeras,stavis tegove na zadnje tockove i teraj..:ppozdrav:
 
ima kod mene u selu nekoliko.pitacu dal koja se prodaje pa cu ti javiti...moze se naci kod nas pojeftino posto se sve vise kupuju veci kombajn,ima jedna 133 samo nema bunker,kao nova,covek ima mehanicarsku radnju cuvao je u pm,sad kupio masey ferguson dao 20 000 e za njega a ovo ce prodati msm..
 
ljudi otvorite oci kod kupovine starih kombajna,ja sam najebao ove godine.U APRILU sam kupio INTERNACIONAL H8-41 sve je bilo ok u dvoristu tipa koji ga je prodavao,kada sam ga povezao kuci na 5 kilometru kvar i sve do danas na njemu nesto fali.Inace ja sam ga platio 2 650 evrica sa njim sam uradio 2 hektara ostalo ortak snjegovi kombajnom .Ovo sranje je 1965 godiste,sta da radim kada sam ispao saran i pao na kartu poverenja dok mi se tip kleo u sve zivo sto si njegovim zvalo.Dva puta sam hteo da ga zapalim na njivi,otvori kazner 4 oka da nebi prosao kao ja.
 
Simic zato ja njemu i preporucujem zmaja,nije ni on neka sreca,ali bar mozes naci deo i kod komsije na cardaku,a relativno je jednostavan za rad i popravku..ovo strano i starije je ogroman rizik i udarac po dzepu
 
Veruj mu naj bolje da ides na Zmaj 132-133,moze se naci jeftinije 132 dzakarosi pa mu mozes posebno napraviti bunker,a dzakarosi su uglavnom bolje ocuvani i manje radili bar u mom kraju....
 
Postovani nov sam na forumu i nisam bas upucen gde treba postavljati pitanja ali evo da iskoristim ovu temu.

Hteo bih kupiti jedan kombajn za zito, ali me interesuje koji bi mi najbolje odgovarao, ja sam gledao neke i svideli su mi se Massey Ferguson 206 i 187. E sad koji je bolji? I imali jos neki slican ovim kombajnima neki Claas,John Deer ili IHC? Unapred hvala
 
Rade za svaku marku kombajna imas temu ovde na forumu..pa pitas u temi za Clas kombajne za Clas koji te interesuje,tako ide...npr ovo za MF postavi u temu MF kombajni i sigurno ce ti neko pomoci ko se razume u te kombajne:ppozdrav:
 
nije da ja sad nesto tu pametujem ali nedjoo je u pravu sto posto,samo zmaj 132-133 i teraj,inace i ja sam se prosle godine zaludjivao te cu ovog stranca te onoga a sve nafurane cene a matori kao biblija i hvala Bogu sto se na kraju predomisli i uze 133 bunkerasa,kombajn kao stvoren za pocetnike u tom poslu ne previse komplikovan a delova na svakom cosku a kazner druze veruj mi to je najbitnije,ne kazem da su i oni cvecke ali ovo za delove je po meni jako bitna stavka zbog kojeg ga vredi uzeti bez razmisljanja izmedju nekog matorog stranca i zmaja :ppozdrav:
 
Kako bilo da bilo iso sam pogledo dosta "krseva" sto zmajeva sto stranih i od svih ova kola je bila najurednija,kupovina je pala jos prosle godine nekoliko dana od postavljanja mojih postova,u cijenu od 4000€ covjek ce da izmejni svo remenje koje je za zamjeniti, jednu pogonsku gumu koja je totalo ispucala i nije ni za sta,sve zube i cesalj na ederu,i cak mi je dao "garancije 5 god".mad se uopste ne drzim za ovo zadnje ali ajd.Covjek nije seprtlja i prevarant tako da dok sta ne bude necu znati,ali ako bog da jeda nista i ne bude od ozbiljnijih kvarova.
 
Evo to je ta,cudno da bas slike koje sam naso na internetu na nekoj austriskoj stranici o masinam su slike od kole koju sam ja kupio,i izgleda da su jedine koje postoje,.kako je kod covjeka u garazi nisam mogo ni slikati a da se vidi bolje,bit ce slika kad dotjeram.






11076086ih.jpg


11076087gs.jpg

slika_411415_2012_11_1353442509_velika.jpg
 
Kazner jer tvoja Kola bas ova sa gornjih slika sto si postavio???? Imas li jos neke slike od kombajna da se malo bolje vidi i izbliza,zanima me jer su retki kombajni... :bravo:
 
To je ta bas ta moja Kola i tacno da su rijetki,kad sam bio kod Djukica u NS on mi veli da ima tu po srbiji ovih kombajna ali ne puno i mozda po poljskoj,. slika bi bilo da mi dogitalac nisu osteili virusi(nisam pokuavo opravljati,mada mislim da nije nista opasno) a i mobilni sam zakaco pa je i on pozelenio od muke tako da dok malo ne pocistim viruse,.cim prije cu da okacim slike sa malo detaljnijim prikazima
 
Lepo izgleda na oko limarije je u OK stanju nema da je trula i tako to sobzirom na godiste.... Vidi se da je prednja desna guma nova jer si stavio i levu??? Uradi joj kabinu i videces sta znaci kabina ja sam se preporodio ove godine... vise mi nepada napamet da vozim bez kabine...
 
Nazad
Vrh