Kola kombajn

Kazner

Član
Učlanjen(a)
26 Dec 2010
Poruka
809
Lokacija
Poljana(BiH)
Naisao sam na kombajn kola cornet u dosta dobrom vizuelnom stanju sa 1880 h sa ederom od 2,5m,nosi perkins motor 4 cil.,e sad pitanje za znalce valja li taj kombajn,kako su se pokazali u radu, jer su dosta rijedki na net-u gotovo da ih i nema kako za djelove,.vidio sam da je kolu kupio deutz fahr pa predpostavalajm da su dobri kao i sam df
11076087gs.jpg
[/URL][/IMG]
 
Kazner kolko je novca,teski su za delove,nema ih nigde,a pucanje osovina je cesta pojava kod njih pa gledaj sta ces..bolje ti sebi nadji neku 133 bunker i miran si...
 
I to znači da je to iskustvo?Ima i uvaženi kolega @Kish Robert pa ja opet ne mogu da dajem takvu tvrdnju kao Vi.Možda Vi imate više iskustva pa možete da donosite takav sud i da ga javno iznosite jer ja ipak to ne bih smeo jer očigledno da nemam iskustva kao Vi.
 
panonstib u tvoju kompetentnost ne sumnjam stoga bih te zamolio da mi pomognes oko ovog kombajna u smislu savjeta,tj tvoje poblize misljenje o navedenom kombajnu,.

nedjooo osovine cega pucaju, a cijena je 4300€
 
Teško je doći do delova za ovaj tip kombajna jer je davno prestala proizvodnja.Sve osovine koje puknu ili vratila moraju da se prave jer ipak proizvodnja tog kombajna je prestala 1969. godine a proizvodjač je dužan da još 20 godina proizvodi rezervne delove za mašine koje je proizveo po prestanku proizvodnje, ali i tih 20 godina je davno prošlo.Ležajevi, remenje nisu problem pošto su uglavnom standardni ali ostalo je veliki problem.
 
Pa dobro ni osovine i vratila nisu problem za napraviti ako su jednostavnog uzduznog oblika,e sad ako su oblika kao radilica onda je "mozada" i ne moguce napraviti,.a kakvi su u radu kad su da kazem ispravni i uredni,covjek ciji je kombajni mi kaze da radi odlicno lijepo cisti i ne rasipa.,
 
Svaki kombajn je dobar u radu kada je ispravan.Za nepravilan rad kombajna uglavnom je kriv kombajner jer nije podesio kombajn.
 
Pa dobro ni osovine i vratila nisu problem za napraviti ako su jednostavnog uzduznog oblika,e sad ako su oblika kao radilica onda je "mozada" i ne moguce napraviti,.a kakvi su u radu kad su da kazem ispravni i uredni,covjek ciji je kombajni mi kaze da radi odlicno lijepo cisti i ne rasipa.,

Izvinjavam se sto se mesam u vase raspitivanje gospodine Kanzer, koliko sam zakljucio vi biste kombajn za vase potrebe, ovo je masina koja moze da vas super sluzi neko vreme, ali isto tako prvi dan moze da vas izda i da se napatite s njom jako puno. Covek koji vam ju hvali, je prodavac, imajte i to na umu, njemu je cilj resiti se toga. ako ste ikako u mogucnosti nadjite bar nesto mladje, i sa vise rezervnih delova u opticaju. Previse truda i finansija odnosi budzenje i krpanje.
 
Kombajn bi isao i u usluge,mada sve kad saberem svoje i usluge ne vjerujem da bi radio vise od 35 h,tacno je to svaka prepravka i krpljenje odnosi dosta sredstava vremena,,covjek ciji je kombajn je starija osoba i ima 3 kombajna claas,epple,i ovu kolu,za mladji kombajn treba poveca suma eurica,ali i kad pogledam od mladjih i nema manjih kombajna sve neke grosije,.izgleda da cu morati kupiti kombajn od kojeg sam naj vise bjezao i obilazio ga u sirokom luku(zmaj 133), bar za njega ima djelova
 
kupi zmaj za 35 h,netreba ti bolji,a za toliko nema sta ni da se pokvari,a kad se pokvari ima delova,a nisu skupi,ima i novih i polovnih!
 
Kazner gospodin Panonstib ti je gore sve napisao sto se tice delova,ja sam napisao sto sam cuo od majistora iz moje okoline u nameri da ti pomognem,staro je to a ni para nije mala...namakni jos nesto novca i imas u Brodu 142 za 9500 km.ili djuru djakovica m770 za 9000 kod Doboja..
 
U mom selu Ima jedan kombajn Kola samo manji neznam koji je model stoji godinama a covek placa usluge,kaze kad se pokvari dzaba se zivcira za njegovih 3-4 hektara bolje da plati,taj kombajn je isto na prodaju i niko ga nece star mnogo a delova nigde nema... Zato i stoji u kvaru tako ga prodaje... :ppozdrav:
 
Nista onda odustajem od Kole,a dojmio mi se pravo,.
Nedjooo ovu kolu sto sam gledo je iz tvog kraja Bjeljina(golo brdo),.
 
a joj msm da znam kod koga si gledao...ma kombajn je ovako na oko dobar i za manje parcele,ali masina je kvari se,samo ce da te boli glava kasnije...pogledaj ti i nekog manjeg fahra i to nisu losi kombajni a ima ih u brdskim predelima dosta..
 
Naisao sam na kombajn kola cornet u dosta dobrom vizuelnom stanju sa 1880 h sa ederom od 2,5m,nosi perkins motor 4 cil.,e sad pitanje za znalce valja li taj kombajn,kako su se pokazali u radu, jer su dosta rijedki na net-u gotovo da ih i nema kako za djelove,.vidio sam da je kolu kupio deutz fahr pa predpostavalajm da su dobri kao i sam df
11076087gs.jpg
[/URL][/IMG]
Ovo još Hitlerov deda rashodovao pre izbijanja drugog svetskog rata :ppozdrav:

Uzmi nešto mlađe,trebaće to jednog dana i da se proda
 
Danas sam opet obilazio teren u potrazi za kombajnom,gledo sam claasa cosmosa koji je na oko odlican ali kad sam malo pogledo unutra sav hrdjav,nitni i varova kolko hoces sve truhlo,.
onda sam iso gledo fahr 88 s 77 god,deutz motor onako vanjsak farba nije cemu ali unutra sve ok nista nije hrdjavo,vareneno,petljano i prepravljano,.nema sat tako da ne znam kolko sati ima,.kolko bi odprilike trebalo sati rada da se farba u bunkeru izlize ili na patosu od kabine-ovaj sto sam gledo tek je izlizo onu crvenu tj zavrsnu one temeljne orginalne su jos tu,.i da onako usporedbe ovaj fahr mladji od gore pomenute kole a nema hidraulicni volan,pokazivac temperature ni casometar,.
i da ovaj fahr bi bio negdje oko 4000€
 
Nazad
Vrh