Kola kombajn

Napravi koju fotografiju kombajna pa da temu jos malo dopunimo i slikama drugog kombajna::namigivanje::
 
Reci mi jesi li radio sa njim? Neki savet, preporuka ? :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

24352t1.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

a16ebt.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

2db9r1f.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

261ezqw.jpg
[/IMG]
 
Ima zenin stric kuca do mene Kolu,jako lose radi ali je u jako i losem stanju.Prosle godine sto je ovrsio nisu ni kokoske mogle prebrat jecam.Ali naglasavam u jako je losem stanju a i on glup sve se da popraviti.
Na ovoj prvoj slici vidi se dim,izgleda neko se bas usudio igrati sa sudbinom
 
Poslednja izmena od urednika:
uprkos upozorenjima vlasti, pa cak i medijksom propagandom protiv paljenja moj komsija je ipak najpametniji....

- - - - - - - - - -

a sto se tice mog kombajna, ja sam prezadovoljan! jako cisto vrse, cak sam i slikao. mali je potrosac ali zato i malo moze da pozanje tokom dana... doduse zivim u brdskom predelu pa mi i odgovara to sto mogu da prodjem svuda(gde traktor s prikolicom prodje i ja se provucem :osmeh: doduse platio sam danak neiskustvu predprosle godine kad nisam znao(a nije ni imao ko da me nauci) da pregledam lamele na puza. zeo sam neki jecam a cela njiva je polegla. plus sto ja nisam bas vest u zetvi "polezotina" ili kako se vec kaze pa sam spustao heder buvalno do zemlje, (a i nisam znao za onu caku sa pomeranjem vitla napred i voznje u kontra smeru od onog u kome je poleglo). pa mi se pokrive 3 osovine! u sred sezone! a ja radim sam, doduse deda ide sa mnom cisto da ga posaljem tokom prvog otkosa da ne zakacim neki kamen i tome slicno. a i ako ne daj Boze dodje do nekih "kvarova" imam asistenta koji ce da mi doda alat i tako to :)

- - - - - - - - - -

6idzra.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

xpaekg.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

2rp2qms.jpg
[/IMG]
 
Imao sam ga ja 20 godina od 1982 pa do 2000 i kad vidim ove tvoje slike sve mi se kosa ispravi na glavi inace kombaj uzan nizak ali zato dosta dugacak kod njega su slamotresi (vile) dosta duze nego kod klasa svaka remenica ima kajlu i konus tako da se bez grejanja tesko skida. Nije brz ali lepo i cisto radi samo ga treba znati nastelovati ja sam sa njime vro detelinu direktno na njivi kao psenicu sa desne strane ispod doba ima otvor gde se ubacuje lim kad se vrse detelina normalno i odgovarajuce sito. imam cevi ali nisu orginal imeni su pucale moras cevi da vezes samo od vibracije pucaju motor je stari mercedes i zanjega nema vise delova .:sta:
 
Bio za praznike kuci pa sam ga pregledao, imam ove godine korpu bubnja da skidam pokle su mi zice na 2 mesta i pokrivile se na nekoliko.... a primetio ja jos prosle godine da poceo da mi izbacuje po koji klas u bunker a ja lupao glavu sta mu je pa sta mu je.... zato sam stavio poseban dzak da u njega ide sve sto je krupno, vidi se i na slici gore u bunkeru. Tek mi je jedan kombajner rekao da su mozda te zice podbubnja u pitanju... jer sve ostalo je u ekstra stanju(kad sam i ja zadovoljan onda nema govora :osmeh: ) samo sto nisam nikad skidao to. moracu da izvucem celu ladju napolje taman i presu da mu skinem jer me iz nekog razloga iritira :osmeh:. jesi li imao ti mozda problem s vetrovima?
 
Po meni nisu zice u pitanju vec si previse otvorio slepo sito slepo sito otvori 1\3 a zadnji deo uspravi maksimalno i otvori do kraja u tom slucaju svo klasije i necista zrna sevracaju u dob preko povratne sneke.A vetar sam uvek usmeravao da duva u prvoj polovini sita motor mora da radi pod pun gas a kad ides iza njega dok vrse huci isto kao nekad sto su radile Poljske vrsalice.
 
Znaci da rezimiramo, nemam potrebe da skidam korpu? Mislim pukle su samo na 2 mesta(i resto sto su pokrivljene)? Izbacio bih sliku nego nisam kuci, ispitni rok mi je sad... Hvala na savetu! Ja sam vetrove skroz otvarao i tad sam "kao" bio zadovoljan...(ali sam i dalje nezadovoljan i mislim da moze to bolje) jer kako sam kupio kombajn, krenuo sam da radim sam i nikog nisam imao da mi pokaze...

- - - - - - - - - -

I da...sta imas od delova? :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Voleo bih da vidim kako izgleda to iza njega dok radi, zet me je snimao ali nije to to...
 
Da nemas mozda pumpu za vodu za njegov motor? Pocela da mi pusta vodu letos u njivi. Nisam uspeo da nadjem semering za nju nigde, koji pasuje kako valja. Pa sam uzeo od neke lade, obradio malo i nastavio s poslom. Medjutim pred sam kraj sezone poce opet da pusta.... ako kojim slucajem imas... ti si moj spasioc! I da... ona cev metalna od motora do hladnjaka mi je propala pa sam letovao nesto, pekljao sa bakarnim krivinama za parno grejanje :osmeh:
 
Izgleda da samo ja radim s predratnim masinama.... tema ne daje znakove zivota... :(
Ako neko kojim slucajem ima radionicki prirucnik za ovu vrsalicu vodim ga na rucak! :ppozdrav: Milane pumpa mi nije pravila problem ove godine, ali ako jos uvek imas motor, cujemo se zimus! :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh