Video zapisi o konjima

Šta reći moj Slobodane? Svi mi smo pored velike ljubavi prema životinjama nekada pogrešili u postupku sa njima, ali ovo... Ovo ne gleda na konja i voli ga, ovo gleda konja i voli što mu on može doneti neke pare. Pun mi je ..... onih koji tvrde da vole tu i tu životinju, da li konja, da li psa, a onda je prodaju i preprodaju. Nedavno sam pričao sa jednim dugogodišnjim konjarem, kaže on meni da, pošto mi je sada finansijski nemoguće hraniti konja, uzmem stariju kobilu pred ždrebljenje, pa kada se oždrebi prodam ždrebe, tako dva tri, pa nju u kobasice i onda već to poslednje ždrebe ostavim sebi. Zaradim na ždrebadima, otplate kobili hranu i prodam je za klanje. Ja to ne mogu i neću! Prvi konj koji uđe u moj dom će ovde imati dom za sva vremena, nema tu prolaznih! Budem mogao uzeti, uzimam ždrebe, kako on bude rastao rašće i moje znanje, kako on bude pravio greške i ja ću, pa ćemo zajedno da sve prevaziđemo, to je veza koja se ostvaruje sa ovakvom životinjom. I onda da je ja prodam? Da tvrdim kako volim konja i onda mi **greška zine za parama?
U mome domu postoji omanji zoo, i volim sve, i kada moram i živinu ili prase da spremim za sebe ja žalim za svakim, a dok živi trudim se da mu je što lepše moguće. Čisto, nahranjeno, da izlali da šeta. Meni prase nije u prljavom oboru, već svaki dan trčkara po dvorištu i igra se sa psima, češkamo ga, kuvam mu obroke... Završiće kao i svako drugo, ali to je život, i to je moje prokletstvo. Ali konj... To kada mi uđe u dom, to odavde ne ide makar ja skapao!
A ova tzv ljubav ovakvih je potkupljiva, a to onda nije ljubav. Ima više onih koji su zaljubljeni u priču o konjarstvu nego u same konje!
Razvezao ja, ali eto šta ću. Poenta je da svi pogrešimo i to bi im oprostio, ali ono "mi smo ga kupili pa mogu sa njim šta hoću"... E to mi zaparalo uvo.
I takvi ljudi imaju konje u svome životu, a ja nemam, a čeznem za time... A ne smem, jer neću moći podneti da je tu, a da mu ja ne mogu pružiti sve što dolikuje.. Ali još malo, biće, a onda u srcu mir napokon, još mi samo taj delić fali!
 
Kada sam bio u Sapcu na vasaru, zaboravio sam da okacim video zapise i slike, tako da sa zakasnjenjem postavljam :osmeh: nista preterano nije bilo, al cisto eto da se zabelezi.. nisam se odusevio sa vasarom, u rumi je mnogo bolji i veci (na stocarski deo mislim) vecinom su romi i domaci konji, ni jednog lipicanera nisam video..


img20140921144052.jpg


img20140921144100.jpg


img20140921144215.jpg


img20140921144218.jpg


img20140921145215.jpg




img20140921145310.jpg


img20140921145315.jpg










img20140921150056.jpg


img20140921150101.jpg


img20140921150118.jpg


img20140921150807.jpg




img20140921151259.jpg




img20140921151340.jpg
 
Juce sam vodio cerkicu na predstavu Royal Horse. I posteno sam se nauzivao, ne vidja se svaki dan takva predstava. Mene je odusevio dzokej koji je na pocetku predstave nastupio sa cak 6 grla. Cetiri tera a na dva stoji i tako sa 6 konja preskace 2 uzastopne prepreke. Koliko je tu ulozeno vremena, truda, ljubavi..... svaka im cast.
Imam i slike i nesto snimka ali nesto me zeza fotoaparat pun je pa blokirao. Cim prebacim slike kacim na forum
 
Meni je krivo sto nisam isao na to, cuo sam od mnogih da je bilo prelepo i svasta se moglo videti. Techa jedva cekamo slike da izbacis! uzgred i ja cu ubaciti neke snimke sto sam nasao na internetu
 
Da li je neko gledao emisiju o konjima koja je išla na tv Vojvodini u četvrtak popodne? Emisija se zvala o konjima ili život sa konjima, tako nekako. Devojka mi je gledala i kaže da je baš bilo nešto zanimljivo, ali sada ne mogu da nađem ništa slično tome, pa da li neko zna nešto? Znam da je Slobodan maher u rešavanju ovakvih problema :)
 
Trazio sam ima svasta, al ne verujem da je to bilo na rtv.

Evo nasao sam nesto na Hrvatskom:
 
Poslednja izmena:
Mali doprinos temi od mene. Naša Somborka........mnogi je znaju.

[video=youtube_share;o8rQ3z32SYg]http://youtu.be/o8rQ3z32SYg[/video]
 
Šildina mlađa ćerka ! To je snimljeno pre par godina sada je udata i ima derana godinu-dve
 
Zahvaljujem na doprinesenom materijalu i dobrodosao u ovaj deo foruma nadam se da ces biti aktivan ovde. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh