Video zapisi o konjima

Vihor vuce ko blesav :bravo: samo jedino sto cacka kobilu... al dobro tako to biva na pocetku :sjasi:

Ne zaboravi da je prošli put kad smo ih terali tražila konja, što je magarac zapamtio i terao po svome, štrange su bile zategnute ko žice na tamburi sve vreme...Čačkanje-takva mu je i pokojna mama bila, ako konj ili kobila pored ne mogu da prate nametnuti tempo, sledi griža preko rude pravo za grivu ili vrat ili njušku, zavisi šta dohvati, ako ni to ne uspe, bes iskaljuje na rudi, genetika je čudo, isto mrzi vodu u barama i putem ih je preskakao s više manje uspeha, za drugo prezanje prezadovoljan sam...Još nešto, obrati pažnju da je visinom kao kobila do njega, a ona je stara punih 5 leta...Šta misliš, kakav će biti kada on napuni pet godina?
 
Od skoro i zvanično: 7 Neapolitano Nasta IV
Sve bolje i bolje prihvata rad i radne navike tako da sada već mogu i kajase da "popustim" i dam mu na volju da ide kuda i kako hoće...Fijaker ručne izrade je idealan za ovu namenu tj. obuku mladih konja...Privezao sam kajase za stranicu, seo pozadi u "gospodski deo" da malo uživam u vožnji i krajoliku i tako je nastao ovaj kratak video...
[video=youtube_share;3QrQA2yxxbA]http://youtu.be/3QrQA2yxxbA[/video]
 
Odgajivačnica kasačkih konja u Bikovu - izvor poljoprivrednaemisija.com

Na salašu 44 u Bikovu, nadomak Subotice, živi i radi peta generacija familije Oračić. I oni su, poput većine Bunjevaca iz ovih krajeva, vredna i čestita porodica koja se bavi poljoprivredom. Ono što ih ipak razlikuje ...


//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Uzgoj lipicanera na ergeli Kelebija
- izvor poljoprivrednaemisija.com

Da selo nije samo poljoprivreda, već da može biti mnogo više od toga, dokazuje i Kelebija, mesto nadomak granice sa Mađarskom. Na samo desetak kilometara od Subotice, pre 18 godina osnovana je ...

 
Da da jeste on je taj, Dragan se zove, njega sam video par puta kao mali pa ga se ne secam, al znam da se tako zove.
 
Nazad
Vrh