Precizno merenje parcela uz pomoć sajta Katastra nepokretnosti i Google earth-a!

Ne verujem da će biti povoljan ako ima 2x200 km puta,hvala u svakom slučaju.
 
Него људи, да не отварам нову тему, зна ли неко шта значе они бројеви и подбројеви парцела, имам неку парцелу која, кад гледаш на ГИС-у, једна је, а овамо на катастру има чак 3 броја...
 
@talianu: hoćeš broj od jednog na 100km? :) Traži za jednu parcelu 100, a meni je tri naplatio po 70 (popust na količinu) ;)


Inače ne daju koordinate tih premernih tačaka, jer se mangupi naprave pametni pa ih pomere ili izvade.
 
Inače ne daju koordinate tih premernih tačaka, jer se mangupi naprave pametni pa ih pomere ili izvade.

Вала могли су да ми дају координате тачака моје парцеле, мислим координате темена. Али геометар ми је рекао да се то не даје и да по закону не смеју.
 
Da nije gradsko gradj. zemljiste? Moja jedna parcela je tako iz nekoliko delova (broj parcele pa kroz 1,2,3....). Jos kad sam uzimao kopiju plana iz katastra, hteli da mi naplate za svaki taj deo posebno :D

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Naplatili bi i meni da se nisam bunio. Pa nisam ja izdelio tu parcelu nego oni. A jedna je kopija i jedan posao....

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Gde moze da se nadje satelitski snimak srbije iz 2000 god ili ranije,jel ima negde na internet
 
af2e916c10598e8f2145c22c45b8e670.jpg


84d99ec007be3fbc5cd4ee5c15f2b696.jpg

геоСрбија
 
Poslednja izmena:
Kolega kako funkcionise ona pretraga kad se klikne na lupu kod katastarske parcele? Kako se ukucava podatak da bi radila pretraga?

- - - - - - - - - -

Kolega kako funkcionise ona pretraga kad se klikne na lupu kod katastarske parcele? Kako se ukucava podatak da bi radila pretraga?


Shvatio sam, mora se staviti jednako a ne sadrzi.
 
Ovo nije tacno, pravljeno je za urbaniste i ostale kojima metar nije vazan.. Samo da lepo izgleda. Za orjentaciju je super.
Ja nemam poverenje u ovo kao i za objekte na istoj aplikaciji. Za sada toliko, kad saznam tacnost javim se.
 
Treba koristiti razmernik. Ja koristim razmeru 1:1000 i zadovoljan sam.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh