Uticaj pesticida na zdravlje(onih koji ga direktno koriste).

tamara1611

Banned
Učlanjen(a)
26 Nov 2010
Poruka
984
Lokacija
Crepaja
Puno tema,a ni jedna kada je u pitanju nase zdravlje.Dzaba nam bilo cega ako to izgubimo.Mnogo je slucajeva,primera kod nas u selu da ljudi koji su puno prskali,obolevaju od kancera.Povod je bas par slucajeva iz komsiluka ljudi koji su masovno usluzno prskali.Mnogi ljudi kod nas koji rade vise zemlje imaju radnike koji im prskaju,jer su svesni koje su posledice!Interesuje me Vase misljenje......:sreca:
 
Evo je jedna ,ali vredna tema.
Posto su pesticidi postali neminovnost u savremenoj poljoprivredi treba znati i kako sa njima rukovati , a niko nas to ne uci.
Srecom uz preparate ide i uputstvo za upotrebu i svaki savestan vlasnik apoteke treba da ga prilozi uz prodat proizvod.E sad dolazi pitanje nase odgovornosti sta i kako cemo raditi.
Velika vecina ce taj papir zguzvati i ne pogledavsi ga , jer boga ti "on ce mene uciti a ja vec X godina to radim ".
Ili ce eventualno pogledati samo dozu koja je preporucena promrmljati opet sta oni znaju i samovoljno je podici za "bezazlenih" 20-tak%
E to se onda vise ne zove upotreba pesticida vec Zloupotreba ,i kada se koriste po svim uputstvima su stetni i siguno lose uticu na zdravlje a kada se koriste ovako to je vec sigurna bolest.
Od svih agrotehnickih mera u poljoprivredi ovu najmanje volim(tj. nju ne volim) i sigurno je najpoganija al' sto se mora, mora uz postovanje preporuka iz uputstva.
Tako bar svodimo stetu na minimum.
 
Taj onda namerno truje i sebe i druge , jer sto uradi max. doza totala a to je 8-9l/ha to ce uraditi i 20 samo ce vise zatrovati zemljiste.
Najveca preporucena doza glifosata i to na ruderalnim stanistima je 12 l /ha.
 
Prskanje bez dobro izolovane kabine, i upotrebe maske u kabini, potpuno odeven (znači ne u šorcu i majici), je obaveza.
Rukovanje oko prskalice isključivo sa rukavicama na rukama.
Obavezno tuširanje nakon prskanja i (ja praktikujem) popiti barem litar (kozjeg) mleka u toku dana.
 
Roundup ili Glifosat je jedno od nekoliko najpoganijih jedinjenja koje je čovek smislio.

Za poljoprivredu smetajuće biljke, kao razumna bića,imaju sposobnost da se do velike mere prilagode i ovako opakim otrovima dok takvu sposobnos čovek nema.Nemaju je ni nama korisne biljke.

Pamet u glavu zarad zdravlja Vas i Vaših potomaka.
 
Nazad
Vrh