Vino od kupine

Pozdrav!!

Mozda sam vec pisao gde mi je proizvodnja, ali napisacu jos jednom.
Kupine za vino mi sakupljaju na obroncima Kopaonika i Jastrepca (Opstina Blace, Brus, ..)
Kupine su izuzetno kvalitetne jer nema uticaja ljudi, naime podrucje je slabo naseljeno. Poznato je gde covek umesa prste obicno sve pokvari.

Na fotografiji je predeo atara sela Sibnice kod Blaca u daljini se vide prvi obronci Kopaonika planina Javorac.

Poz.
 
Drage kolege,
Umešao bih se samo jednom činjenicom. Znam da neki moji prijatelji jednu količinu kupina umešaju sa crnim grožđem, i dobiju perfektno crno vino. Em dobije tamniju boju takvo vino, em mu je poseban buke. Ne znam tačno tehnologiju svega toga, ali mogu da se raspitam ako vas interesuje. Ja sam pio takvo vino, baš bude dobro. :ppozdrav:
 
U pravu si dadoxxl. Od kupine je dovoljno tamno da nema potrebe da se dodaje grozdje, u ostalom onda to vise nije vino od Kupine. Pozdrav!
 
Pocetak proizvodnje OSTRUGE 2011. god.

nwesg9.jpg


r9lc39.jpg


5546dk.jpg


2r2qiyt.jpg


s1n7tk.jpg


2v0jz14.jpg
 
Ostruga i ostrugara 2011.

Rezultat proizvodnje Kupinovog vina, rakije Moravke i pripreme za rakiju od dunje!


350wk79.jpg


2626t5d.jpg


156615c.jpg


funty9.jpg


nzpnv8.jpg


makmcm.jpg




1630o7.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Има ли неко добар рецепт за прављење вина? Толико их читам да више не знам кога да послушам. Дајте неки проверен а добар.
 
Samo polako bez tenzije. Komšo mozda da prvo jednu manju kolicinu iscedis I proveris slast ekselovim širomerom pa iskoriguj ako bas mora do maksimum 100 stepeni a onda I kiselinu koju mozes da korigujes vodom ali mislim da to u ovoj godini nediraj uopšte. Kad to zavrsis onda ukupnu kupinu tretiraj sa 3-5g vinobrana(na 100kg) I enzim to izmuljaj I posle 10-etak sati ispresuj cim mozes I stavi na fermentaciju sa kvascima za crna vina ima u Indjiji bar sam video u apoteci, ako moze u podrum na nizu teperaturu, ne preko 20. Kad se zavrsi fermentacija moze malo bentonita ako je bas mutno I 3g vinobrana(na 100) I pretoci. To bi bilo ukratko a finesse u toku valjda ce nesto neko dodati.
 
Колико дана да држим до првог претакања, неко препоручује 7, неко 10, неко 14, а неко чак 21 дан.
?
 
Nema preporuke vec kad se zavrsi fermentacija znaci mora biti zatvoreno vrenje I kad prestanu mehurici da izlazi prvi pretok posle dan dva.
 
Нисам ни загледао има ли мехурића ил да ли је завршена ферментација јер ми је горе само дебела комина.А како да сазнам? Претпостављам да је то то да је готово. Данас 11 дан. Ма ја то нешто мало имам, три лонца све укупно 50 кг. Први пут то радим па бих волео да не забрљам. :) Хвала комшо на саветима па јави се још.
 
Poslednja izmena:
Poštovanje svim forumašima.

Pošto sam nov u svetu voćarstva, imam puno pitanja,ali ćemo krenuti polako. Poašto sam rešio da se bavim uzgojem kupine,poorao sam njivu i spremam je za jesenju sadnju iste.Nameravam da zasadim sortu Triple crown na površini od oko 20-ak ari.Moje prvo pitanje je da li je neko pravio vino od ove kupine i ako jeste kakvi su rezultati?

Da samo kažem još to da ću ove godine pokušati da napravim vino od divljih kupin i to od količine oko 100-tinak kilograma.
 
Da li je bolje vino spravljati od Loch Nes ili Tornfree? Koja je uopste najsladja sorta kupine?
 
Bilo bi lepo da tema ozivi... vino od kupine je odlicno pice :)

Zanima me kako stoje stvari sada plasmanom, proizvodnjom... jel neko prosirio proizvodnju,
a da li je neko odustao? Koji bi bio savet za pocetnika, koje je ulaganje itd?
 
Nazad
Vrh