Tov junadi

Upravo, kod mene u selu imaju Gebi i Patent. Patent Standard gotov koncetrat je 26-27din. A Gebijev je 28. Sada ne znam gde je to toliko jeftinije.

@Sava21 Koji Super koristis, vidim da imaju neki 30 i 37 posto. Kako se to tacno mesa,ako bi hteo reci. Hvala
 
Lepo odes dogovoris se na domacinstvo imas 10%rabat odmah i ako placas kesom na vecu kolicinu mozes glat jos deset posto da dobijes,dakle to je 20%...
To svinsvinjari i govedari znaju samo ne pricaju o tome ...

Послато са TA-1021 помоћу Тапатока
 
Ja sam uzimao taj bull finiser od 30 posto.i mislim da sam mesao jednu vrecu sa 100 kg zitarica kad su vevlc veliki.i sad planiram tako.al sad imam prvoklasnu lucerku a tad sam imao samo silazu bez zrna i kukurzovinu.
 
Jednu vrecu od 20 kg kad izmesas sa 15 kg jecma i 65 kg kukuruza dobijas smesu sa skoro 14%proteina.Moji su kontam preko 400 kg i ja cu mesati 20 kg sa 100 kg zitarica pa cu imati smesu sa oko 12% proteina.
 
Moze li meni neko izracunati % proteina
Smjesa je sledeca
Sano mipro bull 8 kg
Kukuruz 160kg
Mekinje 30kg
Sojina sacma 20kg
Planiram namesto mekinja poceti stavljati strna zita( psenicu, tritikal, zob).
Junad(300-600kg)za sada odlicno napreduju, jos se hrane sa kukuruznom silazom i livadskim sijenom
 
Da li je pametno obrati kukuruz u klipu (nekih 50ari), samleti ga na traktorski krunjac i staviti u najlonske dzakove da odstoji? da li posle nekih 20ak dana moze se mesati i praviti koncetrat za bikove od 480+kg?
 
Pa iskreno kupujem kukuruz...potrosilo se... pa mislim da ovako odradim. Samo koliko dana da odstoji, na sta obratiti paznju, posto nismo radili.
 
Mi smo otvarali dzakove posle 7 dana,ali sto duze stoji to bolje. Najvise obratit paznju da ti misevi ne nacnu dzakove.
 
Jos jedno pitanje... Da li kada odostoji u dzaku, iako mleveno ceo klip, moze da se daje teladima do 170+kg?
 
Nazad
Vrh