Tov junadi

Oko 550 je stocno 30 kg. Uzeo sam sad dzak koncentrata za bikove.da vidim.27din je sanders 14posto po boji isto puno mekinjama.
 
Kolege jedno pitanje, kad se prodaju bikovi klanici i kad vam uplate pare jer uplate i pdv i da li uopste ima pdv za stoku?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Pogledaj Inbergov koncentrat pošto je , mislim da je povoljniji od sandersa a u kvalitetu isti. Mi koristimo inbergove premikse i za bikove i svinje i zadovoljni smo.
 
Da ga gule seljaci na pijaci? A ko je to u ovakvoj godini više oguljen od suše od tih istih seljaka koji pokušavaju da se izvuku kojim dinarom više kako bi se razdužili, preživeli i zasnovali novu sezonu. Ni duplo veća cena kukuruza od te koju si naveo mnogima ne može ni da pokrije troškove proizvodnje.

I 50 din je malo za kukuruz da bi nadoknadio gubitke a stocarima je puno i 17 da bi nesto zaradili. Kad pitas u selu posto kukuruz neda ga ispod 20 din dajes mu cenu ko na silosu nece, posle par dana nosi silos em vuce em mu odbiju. Dajem decku na mlinu 16 din za mekinje izace ga psenica 19 i nesto inace je na mlinu 18 din on nece trazi 17 skuplje nego na mlinu
 
Imam veliki problem.nestalo hrane za junad.sve kupujem.bikovi su oko 420-430 kg.sta predlazete vredi li kupovati hranu? Jer nije jeftina mesecno tolika hrana.ili da batalim pa da uzmem malu telad?

Bikovi sa tom kilazom zahtevaju ishranu sa manje proteina ali obogacenu zitaricama koje im daju energiju. Tako da kukuruz ne mozes im izbaciti iz obroka. Ako imas mogucnost mlevenja celog klipa onda takav i kupuj jer kocanjka sadrzi dosta celuloze sto ti opet menja stocno brasno. Ako si u mogucnosti dodaj u nekom procentu suncokret ili jecam.
 
Treber je 7 din sa prevozom.to neznam koliko je suva materija. A za koncentrat razmisljam da prodam jedno pa ulozim u sav koncentrat.iz suplje u prazno
 
Ja sam probao, ali na kratko. Primetio sam kod krava povecanje mlecnosti.
Kod junadi u tovu nisam mogao nista da primetim, osim da ga rado konzumiraju.
Koristio sam samo mesec- dva.
Cena je bila ista- 42 din.
 
Pogledaj Inbergov koncentrat pošto je , mislim da je povoljniji od sandersa a u kvalitetu isti. Mi koristimo inbergove premikse i za bikove i svinje i zadovoljni smo.

Ja koristim inbergovu gotovu hranu sa 14%proteina 24 dinara i nesto je bila kad sam uzimao zadnji put sa rabatom. Uzimam eko program, nista posebno, kako i pise na dzaku zadovoljava osnovne zivotne potrebe. Samo opet mi je bolje to nego da kupujem kukuruz po aktuelnim cenama. I gospodski pocepas dzaku i prospes nema bunguranja, mesanja...
 
Nazad
Vrh