Tov junadi

Prije sam prodavao telad za tov i kaze covjek da bez proizvodnje soje nema ni rentabilnog tova ,ovdje su goveda jeftinija. Preradjuju svoju soju ekstruderom a navodno su eksperimentisali da siju gusce zbog iskoristenja slame u tovu , navodno kad je bolja godina i nju koriste u ishrani.
Iz istog razloga i ja razmatram kupovinu ekstudera,mada i u zameni ne uzmu mnogo,kod nas je 20% manje sojinog griza od predate soje...
 
Srdjane cestitam na prodaji. Netreba da budes nezadovoljan prirastom od 1,46 zato sto si imao dobru konverziju 1kg prirasta na 3,77 kg koncentrata + kabasti deo, sto je po meni dobar rezultat, jedino se javlja po mom misljenju kao problem mala dnevna prosecna potrosnja od 5,5 kg koncentrata na dan. smanjenom dnevnom potrosnjom kon... su malo smanjili i dnevni prirast i produzili trajanje tova ali opet kazem da im je konverzija dobra. Primera radi moji u trecem mesecu tova vec jedu 7,5 kg konc.. i imaju malo bolji dnevni prirast ali losiju konverziju. reci mi dali si Hidu prodao junad, i sta se to desavalo oko cene da je tri puta korigovao cenu na dole, meni je rekao pre par nedelja da ga pozovem kad budem prodavao junad, ja ga nepoznajem kao nekog sto nedrzi rec pa sad neznam sta da mislim, ili sam mozda ja pogresno shvatio tvoje pisanje.
 
5.5kg je prosek... pri kraju su jeli oko 7kgdnevno... stvarno nisu puno jeli koncentrata ali na volju je bilo od prvog dana kao i sad sa teladima
578e665d6f4744b203d1ec64670998ce.jpg
1d9e68e87b228e3a3505538cff65a1b8.jpg
c893976eecd34fb8665b0a4df77714c7.jpg
granule i najlepsa detelina .. proteinski jaka.. Ovaj put ona umesto sena... da probamo
85d5d6e50008faf93ac142e5cd971e16.jpg
ed02a902c6736aff4f4024dfa795416c.jpg
sto se tice Hide probaj ga... kazu da placa na kapiji pa nemozes pogresiti.. moj ti savet ako imas robu nedaj ispod 2.05.. On je izgleda nasao jeftiniji robu i mene ostavio da cekam... nije rekao da ih nece ...vec kao cekaj da se napravi prostor. I ja poludim i zovnem ovog Crnogorca. Zvao ga u petak on dosao u sredu odmah... Dosao bi i ranije da nisu bili praznici pobedeljak i utorak..ne rade veterinari za papire i utovarno uverenje... svaka mu cast. Natovarili kamion ja sredio papire.. on uplatio na racun... kamion krenuo iz dvorista po uplati. On je tako rekao... dok ne legnu pare nedaj papire i nepustaj kamion.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
@dr.srdjan ne koristite stocno brasno u ishrani?
Jedno vreme... ali jako malo jer cena zita bila solidna i prodao sam svo zito odmah ... tako da nisam imao lager.. Potrosio sam jedno 3.5tone stocnog.. Ove godine cu ici obavezno stocno brasno... bar 8 do 10posto. Soncokret.sacmu i sojinu sacmu ili pogacu. ... Sto vise razlicitih izvora proteina i energije to bolje....

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 


jedan od tri, pre par dana utovarenih. ovaj bio 676 kg, druga dva malo laksi. cena 1,95 e.
ulazna cena 560 e, utrosak hrane priblizno jos tolko, zarada oko 150,po grlu,
 
Lepa telad... tovna roba... nek je srecno.. Odakle su telad... Koji deo Srbije?

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Extra roba! Meni su takvi samo u snu,nikad nisam imao prave simentalce!ovde kod nas nema.ima na vasarima donesu iz okoline sapca po 560 traze prosecno oko 100-120 kg. Taj crni je siri dvaput od ovog crvenog pored, zbog cega je cena bila 3 evra?vugasti je zakon
 
Extra roba! Meni su takvi samo u snu,nikad nisam imao prave simentalce!ovde kod nas nema.ima na vasarima donesu iz okoline sapca po 560 traze prosecno oko 100-120 kg. Taj crni je siri dvaput od ovog crvenog pored, zbog cega je cena bila 3 evra?vugasti je zakon

Cena za crnog je manja zato sto nije cist simentalac. Imam i ja jednog takvog kupljen kao sisance, placen 100 evra manje od crvenih, a mogu reci da je najbolji u grupi. Kupovao sam telad u tom kraju i kad ja odem u stalu cena za mene je 3,5 evra, a kad dodju nakupci cena je 3 evra. Nikad mi nece biti jasno zasto dozvoljavamo nakupcima da zaradjuju na nama. Je l' ne moze taj da pusti cenu na 3,2 i da bude bolje i meni i njemu.
 
Iz razloga sto mu nadkupac kupi svakakvu robu i svako tele u stali ,i ljudi racunaju kako nadkupci imaju prednost...Ista stvar je i kod mene meni traze 3.3e po kg ili 300e za sisavce,a nadkupac kad ode za nega 3e i 250 sisavce
 
Iz razloga sto mu nadkupac kupi svakakvu robu i svako tele u stali ,i ljudi racunaju kako nadkupci imaju prednost...Ista stvar je i kod mene meni traze 3.3e po kg ili 300e za sisavce,a nadkupac kad ode za nega 3e i 250 sisavce

Uzimam i ja svakakve i crno bele i zenske... Pritom nikad ne ucenjujem, jer znam kakva je sve to muka... To lose tele nakupac mu uzme skoro dzabe...Sisavce u proseku placam manje od 300evra.
 
Nazad
Vrh