Tov junadi

Ovde ima veterinar koji semeni

Послато са GT-S7562 уз помоћ Тапатока
 
hahaaaa... losa cena skroz ali ima stajnjaka koliko hoces. Kotlenik 2.1 na 60dana pare... Bosna 2.1 max. kazu pricekati mesec dana... Sutra dolazi siptar ... ja mu rekao da ne ide ispod 2.1 plus 10hiljada subvencije za pare odmah a on nudi 2.05 plus 10.000din za subvenciju... sutra cemo da se teramo... hahahaaa...

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Je li to ovaj Kotlenik, tj. Čugo?

http://www.kotlenik-promet.com/sr/strana/pocetna/id/1
 
Mereni.. kontrolisani danas... odlicno napreduju i svi na broju....
0c30159045232a773bee46c2952d78a9.jpg
272766aaac514ad997d3f00ad874bc0e.jpg
8d038c4ccf7282fc94c98ed9eacd2f34.jpg
9a005ca535ea7fdad8dd91cf493656a4.jpg
0ac787b9e36a63ae2774159afdfe0b7d.jpg
sve tesnije i tesnije... prekosutra revakcinacija... opet ponavljanje vitamina i ciscenje od parazita... i krece tov do kraja nedelje..idu u boksove za tov.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Da je kod nas barem takva cijena kao kod vas kod nas su 1.7 do 1.85 tj (13 do 14 kn ) niko neda više kod nas bikovi nikad nisu bili više 1.95 (15 kn) .A imamo do 50 komada godišnje .
Ma on daje 2.30 ali kad se odbije kalo i troskovi ispada 2.1 evro ili mozda nesto malo vise... zavisi od kaliranja.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Da je kod nas barem takva cijena kao kod vas kod nas su 1.7 do 1.85 tj (13 do 14 kn ) niko neda više kod nas bikovi nikad nisu bili više 1.95 (15 kn) .A imamo do 50 komada godišnje .
Pa izvozite li za Bosnu? Cudi me da je tolika razlika... obicno je tu u regionu cena svugde ista... samo subvencije i pomoc drzave razlicita... Do skoro su Rumuni bili jako jeftini sa teladima i junadima do 300kg ali cujem sad da i tamo poskupelo.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
To je kao dr. od drugaciji ... Pa jeste postaje vec jako tesno malo ih je puno ali karantin mora da prodju ...mesec dana... Ovima desno ce biti mesec dana 14og a ovima levo 21og februara tako da jos malo. Nezgodno je i za cistiti... ali izdrzi se mesec dana .. posle sve masinski.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Ma kakva bosna nikad nismo uvijek prodajemo većinom sve odjednom ide 1,8+ PDV (oko 0.4 eura) .Ja sam iz hrvatske . Ma ima kod nas telića samo su skupi prije smo išli u rumunjsku po njih . Sad je kod nas 160 kg telići oko 500 € .Ima neke zarade dok imaš puno .
 
@dr. srdjan Kojim vakcinama vakcinises telad i zasto ponavljas vitamine i parazite?

Ja sam se ove godine zaznuo, nisam vakcinisao od bolesti i polovinom januara smo imali jak nalet nekog virusa. Sve sam lecio, 20 kom. i to je zahvatio celo selo. Uginuca je bilo u selu strasno, mislim da je otislo 10 komada i vise bikova kada se sabere celo selo. Nikada ovako nije, ja hvala Bogu nisam imao ali je bilo blizu.
 
Pa da to i kazem ... pre su rumuni bili bas povoljni... sad kad sam ja planirao da uvezem izadje skupo... dok platis prevoz.. karantin ... izadje isto kao i ovde....

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Ma kakva bosna nikad nismo uvijek prodajemo većinom sve odjednom ide 1,8+ PDV (oko 0.4 eura) .Ja sam iz hrvatske . Ma ima kod nas telića samo su skupi prije smo išli u rumunjsku po njih . Sad je kod nas 160 kg telići oko 500 € .Ima neke zarade dok imaš puno .

Kod nas su jos skuplja, ja sam placao 180kg telad 620 evra...
 
Vakcinacija je spas... miran si od 90posto bolesti pluca kod goveda... narocito ove blage zime... jos ove najmovije cetvorovalentne zatvaraju bukvalno sve... Nema nista gore kad ti bik od 600kg padne od temperature.. Neke godine kod drugara .. on usao ujutro da ih obidje ono 40komada sve preko 600kg leze i pumpaju.. nece da ustanu.. Platio je lecenje boga oca i na kraju propadnu dva bika a ovi ostali kaliraju po 50kg. Ja sam ranije davao samo jednom vitamine i pita me jedan drugar veterinar sa kojim sam poceo da saradjujem pre 4godine.. kao sto ne ponavljas vitamine i ivermektin... Na farmama je to obavezno... kad se odlucuje tele sve se dobija i posle 2...do 3 nedelje ponovo... tako da i ja to radim a nije neka investicija.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Samo kaj su rumunji najjeftiniji . Malog od tjeden dana starosti je rizik kupovati ima ih samo treba paziti s njim . A ovi su i vakcinirani i revakcinirani tak da a isto su rumunji :D .

- - - - - - - - - -

Ma ima i kod nas domaći su skupi i to otide isti dan dok se oglasi . A uvoznih ima i to je opet sve stvar dogovora . Za ovo sam čul . Mi smo prošle godine imali 40 komada bili su 230 kg prosjek ulaz cijena je bila po komad a preko 5000 kn Bilo je rumunja austrijnca i domaćih . Prirast je bil od 0.8 pa nadalje kako koji jbg nismo imali silaže za cijeli tov . Razlika se je vidla austrijanac i rumunj . Sad imamo rumunje i ti su bolji nego austrijanci bolja roba :D

- - - - - - - - - -

Ma ima i kod nas domaći su skupi i to otide isti dan dok se oglasi . A uvoznih ima i to je opet sve stvar dogovora . Za ovo sam čul . Mi smo prošle godine imali 40 komada bili su 230 kg prosjek ulaz cijena je bila po komad a preko 5000 kn Bilo je rumunja austrijnca i domaćih . Prirast je bil od 0.8 pa nadalje kako koji jbg nismo imali silaže za cijeli tov . Razlika se je vidla austrijanac i rumunj . Sad imamo rumunje i ti su bolji nego austrijanci bolja roba :D
 
Vakcinacija je spas... miran si od 90posto bolesti pluca kod goveda... narocito ove blage zime... jos ove najmovije cetvorovalentne zatvaraju bukvalno sve... Nema nista gore kad ti bik od 600kg padne od temperature.. Neke godine kod drugara .. on usao ujutro da ih obidje ono 40komada sve preko 600kg leze i pumpaju.. nece da ustanu.. Platio je lecenje boga oca i na kraju propadnu dva bika a ovi ostali kaliraju po 50kg. Ja sam ranije davao samo jednom vitamine i pita me jedan drugar veterinar sa kojim sam poceo da saradjujem pre 4godine.. kao sto ne ponavljas vitamine i ivermektin... Na farmama je to obavezno... kad se odlucuje tele sve se dobija i posle 2...do 3 nedelje ponovo... tako da i ja to radim a nije neka investicija.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Dali mi mozes reci naziv vakcina, mi smo radili sa neki fejzerovim kao neke americke i bilo dobro, sad se pojavile neke domace za koje sam prvi put cuo neke vibak ili tako nesto i kosta oko 500din po komadu
 
KOd mene rodjak kupio 6 komada prosek 160 kg placao djuture 620e kom .
Ljudi moji ... ja ne razumem... i ja sam pre od djuture pa vagnem kojeg i kao imaju prosek taj i taj... Zasto ne vagnete telad? Narocito ko drzi vise komada. Pa znas kilazu kad je dosao... pa ako ti je sumnjiv nesto da ne napreduje vagnes proveris.. uvek znas koliki ti je prirast na avakih. mesec dana proveris po koji komad od manjih.. srednjih .. vecih.. pratis napredak. Kilaza je jako bitna. A sad da nagadjam ej mozda je imao oko 145 kg a sad ima oko 200kg. ili slicno... cemu nagadjanje. Kao drugo .. objasnjavao sam na kilogramima mesa je zarada... ulaz izlaz... Ne mogu oni da ti doteraju sva telad da budu u kilu ali neki raspon od 25 do 30kg i donja granica mora da postoji... tele od 90kg je jako malo tele... a tele vec od 105kg je fino tele. Mislim na neki minimum ispod kojeg ja necu da uzmem tele . Kao trece objasnjavao sam pre.. moja telad prosek oko 120 kg posle mesec dana ce imati prosek oko 150...160 kg.. ovo od 120kg je 450 evra a ovo od 160kg ... 620evra.. znaci dobijam tele koje ce pojesti oko 20...30evra hrane i 20evra vakcinacija... za ispod500evra vakcinisano ocisceno od parazita ..bez proliva zdravo tele .. spremno za tov oko 150kg prosek..

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh