Tov junadi

Vec sam pisao o tome, cale mi trguje sa stokom tako da na srecu nemam problem sa nabavkom teladi, ja odavno nisam bio sa njim na pijaci u Petrovcu, ali po njegovoj prici sada ima preko 50% manje teladi po jednoj pijaci nego u predhodnim godinama, i kako stvari stoje bice ih jos manje, zato sto ljudi masovno prodaju krave jer nevide isplativost u tom poslu, pricam o malim porodicnim farmama, a to su u mom kraju bile porodice koje su drzale od 5 do 10 krava, a sada drze jednu do dve za svoje potrebe. Nadajmo se da ce se nesto promeniti na bolje u protivnom sve cemo teze dolaziti do kvalitetnih teledi.
 
Šta mislite da se posadi zob i u zeleni pokosi za bikove?

I koji dimenzija treba biti silos za 2 hektara silaže?
 
Hranilica za telici. U ovu masinu se stavi mleko u prahu , i na nju moze da sise ako se ne varam do 30 teleta . Radi tako sto svako tele nosi oko vrata kais sa cipom . Onda kad tele stavi glavu da sise hranilica ocita informacije sa cipa pa nepusta mleko ako je to tele vec bilo sisalo.



2ed5zsl.jpg
2zns6f6.jpg
xg0fbl.jpg
2ebvexz.jpg
 
Tu su samo kratko dok dodju sebi,posle idu napolje,inace tu se cisti rucno. Nismo ih merili odoka 140 kg prosek
 
Кредит за набавку квалитетне телади за тов у 2015. години са 2% камате

у Вести, Кредит за телад за тов, Кредити, Фонд за развој пољопривреде фебруар 18, 2015

Покрајински фонд за развој пољопривреде објављује доделу кредита намењених за набавку квалитетне телади за тов у 2015 години.
Средства ће се додељивати пољопривредним газдинствима – физичким лицима са подручја АП Војводине,уписаним у Регистар пољопривредних газдинстава.
Кредити ће бити одобравани са каматном стопом од 2% на годишњем нивоу, уз примену валутне клаузуле и то на следећи начин:

  1. Максималан износ кредита 15.000 евра,
  2. Фонд неће одобравати кредит у износу мањем од 5.000 евра,
  3. Рок отплате 15 месеци,
  4. Корисник кредита се обавезује да целокупан износ врати једнократно након истека кредита
Кредит ће бити реализован тако што ће Фонд уплатити износ одобреног кредита регистрованом добављачу квалитетне телади за тов коју буде одабрао учесник конкурса.
Конкурс је отворен од 15. фебруара 2015. до 16. марта 2015. године.
Непотпуне и неблаговремене пријаве се неће узети у разматрање.
Комплетан текст конкурса и пријаву можете преузети у прилогу текста.


Ovo je preuzeto sa stranice o oubvencijama ministarstvo poljoprivrede,kredit me ne zanima toliko,ali me zanima ko je ovaj registrovani dobavljac kvalitetne teladi za tov​?
 
Cinimise da ovaj u plavom prsluku malo hvata krivinu.:osmeh: A sada jedno pitanje za kolege, Koliko to moze sa slike da se proceni, koji procenat mesa bi trebalo da daju ovi bikovi na toplu polutku sa bubreznjakom, ziva vaga 700kg.
 
Ako sam dobro razumeo drugara odprilike toliko su i merili na meso u proseku 57 posto. Ali mi imamo blagu sumnju da su trebali na osnovu ove zive mere, kvaliteta i starosti da daju malo vise, ili mosda gresimo?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh