Tov junadi

Moja junad su vezana sada bili su pusteni do nekih 250 kg.A sada su vezana zato sto prostor u kome sam ih drzao nije bio adekvatan pa sam napravio privremene vezove dok stalu supu sta vec ne zavrsim .Nego posto ja kontrolisem koliko jedu ja to formiram obrok prema onome sto pojedu do god jasle ne plizu ne povecavam obrok.
25jcfww.jpg
2ahilv9.jpg
280m7tc.jpg
 
Odg: Pojilice za krave(junad).

kod mene je sa jedne strane bale, a sa tri snopovi sase i ne ledi voda u pojilicama :cao:
 
Odg: Pojilice za krave(junad).

pre neki dan sam kod mene zatvorio onu otvorenu stanu sa slamom i to u visini od oko dva metra,onaj ostatak od slame do krova sa zatego najlon da bi imali ista svetlosti unutra,najavljuju hladnu zimu,sad videcemo sta ce biti
 
Gledao sam skoro na jednoj od ovih nasih poljoprivrednih emisija da jedan covek iz Vranja cini mi se hrani junad slamom umesto sena . Pa me interesuje da je pogodno da im redje dajem seno i detelinu a vise slame u jaslima uz koncetrat naravno?? To bi mi bilo daleko isplativije jer moj buduci tast ima malo vise od 15 hektara zita i jecma i plus mojih 5 imalo bi slame na pretek :)
 
Razmisljao sam o tome ali vise mi se isplati da znam koliko bale dnevno pojedu,ovako ne mogu da kontrolisem koliko su pojeli na livadi :D
 
Makisa je napisao(la):
Razmisljao sam o tome ali vise mi se isplati da znam koliko bale dnevno pojedu,ovako ne mogu da kontrolisem koliko su pojeli na livadi :D
druze da ti je jedno oko da vidis cime se hrane krave i bikovi u mosorinu mislim da bi ti sve bilo jasno :haha:od hrane se koristi: treber,repin rezanac,mlata,prasina sa mlinova,lomovi zitarica itd.a za prezivanje dolazi slama,kukuruzovina,sojina slama sve sto nije skupo.Znaci ishrana se vrsi na jeftinoj hrani,mnogo ih ima koji poseduju farme sa kravama muzarama znaci oko 70-150 krava i malo koji ima zemlje a svaki ima kamijon :haha:i mogu ti reci da bolje prolaze nego ovi sto hrane kukuruzom,jecmom itd. :D
 
Gledao sam cime sve ljudi hrane i malo mi je bilo cudno ali bikovi dostizu velike kilaze mozda malo sporije ali ipak jeftinije :D. Meni se isplati da sto pre stignu ali pokusacu da smanjim troskove makar kroz kabastu hranu a koncetrat da ostane kao i dosad. Sve u svemu videcemo sta moze da uradimo.
 
Odg: Štale za tov

ne boje se oni zime,kod mene je jedna strana skroz otvorena uvek ima 20-tak cm đubreta i mogu vam reći da više vole - 15 nego +30
sa potpunim zatvaranjem tovilišta u ovom vremenskom periodu nemoj te se igrati jer se u objektu stvara dosta veća para i vlaga i dolazi do obolevanja junedi
 
Ovde kod mene u kraju ima ljudi koji tove bikove do 900-1100kg i stignu im za tri godine,a ja do tad izbacim lagano dve ture oko 650kg i treca mi stigne do finisa,...
Ne znam koju tu racunicu imaju :sta: :sta:
 
Petar 90 je napisao(la):
Ovde kod mene u kraju ima ljudi koji tove bikove do 900-1100kg i stignu im za tri godine,a ja do tad izbacim lagano dve ture oko 650kg i treca mi stigne do finisa,...
Ne znam koju tu racunicu imaju :sta: :sta:
Nemam pojma druze ali vidim da opstaju doduse njihova su telad,njihov prioritet je ishrana krava muzara ali uz njih na toj hrani se hrane i bikovi i mogu ti reci da to rade veoma uspesno :D znaci varijanta je jeftina ishrana :cao:
 
Nazad
Vrh