Tov junadi

Ja sam zaklao pre neki dan i nisam nikom prijavio.Videcemo sta ce biti.
Sudbina će ti uveliko zavisiti od "dobre volje" = ::novac:: gosn' vet. inspektora... Ili trenutnih vremenskih prilika - na Antarktiku...
Šalu na stranu, čuo sam priče da je bilo pomenutih događanja i u mojoj okolini, i da je bilo već "natezanja" s dotičnim oko tumačenja Pravilnika na određen način...
Inače, nek' si mu došao glave (mislim biku), da ga potrošite kao valja (u Vaše zdravlje) a ovog gore pomenutog ćeš već "odraditi" kad zađe kojim slučajem, možda, u tvoj sokak...
 
Sudbina će ti uveliko zavisiti od "dobre volje" = ::novac:: gosn' vet. inspektora... Ili trenutnih vremenskih prilika - na Antarktiku...
Šalu na stranu, čuo sam priče da je bilo pomenutih događanja i u mojoj okolini, i da je bilo već "natezanja" s dotičnim oko tumačenja Pravilnika na određen način...
Inače, nek' si mu došao glave (mislim biku), da ga potrošite kao valja (u Vaše zdravlje) a ovog gore pomenutog ćeš već "odraditi" kad zađe kojim slučajem, možda, u tvoj sokak...

Kakav je bio epilog natezanja sa doticnom gospodom.
 
Postavio bih jedno pitanje u vezi sa tovom junadi.
Zanima me koliko junadi može da se utovi sa 5h obradive površine i oko 3h livada.
 
Sa 5ha mozes proizvesti zrnaste hrane za tridesetak junadi. Pitanje je kakva je livada i koliko sena mozes nakositi.
 
Soju , suncokret a verovatno kad malo podbaci godina i kukuruz , mada mislim da komsija ima i koje svinjce jer di ce Sremac bez toga:osmeh:
 
Moze li mi neko reci koja je minimalna duzina boksa potrebna za odraslog bika u sistemu slobodnog tova kada je na jaslama + prostor za provlacenje drugih iza njega? Na slici je obelezeno sa "?" Na internetu ima raznih podataka pa me je zanimalo da napise neko ko je imao iskustva sa ovim.


untitledaaa.png
 
Poslednja izmena:
Ja se tu uklapam na 2.5m. Znaci to ce biti izvodljivo. Pustio bih i vise ali mi ogranicenje pravi drugi objekat koji se naslanja uz ovo.
 
Koja ti je sirina objekta , racunaj da prema mom iskustvu i posmatranju raznih objekata idealno je da ima 2-2.2kvm prostora po junetu.
Kod mene ima manje i kad dodju na tezinu od 550 kg fali im malo prostora , kod jednog komsije ima vise (oko 3 kvm ) i mnogo su nemirniji i vise skacu zbog viska prostora.
 
E sad ovako pošto danas imam malo vremena,reših da i ja nešto napišem. Ja sam trenutno na radu u Sloveniji več 14godina,na imanju je ostao otac i majka,oni rade poljoprivredu i imamju 4 krave nesto svinja,ovaca,kokoši svasta nesto i polako nece moči ni to da odrade,ja sam se odlučio da se za pet godina vratim na imanje pošto odškolujem i drugo dete da dodje i on do svoje plate. U planu imam izgradnju objekta za tov junadi,zato sam zadnji put postavio pitanje koliko komada mogu drzati sa 5h obradivog zemljista i 3h prirodnih livada,nesto mogu uzeti i u arendu. Posedujem dva traktora i nesto priključnih masina,osim balirke i silokombajna(što je neophodno ako se mislim baviti tovom). E sad ovako šta vi mislite na sve ovo i šta mislite dali mogu jedno 20 komada sa tih površina da utovim. Mišljenja dobrodošla......
 
Nazad
Vrh