Tov junadi

Ja i dalje stojim pri svome da ce SISOVIC biti glavni i da nije krivac .. kako mi je receno... a ti si rekao da je sve to zbog sisovica i nastalo... slobodno trazi ... u pravu sam i moje informacije su 99posto tacne. A izvoz ce da krene uskoro... Oteglo se jer se trazi krivac... zrtveno jagnje.
Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Dobro ako je tebi receno,onda je ok..sigurno..
 
Ja i dalje stojim pri svome da ce SISOVIC biti glavni i da nije krivac .. kako mi je receno... a ti si rekao da je sve to zbog sisovica i nastalo... slobodno trazi ... u pravu sam i moje informacije su 99posto tacne. A izvoz ce da krene uskoro... Oteglo se jer se trazi krivac... zrtveno jagnje.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

On tako tvrdi - ko o cemu ,kurva o postenju . I ako ga budu osudili on ce tvrditi da je nepravedno osudjen .
ilo bi dobro za sve da se stvari vrate u normalu ,mada mesarima ova prica odgovara ,drze nisku cenu bikova
 
Svi su oni muljali i petljali... niko nije imun na laku lovu... po meni su iskljucivo najveci krivci veterinarski inspejtori ... nije prevarant onaj koji vara.. vec onaj ko je uhvacen u prevari. Nazalostot i vas i nas .. to se odrazava na cenu i TOV JUNADI.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Ako mislis na Rakica iz Duvanista, on je u mom kraju. Tesko da ce ti dana nesto preko 2 evra, daleko si, a ovde ima dosta bikova.

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2
 
Evo jedno uopsten pitanje oko tova junadi. Da li je neko proverio tacnost tablice vezane za obim grudi juneta? Mi smo merili nasim junicama obim grudi i po obimu bi trebale da imaju 400 kg,sada ne znam koliko je ta mera pouzdana i tacna?
 
Evo jedno uopsten pitanje oko tova junadi. Da li je neko proverio tacnost tablice vezane za obim grudi juneta? Mi smo merili nasim junicama obim grudi i po obimu bi trebale da imaju 400 kg,sada ne znam koliko je ta mera pouzdana i tacna?

Ja merim bikove kanapom na svakih mesec dana, zbog pracenja prirasta. Mogu reci da je poprilicno tacna, kad ih izmerim pre prodaje, razlika bude +-20 kg. Nije ista tablica za junice i bikove, najverovatnije da im proporcije nisu iste. Imao sam i jednu i drugu, ali sam ovu za u junice negde zagubio posto je ne koristim cesto. Najbitnije je da znas kako se meri i u kom polozaju treba da stoji bik da bi mera bila tacna. Kad mu je glava spustena pokaze vise,kad je podignuta pokaze manje, kad je na stranu... Mene je naucio clan @malaksalo. Njegov deda se svojevremeno kladio po vasarima da nece omanuti za vise od 10kg, imao je neku staru Nemacku pantljiku i uvek je dobijao opklade.
 
Pa dobro,nije puno neprecizno,5-10 kg gore dole. Na primer dovoljno je drilikom sumnje da li su za prodaju ili nisu izmeris obim i znas okvirno koliko su teski. Ja sam se plasio da su odstupanja do 50 kg.
 
944f45f716616cc8e871e9b3c58c8377.jpg
00c660f3ce713f7a526db27634afc6ac.jpg
d6ad65ae82fe0215864b57de63f8c009.jpg
kupio u Sloveniji.. Merio sam ovde kod prijatelja drugara pred utovar i junice i bikove... i simentalce i holstajne... kod simentalca ako dobro postavis i stegnes kako treba u 5.10kg pogodis i junice isto.. a kod holstajna je odstupala od 20 do 30kg maksimalno u minusu i bikove i junice. Proverio na preko 30goveda pri utovaru.. kod teladi cak u 5kg pogodi. Jedino svinje nisam probao.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav svim clanovima...Treba mi pomoc.Uzeo sam hranu primasan iz sana,e sad zanima me koja je bolja hrana Primasan ili Megi 35 i koja je bolja za tov bikova?
 
@dr.srdjan

Ovo su moji telici u tovu.Pratim vas radi i izuzetno ga cenim,gledam da naucim nesto. Ako se ne varam,kupili smo teladi odprilike u istom roku,mozda sam ja malo ranije. E sada postavio sam sebi jedan zadatak,cisto poredjenja radi a to je da vidim koliko ce moji biti u tovu u odnosu na vase i sa kojom kilazom cu ih prodati. Ne vodim preciznu evidenciju o prirastu i ostalim stvarima kao vi ali se orjentisem spram vas. Mi hranimo na obroke jedan ujutru jedan uvece,cisitu prekrupu im dajemo i kao kabastu hranu detelinu,pa koliko naprave to im je. Uglavnom kad su preko 500 kg za 1 god mi prezadovoljni.

2lu9ulv.jpg


r7sti8.jpg
 
Lepo... podjednaki su i lepi.. dobar tov ti zelim kolega... kojom su tezinom usli u tov???

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Ako me secanje dobro sluzi kupili smo ih u oktobru i tada su imali nesto malo preko 100 kg. tj bili su sareni ali recimo prosecno 110kg.
 
Slicna kilaza... Moji u proseku malo tezi... ako imas lepu detelinu ... ona je dobar izvor proteina... Ja sam prvih 25 kupio 14 februara prosek 118kg a drugih 25 je stiglo 21 februara.. prosek 110.. Za sad jos ide granulirani koncentrat inbergov gt2 16posto i livadcko seno za preziv... sve na volju. Tako jos 10tak dana i onda ubacujem lucerku i ja umesto sena...
4447c30f60a28fcbd4313d6eaef50d54.jpg
b7fe03c3264b7c74563674ec34f8c42e.jpg
178fa2a9fdf3f05412d3cdfba7ddf696.jpg
6d9204a38c5f3daa3e7b943d5cc44aa6.jpg
danas cistili kod bikova i kod telica...

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Ovih prvih 4 su za nijansu veci od ostalih,jednostavno bolje napreduju,alavi su na hrani. Po obimu grudi imaju 200kg i nadam se da ce otici mesec dana ranije od ostalih. Nagovaram caleta da se prebacimo na ozbiljnu hranu i da ulozimo malo vise u njih isplatice se ali slaba vajda,covek starog kova pa ga tesko ubediti.
 
Nazad
Vrh