Tov junadi

Imas tabelu u ovoj temi na stranici broj dva.

- - - - - - - - - -

Greska. Stranica broj tri tema merenje bikova kanapom pa na drugoj stranici. Tvoj bik sa tim obimom grudi ima oko 426kg.

verovatno mislis na ovog manjeg?

- - - - - - - - - -

nasao sam,videcemo da li je tacna ili bar priblizna.hvala
 
Ja bi rekao da su ovo telad oko 200kg? Koja je cena ako nije tajna i jesu telad iz Hrvatske, mislim od vasih krava ili je uvoz u pitanju? Verujem da imaju i preko 200kg jer imaju tolike rogove.
 
U pravu ste, telad je prosječne težine 200kg, cijenu neznam, nisu nadređeni spominjali, a u pitanju je uvoz iz Mađarske. ::namigivanje::
 
Nova tura , nova avantura.....
img0827.jpg

img0821.jpg

img0817.jpg
 
Bio sam kod mušterije,koji prerađuje objekat u tovilište.
Jedan dio je već rađen, ostalo ide posle sezone siliranja kukuruza, jer ima silokombajn za usluge.
Kapacitet bude oko 50 životnja.

21980410.jpg

Velićina boksa je 4 m dužina jasala i 3,5 m u dubinu.
U boks stane 6 komada.
Dubina bi bila bolja 4 m, a pošto je radio u starom objektu, ne 'sastavi' tu dimenziju.
A fali mu i placa u dvorištu, jer mora računat i prolaz pored objekta da priđe silosima i
ostalim pratećim objektima, koji su iza štale, pa je 'uzeo' po pola metra svakoj strani.

21980411.jpg

vidi se na prvoj i ovoj sliki kako je rešio jasle, da ih može i podešavat obzirom na velićinu životinja

21980412.jpg

morao je da izradi i pojačanje za konstrukciju objekta, jer je srušio stare stupove

21980413.jpg

vrata su od cinkane cevi i varovi su poprskani sa cink sprejem, pojilice su u vratima, da može svaki boks koristit dve
U tom delu su još stare, istrošene i klizave rešetke. Uzeo je rešetke za komplet objekat. Te još nisu zamenjene.
Tu ih planira menjat, kad napravi bokse sa druge strane i bude ta grupa završila tov, pa budu ti boksevi prazni.

Trošak:
od oka oko 100 kg U profila 100*50
oko 800 kg 3" cevi za jasle
plus deo za konstrukciju, koja sad 'nosi' plafon
taj materijal gore je bio na cinkanju
oko 400 kila 6/4" cinkane cevi za vrata
rešetke 2 puta 4*16 m = 128 kvadrata. Ja bi dao 2 m duge rešetke, lakše se radi s njima, i zbog mešanja je lakše da imaš jamu širine 4 m sa stenom u sredini, da se stvori kružno kretanje oseke kod mešanja
pojilice
elektrode, ploće za rezanje, boja, cink...
pivo, cigare, marenda, aldumaš...
građevinski deo
 
ajde azurnost koliko toliko ali ovi kod mene ne daju ni jedno da se proda dok se ne uradi TBC, a navodno najranije moze da se radi sa 7 nedelja starosti....
 
Nazad
Vrh