Tov junadi

Onda to vas neko gadno zeza! Kod nas su uvek skuplji iz slobodnog tova nego vezanog, upravo zbog ovog sto je @petar 90 rekao.
 
Uvek je bila ista cena iz slobodnog tova I vezanih junadi. Napisite koja to klanica placa 5 centi vise?
 
I kod mene postoji razlika od 5-10 e cent izmedju pustenih i vezanih bikova. Razlika je kako ste gore naveli, veci procenat mesa naspram kilaze kod pustenih u odnosu na vezane bikove.
 
994468_1462617290654898_5113243764449912259_n.jpg
 
Koliko sam shvatio to je vlasnistvo klanice Djurdjevic? 1000 teladi kosta 500000E. Malo su se nafatirali para prodajom preradjevina i mesa iz evropske unije kojem je isteko rok trajanja.. Oni su uvalili i Rusima ono lose meso zbog kojeg je izvoz stao i nikom nista.
 
Mogu telad da se nabave, ali tu telad treba I platiti. Neka im neko javi da petkom u Sapcu mogu kupiti minimum 120-150 teladi. Svakog petka.
 
Ne može da nabavi telad inače bi hranio celu Srbiju
[video=youtube_share;7_RYS7HrnWw]http://youtu.be/7_RYS7HrnWw[/video]

Neka se zapita koja je njegova uloga u tome što ne može da ih nabavi...
A šta je 1100 junadi naspram 100 000? I to sve da radi 1 čovek, to je najbolje. Kako kaže Uroš, baš spektakularno.
 
Ja ipak mislim da bi daleko spektakularnije bilo da 50 kuca u tom sremackom selu ima po 20-30 junadi nego ovo pranje para....
 
Imam mogucnos da od obliznje pekare uzimam bajati hleb, povoljno. Pa sam razmisaljao da ubacujem u mlin prilikom mlevenja koncentrata i sve to samesam zajedno. Zanima me vase misljenje o tome ima li to smisla i efekta u tovu junadi. Ipak tu ima psenicnog brasna i kvasca.
 
Има то итекако смисла.Само ја не бих то млео већ бих само потопио и тако давао,мало ће требати времена али навикнули би они.
 
Vojkane razmisljao sam i to ali ne znam kako ce biti jer se moze desiti da zaledi sada kada su nize temperatre, a opet da su obroceni mozda bi i odmah nakon davanja to konzumirali. Ali kod mene su naviknuti na uzimanje hrane po volji. Znaci da u svakom trenutku u jaslima imaju i seno, koncentrat i silazu. Lucerku im ne dajem jer je trosim na krave. Sistem sa mlevenjem hleba sam video kod ljudi u susednom selu koji imaju privatnu pekaru, a bave se uzgred i tovom junadi, pa sav ne prodat hleb i peciva melju i ubacuju u koncentrat.
 
Nazad
Vrh