Tov junadi

kupovao sam i akve ti su najrentabilniji platis ih istu cenu ko i bika i doranis ih i to je to pogotovo ako znas odakle su ,dal i prodaje sto nema hrane ili kredit stigao bitno je samo da ih ne prodaje zbog bolesti

- - - - - - - - - -

al ih nema uvek u ponudi ,ovih od 250 kg ima ljudi kupe sisance pa ga podizu nauce ga da jedu i samo gas ,ja licno uzimam sta mi naleti i sta mi se svidi nemam granicu u kilazi
 
Niska cena mleka pa stocari gledaju da zarade sto vise na teletu,a i drugo sto neko rece kad ode domacin kod domacina da kupi tele cena ista kao i kod svercera.....

Ja volim bikove i zao mi je sto cu prestati da tovim,nadam se boljim vremenima pa da se vratim tovu,ali trenutno je veliki rizik i mala zarada,pogotovu sto se subvencije ne ispalcuju na vreme.....

Da su subvencije redovne i cena teladi bar 3.5e za kg bila bi sasvim druga prica

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Velike su zelje tvoje:osmeh:.....
Ta cena teladi je bila kad su bikovi bili 1.8e ,bolna istina je da su telad skupa i bice sve skuplja.
Krava nema , a telad ne rastu kao pecurke na panju u sumi ,sve i kad bi se sve krave u Srbiji bliznile i trojcile teladi nebi bilo dovoljno.
Neki tamo gore bi trebalo da se upitaju zasto je to tako.
 
Niska cena mleka pa stocari gledaju da zarade sto vise na teletu,a i drugo sto neko rece kad ode domacin kod domacina da kupi tele cena ista kao i kod svercera.....

Ja volim bikove i zao mi je sto cu prestati da tovim,nadam se boljim vremenima pa da se vratim tovu,ali trenutno je veliki rizik i mala zarada,pogotovu sto se subvencije ne ispalcuju na vreme.....

Da su subvencije redovne i cena teladi bar 3.5e za kg bila bi sasvim druga prica

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока

Drzi Anguse, pa ces imati cenu 3.2e/kg.
 
Fabrika stajnjaka ne miruje. Lep dan da ih isteramo seniore i omladince malo napolje i očistimo im.

f51a5ffedab6df2531d464e8b06b61c6.jpg
14215ab4390c9f4f8cf435ae816a1447.jpg
f7f08e1abb83f1b4102e886c3b843bb1.jpg
ba94a2aabb3ddabcec5561ef35d4c154.jpg
595202547cb54584007110ff63a96bb5.jpg
00afa8d19185d23763ec6a5edad19196.jpg


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Jedno pitanje u vezi ishrane. Da li bi neko hteo da napise otprilike dnevnu ishrsnu bikova. Trudim se po volji da im dajem. Da li je dobro ujutru koncetrat, kasnije pojedu 1 do 2 bale sena i predvece opet konc. Trenutno su od 300 do 300 kg.
 
Jedno pitanje u vezi ishrane. Da li bi neko hteo da napise otprilike dnevnu ishrsnu bikova. Trudim se po volji da im dajem. Da li je dobro ujutru koncetrat, kasnije pojedu 1 do 2 bale sena i predvece opet konc. Trenutno su od 300 do 300 kg.
Ja hranim obrocno Jedna puna jupol kanta prekrupe sa stocnim brasnom i 2 bale sena na 3 kom u boxu ,oni se nezale a napreduju solidno.Kad jedu sojinu sacmu brze budu gotovi ali i kostaju vise :ppozdrav:
 
Pravim Patentov Beeforam. Na 200kg konc ide 20kg sunc sacme, 5kg sojine sacme i resto je kukuruz i psenica.
 
Posto nemam zitarica, tj soju i sunc. Sacmu, da li se ispalti preci na De Heus super. Imam cenu od 48 din za kg.
 
Pa to tinmoras napraviti racunicu i videti da li tinse isplati praviti kocentrat po toj ceni

Послато са TA-1021 помоћу Тапатока
 
Mnogo tu faktora sad odlucuje... Primer u Gebiju mozes uzeti gotov kocentrat sa 14% proteina za tov sigurno za 5-10% jeftinije od tih 24din... E sad da li je kvalitet tog koncentrata i ovog sto ti pravis identicna ili koji je bolji sad ne treba diskutovati jer opet to zavisi od x faktora.... U tim nekim stvarimanti mi ovde tesko mozemo pomoci,tj isplati li se nesto ili ne,tuntinodlucujes i pravis racunicu....
Ono sto ovde mozes dobiti kao savet je koji se premix ili super pokazao bolji,ili tome slicno,a o rentabilnosti moras sam racunati....po meni taj kocentrat na 24din je skup,ja bih prodao zitarice i uzeo gotov ,a opet je na tebi odluka

Послато са TA-1021 помоћу Тапатока
 
Zavisi kakav je super i koju recepturu predlaze proizvodjac.
Nedavno su povecane cene koncentrata, tako da ja sada dobijam J1 po ceni od 28 dinara,
Meni se cini da 24 nije skupo.
 
Meni se taj De heus super dobro pokazao.al bila su i ta telad dora...sad sam ga opet narucio pa cemo videti.Svasta nam prodaju pod imenom"sacma"...Nego koliko jecma bi trebalo da ide u smesu?da ne bude ni malo ni puno...
 
Nazad
Vrh