Tov junadi

pa bila im je u blizini jedna grupa manjih (oko 300kg),njih sam pre nedelju dana preselio na drugu lokaciju. Hmmm,moze biti mozda i do toga... ali logicnije bi mi bilo da sam doneo drugu telad pa da su podivljali a ne ovako kad sam odneo od njih...
 
Nemoj coveka na trosak da bacate...trebace jos neku starletu da nabavi da ih sve smiri...da se posle izvrnu na ledja pre vremena..mani to.
 
Ulazna tezina od 130-140 kg. Tih 5 na slici jesu malo veci,ali imam 2 manja nisu mogli stati u kadar. Oni nisu tezi od 500 kg.
 
Nisam,tesko je i izracunati precizno u stali ima 20 komada od toga 6 krava a svima dajem prekrupu iz istih kolica i 4 bale dnevno deteline na njih sve.

Da dodam na ovaj post bili ste u pravu,kad su presli vagu 540 kila je bio prosek. Vise nego zadovoljan.
 
Poslednja izmena:
I ja dao pl 2,1 jednog sto je ostao,sad se tvrdo razmisljam da l puniti ili prestati sa tovom.... Cale bi ostavio po nekog a ja bi sklonio sve krupnu stoku iz dvorista,.... sta znam,tih dva vagona sto mi pojedu 10kom mogu prodati na 20din,seno takodje od 100-150din bala ,sve zavisno od kvaliteta,slamu na 50 od prostirke,telad 500e,moj rad,amortizacija,voda,struja i ono najbitnije ,vezan si 365dana u godini....

- - - - - - - - - -

Nisam racunao i silazu koja mi izadje po.80 000 din po ha,plus prevoz,najlon,minazel,rucak, inkulanti.... a cena kod nas varira od 1.8 do 2e,sad je prvi put posle tri god mozda otisla malo.preko 2e
 
Zdravo svima, hteo bih da vas pitam da li ste koristili seno Grahorice ili Stocnog graska u ishrani bikova?
I kako je se pokazalo u odnosu na Lucerku ili Kravaricu?
 
Nazad
Vrh