Jabuka

Takoder je greska birati najjace sadnice.
Rasadnicari to napucaju dusikom i kasnije imas upravo ovo sto si opisao...
 
Meni su se najbolje pokazale sadnice visine oko metar i po, debljine ne veće od malog prsta.
 
Problem sa jabukama, odjednom pocne da se susi jedna grana, i tu promeni boju kore na bordo-ljubicastu, sta bi to moglo biti?



A ova dvogodisnja jabuka ove godine nije ni krenula, iako je prosle godine imala lep porast. Ima istu boju kore, kao i ova jabuka od gore? Obelezio sam crvenim
 
Uzivo prenos :ppozdrav:

SyEdIOw.jpg


z98QOpF.jpg
 
Prskao od insekata i malo secerne vodice dodao. Kad je jako toplo, krenem u 9 uvece i prskam do 3 ujutru.

Valjda cemo se uskoro modernizovati sa vucnim atomizerom pa cu u 2 ture moci politi sve. :ppozdrav:
 
Nemam vodu, blizu je vocnjak. Razmisljao sam da sa drugim traktorom vucem vodu u kockama, ali to sve komplikuje. Treba jos jedan covek, 2 kocke, jos jedan traktor. Finansijski bi bilo slicno, a tesko je naci radnika koji ce trebati samo povremeno na 2-3 sata. Resenje ce biti kopanje bunara ili vucni atomizer.
 
Nemam vodu, blizu je vocnjak. Razmisljao sam da sa drugim traktorom vucem vodu u kockama, ali to sve komplikuje. Treba jos jedan covek, 2 kocke, jos jedan traktor. Finansijski bi bilo slicno, a tesko je naci radnika koji ce trebati samo povremeno na 2-3 sata. Resenje ce biti kopanje bunara ili vucni atomizer.

Koliko ti je potrebno vode za jedan tretman.

Prijedlog, napravi sebi nekakvu manju akumulaciju, vodu naspeš dan dva prije, odnosno kad stigneš.
 
@sljivar
2100l trosim po tretmanu. Razmisljao sam ja o tome, ali sve to zahteva jos ulaganja i infrastrukture, a kako mi je ova godina prepuna investicija to ce sacekati malo.
 
@sljivar
2100l trosim po tretmanu. Razmisljao sam ja o tome, ali sve to zahteva jos ulaganja i infrastrukture, a kako mi je ova godina prepuna investicija to ce sacekati malo.

Nisam mislio da nešto ozbiljnije praviš, već da ako možeš nabavit npr ove bačve od po 1000 l Link pa staviš u voćnjak npr 2 komada, a na prikolicu isto 1 ili 2 komda pa u njima dovlačiš vodu, plus onu kad kreneš preskati od kuće sa atomizerom. Kod nas dođe cijena jedne bačve 50 eura.
 
Svakoj voćki dajem 20 lit svaki 2-3 dan podloga mm106
Navodnjavam baš tako kako si ti @ sljivar opisao, samo imam tomos smp2 pumpu na rudu s kojom i uvlacim vodu i ravnomjerno isipavam po cijelom redu. Prskanje po listu i nrma bas neki ucinak po ovoj vrucini, jedino ako se koristi biostimulator u sredstvu ali je to preskupo.
 
@sljivar
To zahteva jos jedan traktor ukljucen u posao, zahteva jos jednog vozaca. Mislio sam o tome, ali kako nekada prskam nocu tesko bi bilo naci vozaca od 12 nocu do 5 jutru npr.
 
@sljivar
To zahteva jos jedan traktor ukljucen u posao, zahteva jos jednog vozaca. Mislio sam o tome, ali kako nekada prskam nocu tesko bi bilo naci vozaca od 12 nocu do 5 jutru npr.

Nisi me razumio. ne treba ti niko za ovu varijanut. Uzmeš npr dve bačve natovariš na prikolicu (pretpostavljam da imaš prkolicu), odvezeš vodu na voćnjak (dan prije ili već kad ti odgovara), prikolicu otkačiš sa bačvama i kući po atomizer.

Ili kad bi uzeo 4 bačve, dve voziš na prikolici, dve ostaviš u voćnjaku u koje istresaš vodu iz bačvi sa prikolice. Možeš i par dana ranije dovući vodu da bude spremna.

Ova druga varijanta ti je bolja ne ideš nikad prazan, a mislim da nije neka investicija 4 bačve od po hiljadu litara sve ukupno doće 200 eura. Razmisli malo o ovom prijedlogu.
 
Poslednja izmena:
Šljivar kod nas je rizik ostaviti prikolicu 2 dana u ataru.
I u toj kombinaciji ima 3 puta do voćnjaka,možda mu je malo lakše ali ne puno,buši bunar ili nabavi neki vučeni naravno ako finansije dozvaljavaju.
 
Nazad
Vrh