Jabuka

Pozdrav, da li mi mozete pomoci o cemu se ovdje radi na dvogodisnjim sadnicama Jabuke i Kruske sam jucer uocijo da mi je po jedna mlada grancica uvehla zadnji put sam prskao prije 7 dan fUNGICID: DITHANE M-45 plus insekticid CIPKORD a drugi dan nakon ovog tretiranja sam sa prihranom preko Lista sa MORTONIJC PLUS 19-9-27 (25 grama na 10 Litara vode) također cesto zalivam da je zemlja stalno Vlažna

 
Ništa strašno,pogledaj na prvoj slici kada povečaš sitne crne ubode,osica srčikarica ti tako izbuši mladice. Karate zeon jako efikasan za to. Nije dobro kod mlsde voćkice jer usporava rast.
 
jel nekad neko od vas iskusnih vocara zna kako zastititi jabuku nod pretjeranog opadanja prije berbe. ima li za to neki preparat ili se tokom godine moraju radti neki posebni tretmani. hvala gospodo
 
To je vec za nekog zastitara. Ukratko koliko su meni rekli to je zbog temperatura na kojima odredjeni preparat najbolje deluje. Verovatno ima jos razloga. Ove godine je zastitia od Venturije bila lagana, sve do ovih kisa - sada posle sta ce biti videcemo.

Da li imate ervinije? U odzacima i kod nas u Staparu veeeelik napad.
 
To je vec za nekog zastitara. Ukratko koliko su meni rekli to je zbog temperatura na kojima odredjeni preparat najbolje deluje. Verovatno ima jos razloga. Ove godine je zastitia od Venturije bila lagana, sve do ovih kisa - sada posle sta ce biti videcemo.

Da li imate ervinije? U odzacima i kod nas u Staparu veeeelik napad.

Ima je i kod nas,tj. kod mene.
 
ee215c73596f6dc870133c0f5edefd9a.jpg


Drugari moze mala pomoc ,sta je ovo na jabukama , pored formiranih plodova, suvi i listovi i plodovi. Ima ih na svakom drvetu kod burazera , a nisam bas siguran sta je..
 
Jedno pitanje za iskusnije Baerova Luna E. akt materija tebukonazol 200g /l + (fluopiram) i Sindžantin Skor 250 g/l tebukonazola doze 0,075 % i 0,025 % što bi rekli skoro 3 puta više tebukonazola bajer preporučuje:sta: .Šta izabrati , da nije ta Bajerova doza malo naduvana ,da li ima uopšte potrebe koristiti te preporuke?
 
Jedno pitanje za iskusnije Baerova Luna E. akt materija tebukonazol 200g /l + (fluopiram) i Sindžantin Skor 250 g/l tebukonazola doze 0,075 % i 0,025 % što bi rekli skoro 3 puta više tebukonazola bajer preporučuje:sta: .Šta izabrati , da nije ta Bajerova doza malo naduvana ,da li ima uopšte potrebe koristiti te preporuke?

Aktivna materija u Skoreu je difenokonazol, pomešao si.
 
Score idem sa 0.25, tj 1dl na 400l vode. Lunu nisam koristio, a mislim da je ona vise za pepelnicu, nego venturiju.
Kod kineskih kopija difenokonazola sam nalazio cak 0,3 preporuke. Kada se pojavio isao je 0.15 preventivno, a 0.2 kurativno.
 
Skor sam i ja koristio 0,15 preventivno ove godine a drugar iz Bele crkve mi hvali Lunu navodno ovaj fluopiram odlično deluje na venturiju.
Cena paprena 6700 din

- - - - - - - - - -

Savetodavna služba (Smedervo)preporučuje difenokonazol 0.4%
 
Poslednja izmena:
Difekonazol (hemokonazol) je preporuka 0.013-0.020% , odavno nisam koristio score ,ali mislim da je ista kolicina a.m.
Hemokonazol nikad nisam isao preko 0.020% u krusci
 
Nazad
Vrh