Jabuka

ocigledno se nebavis neko delatnoscu koja je direktno vezana za izvoz,dali su im za dzabe,jer ako se nekom isplati da ode u Italiju natovari sleper,plati ga,doveze u Srbiju prepakuje i izveze za Rusiju taj je uzeo posto zasto,jer ako znas koja je cena domace jabuke nebi pisao tako,ocigledno je da znas cenu samo iz marketa,Italijani i svi ostali jednostavno nemaju gde sa svojom jabukom i daju je posto zasto samo da je se otarase,a ti sto to rade ubijaju cenu i prodaju i ovo malo nase sirotinje koja i onako vec ima neke nebulozne cene,samo polako doci ce dan kada cemo svi mi biti robovi a ti se tada seti ovog sto se pise,nemci otvaraju preradu mesa u Srbiji a svinje ce zive dovoziti iz nemacke,znaci nece kupovati ovde vec ce svoje zive dovoziti i ovde klati i preradjivati da bi izvozili na Rusko trziste,kod njih je svaki KG subvencionisam od strane drzave isto to vazi i za voce,pa mogu da ga i poklone drzava im pokriva sve gubitke,a kod nas ako se sam ne iscupas zaboel drzavu,ona je samo tu da uzme svoje

bavim se proizvodnjom jabuke, doduse ne profesionalno, ali mi ta delatnost ipak nije samo hobi. planiram i povecati proizvodnju, samo sam jos u dilemi da li da to bude i dalje jabuka ili cu zasaditi tresnju na novoj parceli.
dobro pogledaj cijenu italijanske jabuke, pa uporedi sa nasom. koja je jeftinija? i za koliko.
pogledaj cijene povrca po nasim pijacama?
ne moze se cijena graditi monopolom, vec kvalitetom.zasto su nam rusi vracali jabuke? i bas su ludi da ostanu na samo jedan izvor. na kraju cisto i sumnjam da im je potreban pretovar robe da bi kao mogli uvesti, zbog sankcija. mislim da je moskva puna poljske i cije god hoces jabuke
ja imam jabuku u crnoj gori i tamo je i prodam. da bi je brzo prodao moram malo spustiti cijenu, tako da sam jeftiniji od prodavaca iz srbije i makedonije.
po tvojoj logici bi trebalo da im se zabrani uvoz, ili dobro naplate dazbine, da bih ja mogao postici cijenu. ima naroda koji i od penzije zivi.
 
Nije problem prodati voće u kraju u kojem se ljudi ne bave voćarstvom kao sto je Crna Gora
Ne možeš porediti situaciju tamo sa ovom ovde, i drugo je kad ti je tržiste obližnja pijaca ili neka lokalna tezga, drugo je kad radiš sa izvoznicima. Na kraju krajeva redukovanija ti je i zaštita baš zato što ne gaje u okolini isti proizvod
 
Ja sam takodje prozvodjac jabuke na 2ha. Da nema izvoza cena bi pala na 10din za prvu klasu. 2 takve godine i mozemo proglasiti bankrot ja i svi meni slicni. Tvoje razmisljanje je kao sto kaze Ratko drugacije, jer nemas konkurenciju na CG trzistu.
 
Ја да производим јабуку правио бих чисте губитке. Цијена јабуке ајдаред је у трговачком ланцу 60 фенинга (око 31 евро-цент). Истина ту буде понека са мрљом, али нема згњечених и натрулих. Пола становништва има своје јабуке, а велики је број произвођача јабуке. Малопродајно је не могу продати јер је многи продају, а велепродајно је ниска цијена. У двије сусједне општине производе довољно јабуке за цијелу БиХ, а увоз пољске је посебна прича. Русија ће убрзо забранити увоз из БиХ јер је повећан 100 (стотину пута) продајом европске јабуке као наше.
 
Ја да производим јабуку правио бих чисте губитке. Цијена јабуке ајдаред је у трговачком ланцу 60 фенинга (око 31 евро-цент). Истина ту буде понека са мрљом, али нема згњечених и натрулих. Пола становништва има своје јабуке, а велики је број произвођача јабуке. Малопродајно је не могу продати јер је многи продају, а велепродајно је ниска цијена. У двије сусједне општине производе довољно јабуке за цијелу БиХ, а увоз пољске је посебна прича. Русија ће убрзо забранити увоз из БиХ јер је повећан 100 (стотину пута) продајом европске јабуке као наше.

e at sudbina ocekuje i nas,o tome ja pisem,bice isto ko sa mesom
 
Trzista su na zalost prezasicena. Umesto sto izvozimo sirovinu trebalo bi neko iz ove jadne drzave da otvori preradjivacke pogone za preradu voca, kako bi izvozili gotov proizvod. Ujedno bi se zaposljavali ljudi, korist bi imao kako proizvodjac voca tako i onaj sto zivi u stanu i radi u preradi. Na zalost niko nema sluha svi gledaju samo svoje debele guzice u drzavnim foteljama...
 
e at sudbina ocekuje i nas,o tome ja pisem,bice isto ko sa mesom

Upravo tako i uopste mi nije jasno kad neko brani te kombinacije, kao uvezao je , kupio , moze da radi sa njom sta hoce, pa i da je izvozi na trziste Rusije.
Nesto ne verujem da mozemo da procvetamo od ove trenutne situacije sa Ruskim trzistem , ali zasto ne pokusati i ne organizovati i otkupljivace i proizvodjace i povesti malo vise racuna da ne bude ovih prepakivanja, da vec prodamo nase kad vec imamo priliku..
 
Ja kao mali proizvodjac jabuke na 3.5kj smatram da je problem opet u drzavi koja dozvoljava da se EU jabuka uvozi. Kada znamo da je trziste Rusije otvoreno za nasu jabuku, moramo iskoristiti tu sansu. Prokockacemo kao i mnoge sanse pre ove, samo da bi neki kontraverzni biznismen napravio semu sa reexportom IT jabuke za RUS trziste.
 
motike,lopate i vile u ruke i da se dizemo ispred vlade,nema druge
Мислим да би било ефикасније и изводљивије да се ови твоји "аргументи" примене на другој адреси, тј. увозницима. Лако је наћи која фирма увози па у АПРу видиш ко јој је газда и која му/јој је адреса...
 
Poslednja izmena:
ma zezam se malo,nema od tog nista,niko ne vidi i ne cuje nas,drzava je jednostavno resila da se tako radi i mi smo tu nemocni skroz
 
Na kojoj podlozi vam je kalemljen Red Chief i koji klon imate (Camspur, Cambel, Hapke, ... )? Uglavnom se kalemi na m26 ili na m106, na m26 bude malo manje bujan a na m106 ga nisam video. Moja dilema je samo da na m106 ne bude previše bujan.

Na kojim rastojanjima vam je u redu i medjuredno zasadjen?
 
Nazad
Vrh