Jabuka

Veoma sam zadovoljan kako ove mlade jabuke imaju rod.
aqype6a8.jpg
 
I moje mlade jabuke imaju rod. Ostavljao sam po 2-3 jabuke na stablu. Inace jako lose si formirao stablo, uopste ne mogu da provalim na koji uzgojni oblik ides?:sta:
 
Lepe jabuke, nema sta, svaka cast!
A zasto tako, prijatelju moj? Zasto uciti na sopstvenim greskama, kad je to najskuplja skola? Jedino ako nije bilo "pod moranje". Zasto trositi vreme, ono je ipak najskuplje.
Ima tu puno akumuliranih, dobrih i losih iskustava, za ucenje, do mile volje.
Pa zato i postojii forum, za razmenu iskustava, pored ostalog.
 
1,3 ha je posadjeno,ili3600 sadnica,sorte su gala(klon sniga),green smit i breburn.Medjuredni razmak je 3,5 a izmedju vocki je 0,80, podloga m9.:kisa:

- - - - - - - - - -

Zna li neko ima li sta za protivgradne mreze ove godine, i kad je bilo prosle godine.

Gde ste kupili sadnice, i su bile njihove cene?

Voćnjak je zaista lep, svaka čast.
 
Izvinjavam se ako je off, ali mi se cini da cu ovde najbrze dobiti odgovor.Prosle godine sama zasadio jabuku, i prijatelj ,koji se razume u vocarstvo me savetovao da sadnice ostavim na 110-120 cm, da bi se formirala jaca lisna masa.Tako sam uradio, i crveni delises je upravo takav -ima jaku lisnu masu, ali zlatni delises i ajdared imaju bocne grane koje su izbile na 100-110 cm visine.Sad me strah da ce ta stabla biti suvise visoka - pitanje , moze li se rezidborm u prolece sledece godine, ovo ispraviti i tako formirati krosnja, da ne secem potpuno bocne grane , a da stablo ne bude previse visoko. Izvinjavam, se ako nisam bas strucno objasnio, pocetnik sam (100 sadnica) ali mi je potreban savet da li sam u samom startu napravio nepopravljivu gresku.
 
Sadnice sam uzeo u ljubavi kod trstenika,cena je bila 2 eur kom.A u delti sam uzimao dvogodisnje sadnice bile su 3.7 eur,i mnogo su dobre okacicu par slika sad kad su rodile.
 
ne znam da li se o ovome vec govorilo: prerano opadanje plodova jabuke. dakle pred zrenje. koji su uzroci,poszoje li nacini da se to smanji, sredstva za prskanje. nasao sam jedan preparat u austriji za te stvari, da li slicno nesto ima i u srbiji ?
preparat je na bazi naftilsircetne kiseline.

- - - - - - - - - -

ne znam da li se o ovome vec govorilo: prerano opadanje plodova jabuke. dakle pred zrenje. koji su uzroci,poszoje li nacini da se to smanji, sredstva za prskanje. nasao sam jedan preparat u austriji za te stvari, da li slicno nesto ima i u srbiji ?
preparat je na bazi naftilsircetne kiseline.
 
opadanje plodova

ne znam da li se o ovome vec govorilo: prerano opadanje plodova jabuke. dakle pred zrenje. koji su uzroci,poszoje li nacini da se to smanji, sredstva za prskanje. nasao sam jedan preparat u austriji za te stvari, da li slicno nesto ima i u srbiji ?
preparat je na bazi naftilsircetne kiseline.

- - - - - - - - - -

ne znam da li se o ovome vec govorilo: prerano opadanje plodova jabuke. dakle pred zrenje. koji su uzroci,poszoje li nacini da se to smanji, sredstva za prskanje. nasao sam jedan preparat u austriji za te stvari, da li slicno nesto ima i u srbiji ?
preparat je na bazi naftilsircetne kiseline.

Trenutno sam na moru I internet je sr...nje.
Od 31.07. Sve sto vas zanima u vezi toga odgovaram
 
Ima toga i u Srbiji, ali ispod ruke. Nisam siguran da moze javno da se nabavi.
Pokusaj naci Fligocur ili Ormotoc.
 
Kad samo već kod jabuke evo jedna zanimljivost u vezi prorede plodova:

Aktivna materija u preparatu Brevis je metamitron 150 g/kg Link.

Takođe ista aktivna matrija je i u herbicidu Goltix[SUP]®[/SUP] Gold samo je koncetracija veća, metamitron 700 g/l. Link1 i Link2. Što će reći hm :sta: :sta: :sta:.
 
Sto ce reci da moze goltixom u manjoj dozi :osmeh:

Kod mene na jonagoredu opadaju plodovi, nista puno, ali nalazim jabuke dole. Svaka koje je otpala je uzrok led koji smo imali. Napravio je ranice na plodu, koje posle su bile pogodne za infekcije.
 
za smanjenje opadanja plodova oprskati sa ormorokom u dozi od 300-500 ml/HA/1.000 u zavisnosti od krupnoce plodova
momenat za primenu je dva dana pre pocetka opadanja
ponoviti po potrebi
obavezno koristiti vecu kolicinu vode
 
Nazad
Vrh