Jabuka

Greni mi je ovoga proleća prvi put cvetala.Može li mi neko reći šta bi sada trebalo raditi, odnosno, kako ih tretirati da bi rodile?
 
Jel neko vidjao ovako nesto na jabuci,pojede je neki crv iznutra -_-
To mi se ove godine vec bilo desilo na jos jednoj jabucii tu sam granu odsekao a ovu mi zao da odsecem jel je to glavna grana pa cu je izolirkom skrpiti nek izdrzi samo do proleca da je kalemim :osmeh:



@ bordo

Nemas sta tretirati da bi rodila jabuka pcele ce da je oprase :)
 
I ne samo na jabukama već i na breskvama pravi haos, kod mene je zovu rutava buba mada nisam siguran da joj je to pravi naziv.
 
Pozdrav svima!
@misoo83 - po tvojim slikama se jasno vidi, da šteta potiče iz unutrašnjosti ploda!
Najverovatnije smotavac ranije položio jaje, i sad mali crvić hara unutra, čisti svoj dom izbacivajući svoj izmet...tako da nije nastala šteta zbog te bube sa slike!
Raseci plodić, i naćeš crvića unutra.

A to što se ova buba masovno pojavila, to nikako nije dobro...one jedu sve što je zeleno i plodiće i listove.
A u neku ruku spadaju u ekipu rutavih buba kao što je @sremac88 naveo...u Mađarsku već par zadnjih godina prave velike štete!
http://poljoinfo.com/showthread.php?716-Rutava-buba/page3

I ja sam ih primetio u manjem broju, uglavnom nevalja, i nepiše nam se dobro...

pozzz joe!
 
Ove godine rijetko će biti jabuka, pa je svaka štetočina, i ona najrjeđe što se pojavljuje, najveća.
 
pozdrav svima..dali je nekome poznato šta je sa ovim granama, većinom su kasnije krenule da listaju i to lišće ozgleda nekako zakržljalo i jako slabo raste...

 
Poslednja izmena od urednika:
moguće je da je herbicid jer okolo je soja i prskana je ovih dana, ali napominjem da su te grane kasnije krenule sa listanjem i odmah u startu ti listovi su izgledali tako žućkasti i zakržljali, i to je većinom na doljnim granama, evo još jedne slike

 
Poslednja izmena od urednika:
Ne mora biti herbicid. Pregledaj malo zemljište oko stabla, često je miš u pitanju i njegovo nagrizanje žila.
 
  • Like
Reagovanja: jol
Moguće da su i miševi, no onda moraju dobro otokarit korjen. Zna nekad i preko izboja povuć herbicid pa pokaže i nagodinu na grani.
 
ovo je posledica od prošlogodišnjeg prskanja glifosava ! pojavljuje se samo na najnižim granama stabla, potrebno je nekoliko godina da se takve grane vrate u prvobitno stanje .*
 
Moguće je i to, jer u toku godine dva-tri puta prskam sa totalom jedan određeni pojas, ali u tom voćnjaku ima i još drugi voćni vrsta i kruške, šljive, višnje, breskve i na njima nema takvih grana i lišća
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh