Jabuka

Tek će se vidjeti šta će biti. Pitanje je da li je lakše da mraz obere ili led. Možda je prva varijanta bolja.
 
Tek će se vidjeti šta će biti. Pitanje je da li je lakše da mraz obere ili led. Možda je prva varijanta bolja.

Da, još ćemo sutra vidit šta će bit, a početkom tjedna još bolje, jer za ned.-pon. opet najavljuju neki mraz. Za je šteta zanemariva.

Ni jedna nevalja, a prva varijanta je manje loša. Prva nevalja iz razloga što nekad zna otežat kem. prorjedu plodova.
 
Pozdrav svima!
Lagani potpis mraza na jabukama. Drugi dan nakon pojave mraza nemogu reć da ima značajnijih oštećenja, al ipak ih se da naći.
Nisam baš mnogo stručan oko jabuka, imam svega par stabala...čisto ono da se nađe malo u kući.
Nego sad kad gledam ovu sliku...i divim se kako je extra ispala!
Znači ono u sredini, tj. unutar mali tučak nastradao od mraza, što je potamnio?
A sad na listićima što se vidi, jel to pepelnica...ili uticaj mraza?

Tek će se vidjeti šta će biti. Pitanje je da li je lakše da mraz obere ili led. Možda je prva varijanta bolja.
Ja glasam za treću varijantu...da obere gazda!:ppozdrav:
Ipak je tu bude uloženo mnogo rada i truda...
pozzz joe!
 
Znači to je to.
Kod mene još nisu u tom stadijumu, i za sad izgledaju dobro, videćemo kako će biti jer najavljuju još jedan mrazić...
Mislio sam i da su to dlačice na listićima, al nisam bio siguran da je list tako dlakav...al to je već zbog uvećane slike najverovatnije.
Hvala puno...
živ bio...
pozzz joe!
 
Slikaću taj voćnjak i u narednim fazama rasta i opremanja pa ću postaviti slike.
 
Bećarino ,dobiću komplekse:osmeh:
Svaka čast.
Šta si(ćeš) uraditi povodom mraza?
Kod mene Jonagold neće još par dana cvetati.
Drugar u selu udaljen vazdušno oko 6 km kaže da je noćas celu noć prskao(vodom) višnje i da je bilo -5 c. Ja jutros oko 6 i 15 nisam video potpis mraza osim malo slane na travi voda(barice) nisu bile smrznute.Valjda je voćnjak dobro prošao s obzirom da je prošle godine stradao od grada nadam se marfijevom zakon.
 
Fala.

Neću ništa napravit, ujutro idem u detaljan pregled, al rezultat je poznat. Jutros su dobile stimulator rasta i jedno NPK folijarno gnojivo i to je sve što će dobit.

Taj tvoj kolega što je prsko višnje sa vodom i atomizerom mislim da nije ništa napravio, daj Bože da je. Za zaštitu cvijeta protiv mraza orošavanjem vodom orošavanje treba trajati konstantno dok god se temperature nedignu u + i dok se led neotopi.
 
Becarino sjajan vocnjak. :bravo: Nekoliko pitanja za tebe. Kako obradjujes zemlju u samom redu? Zasto ostavljas zeleni pojas izmedju redova?
 
Nazad
Vrh