Jabuka

rosuljac, za to bi i ovdje platio ogromnu kaznu, brzo se dođe do izvora.

jbg li ga mislim da kod nas to ne ide bas tako lako , ako ne bar sa 3 kalemara sam sam pricao koji imaju neke sorte na crnu i ladno ih proizvode tako da i tekako se to vec radi kod nas, samo kao nesmeju da ti kazu koje su sorte ovo ono...
a i fala bogu brzo cemo u EU pa ce sve to onda drugacije ici na zalost malih rasadnicara i malih proizvodjaca

p.s. ko ce meni da zabrani da kalemim neke sorte i to posle prodam lokalnim pijacama ili manjim piljarama a oni to prodaju kao neku slicnu sortu ? nema sanse... naravno ne pricam o velikim sasadima svakako !
 
Neko još reže, neko je već gotov, svi čekaju kad će počet prskanja (neki su već počeli), grane se malčiraju ili ko ih ima puno izvlači ih van, pregledavaju se nasadi...
 
Ljudi, kad vi krecete sa prvom ovogodisnjom zastitom jabuka? Ja sutra krecem da prskam sa plavim ulljem 2%. Kada i kojim sredstvima ostali vocari misle da prskaju?
 
ljudi,na koliko vode ide 1kg bakarnog kreca,prskao bi jabuku sa njim jer mi ostalo od prosle godine ?
 
Jel travu u voćnjaku unutar reda treba kosit il ne to ovisi dosta faktora. Jedan od bitinijih je raspred i godišnja količina oborina na tom području, zatim jel voćnjak ima navodnjavanje i kakav sustav je instaliran... itd. Smatram da je bolja opcija obrada tla oko voćke, a dilema dal ić na herbicidni pojas il travu koja se kosi opet ovisi o dosta faktora. Svaki od njih ima svoje prednosti i mane.
 
Jedno brzo pitanje,za iskusne...Wizzaard insekticid moze se mesati sa Cuprblau na bazi bakra?! P.S Pita me otac da mu vidim na internet :)
 
Nazad
Vrh