Jabuka

Mislim da se steta jos uvek ne moze videti jer je sve zaledjeno, ali ce je verovatno biti, zavisno od kondicije vocnjaka...
Ja je ocekujem...
 
Postovani vocari, da li postoji nesto sto se zove berza cena jabuka? Koja je cena u oktobru, novembru, decembru,...
Neki sajt, info o cenama u otkupu, izvozu, ...
 
Ja sam juce kolege prskao jabucnjak starosti 2,5godine protiv zeca iako sam zastitio stablo sa mrezicom, visina snega je ucinila svoje da zec nanese stetu i iznad zasticenog dela a sto se tice minusa videcemo sta je on uradio kada malo otopli
 
Pozdrav svima
Molim vas da mi prenesete vase iskustvo sa sortom GRENY SMITH u prolece planiram da nasadim oko 400 sadnica podloga m 106 i 150 stabala da nakalemim sa greny smithom na podlogom m 106
Interesuje me koji uzgojni oblik . ima li neki posebni tretman oko tretianje sa zastitnim sredstava
I jos nesto sto mi je najbitnije , iskusni vocari kod nas su mi rekli da obratim paznu da postje neki klonovi koji dobiju blago crevenu boju kad sazdrevaju
 
Licno uredio poruku :
jer je odgovor na post koji je kasnije editovan od vlasnika, te nema razumljivog smisla.
A da nebi druge dovodio ili sebe u neugodnu situaciju.
 
Poslednja izmena:
Da mi se domognit samo jednog pupa,za dvije -tri godine bi sadnice Redlove kod mene bile 5 Eura,a za prijatelje gratis.
Prokleti kapitalisti prodaju snove,a mi sve to prihvačamo.
Takve jabuke su postojale i kod nas u HR ,ali nitko nije imao poslovnog duha,i posljednja meni znana se osušila prije 15 godina,jer nitko nije imao potrebu da je prekalemi i sačuva za generacije koje dolaze.
A ovi nam prodaju priče da je tek sada otkrivena. Lažovi! I za njih traže bogatstvo. Sramota.
 
kupis jednu i onda kalemis na crno :) bez licence i papira moze onda i za 1.5e Necemo mi tako brzo ko vi u EU pa da nas ganjaju za to
 
Jamamoto,tebi je blizu da kupis jabuku.Ima jeftinije u Engleskoj.

Kak to misliš? Kupit u GB. Pa nemogu ni iz SL preko granice jer skidaju do gaća,pošto je tamo Šengenska granica,a po pitanju našeg ulaska u EU, to je za nas pogubno.Prije će se EU raspast nego mi uđemo,fala Bogu!!
 
Nazad
Vrh