Jabuka

Odg: Jabuke

draganpan je napisao(la):
Trazi li neko industrijske jabuke i po kojoj ceni?

Kod nas u Hrvatskoj je industrijska jabuka 0,30 kn + državni poticaj 0,30 kn. Jabuke moraš dovesti do otkupljivača tako da je trošak transporta tvoj. Pretprošle godine je industrija bila 1-1,1 kn tako da smo ju onda otkupljivali i izvozili za Mađarsku no na ovu cijenu se neisplati niti ima interesa za izvoz. ::lose::
 
Odg: Jabuke

jhona DERU je napisao(la):
Jedno pitanje dali znate koja je ovo vrsta jabuke kako se zove pošto je jabuka :D
2rmniwz.jpg


jedna jabuka pola kile ::svaka cast::
2igytfp.jpg

[/quote
Japanska sorta,križanac zlatnog delišesa i japannske sorte
Kada ostoji dobije žutu boju i okus dinje,jako krupnog ploda
 
Odg: Jabuke

Da neotvaram novu temu kad je vec tu Moze li neko da mi kaze koji je najbolji nacin za cuvanje jabuka osim hladnjace za kucnu upotrebu:haha:
 
Odg: Jabuke

@markodim: Jel se nebojiš da će ti biti prevelik razmak između stupova u redu? Ja sam stavljao između stupova 8 jabuka i vidim da sma trebao ići na 6 jer mi se naginju redovi od roda. :udri:
 
Odg: Jabuke

ja sam stavljao na 9 i 10. stubovi si 80cm pobijeni u zemlju i zabetonirani, tako da se nadam da nece biti problema... jel mozes posle dodati po neki stub gde bas bude potrebe?
 
Odg: Jabuke

Mogu dodati i dodajem stupove u red tamo di moram. Nije ti problem oće ti stup izdržati ili ne, veći problem je slabost žice na tolikom razmaku stupova i težina stabla i roda. Žica se istegne, red se nagne i evo problema.
 
Odg: Jabuke

zato bi trebalo svake godine izvršiti korekciju kod zetezanja žice sa ovakvom mehanizmom

2zp4ksg.jpg
 
Odg: Jabuke

najbolje da stavite 2,8-3,2 mm te žice sigurno neće da se olabave, ali treba naslon redovno da se održava
 
Odg: Jabuke

Evo na ovo sam mislio kad sam rekao da je preporučljivo stupove u redu stavljati na manji razmak.
Velik urod + kiša + vlažno tlo + strašno jak vjetar=problem. :udri: Dva dana je vjetar pirio kao nenormalan i srušio mi je dva reda Granny Smitha.

 
Odg: Jabuke

Mislim da je izraz "pirio" koji si koristio isuvise blag, da bi verno docarao stvarnu sliku....
 
Odg: Jabuke

na tuđoj šteti možemo mi da učimo. na naslonu nemojte nikada da štedite, a stubube treba da kopate do 1/3 dubine ako vam je stub 3 metra onda u zemlju treba da se stavi 1 metar
 
Nazad
Vrh