Jabuka

Oni ce to u berbi samoj retroaktivno praviti ugovore. Ja sam i do sada isporucivao plan prskanja za potpisom zastitara, cak sam nosio i na analizu na ostatke pesticida. To nista nije novo. Novo je sto MORA da ima min 500t ULO HLADNJACU (time su male izvoznike koji su po pravilo bolje placali od PDM, Delte eliminisali). Mora da ima zaposleno lice zastitara, tehnologa, da vodi dnevnik kompletno svega. To ce napraviti situaciju da ce male ugusiti ostace 5 izvoznika i svi cemo morati preko njih. Mozete zamisliti cenu ajdareda na jesen. Ako bude preko 200e/t skakacu od srece.
 
ti sto imaju hladnjace nemaju jabuku ni ispred kuce posadjenu,tako je bar na mom kraju,a oni ce i dalje izvoziti i nasu i poljsku jabuku,samo sto je sada drzava ogranicila sve to na par ljudi da pokupe parice i procente
 
Pozdrav ljudi. Imam jedno pitanje, mozda za vas koji se razumete u jabucasto voce malo i glupo ali pitacu. Imam neku jabuku u selu neznam koja je sorta, bas je sarena i crvena i zuta i zelena, bas je slatka a ima i veoma lep i jak miris. E sad posto neznam koja je ineznam kako da nedjem tu sadnicu, dali bi ja mogo da isecem po neku grancicu potopim u hormon i posadim, prekrijem folijom i odrzavam, dali ce se oziliti i dali cu dobiti tu istu sortu.
 
Sta mislite o ovome:
http://agroinfotel.net/divlja-jabuka-kao-oprasivac/

Prenosim deo:
Voćarska nauka je odgovor pronašla u samoj prirodi koristeći divlju jabuku kao univerzalni oprašivač. Ovakvo rešenje omogućava podizanje monosortnih zasada, što je nekada bilo nezamislivo i izbegava se gajenje sorti lošijeg kvaliteta, ali dobrih oprašivača.

Kod mene ima po neka divlja, planirao da kalemim, a posle ovog teksta, mozda bolje ostavljati.

Sent from my Lenovo S1a40 using Tapatalk
 
2u3zeok.jpg
 
Imam slicnu kao sto je okacio RedStar na 133. stranici, samo sto je mozda u malo vecoj rezoluciji, ali u principu je isto.
 
Када смо купили шуму са намером да је истребимо и дигнемо воћњак нисмо ни слутили да је унутар шуме једна дивља госпђа јабука стара ту око тридесетак година. Гране се рачвају на отприлике 1.80цм и нисмо хтели да је сечемо. На овој суши је родила ко блесава и поломила доста грана... На крају смо исекли гране које су биле дугачке и које би се сигурно поломиле ове године
Е сад би вас питао шта мислите кад бих окалемио сваку грану посебно или да не дирам ништа?
63db6fc31ae93fb3ea080c8a6c5a4b30.jpg
9ed0f4177f636d32807797bf1457e5eb.jpg
2d68ac175b2a2328d51e1c93f046b7bb.jpg
ec557086506abba34abd8edf8a9488a5.jpg


Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Када смо купили шуму са намером да је истребимо и дигнемо воћњак нисмо ни слутили да је унутар шуме једна дивља госпђа јабука стара ту око тридесетак година. Гране се рачвају на отприлике 1.80цм и нисмо хтели да је сечемо. На овој суши је родила ко блесава и поломила доста грана... На крају смо исекли гране које су биле дугачке и које би се сигурно поломиле ове године
Е сад би вас питао шта мислите кад бих окалемио сваку грану посебно или да не дирам ништа?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
Iseci je jos pa premazi rezove, pa kad ona pusti mlade grane odradi na njima
 
Када смо купили шуму са намером да је истребимо и дигнемо воћњак нисмо ни слутили да је унутар шуме једна дивља госпђа јабука стара ту око тридесетак година. Гране се рачвају на отприлике 1.80цм и нисмо хтели да је сечемо. На овој суши је родила ко блесава и поломила доста грана... На крају смо исекли гране које су биле дугачке и које би се сигурно поломиле ове године
Е сад би вас питао шта мислите кад бих окалемио сваку грану посебно или да не дирам ништа?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока

Pa po debljini stabla ne bih rekao da ima toliko godina...A vidim da je pored ograde...i što bi je dirao...
Dobijaš idealni oprašivač za sve jabuke u zasadu!
Dobijaš plodove za idealno i lekovito sirće!!
I dobijaš idealno semenje za , eventualnu, proizvodnju sejanca jabuke!!!
 
Случајно је исечена једна ппоред ње скоро исте дебљине и пребројани су годови Одрасла је између јасена и цера и једине су биле те две јабуке у целој шумици...

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Tacno tako , sad vidim da su ove tabele za 30minutno izlaganje ovim temperaturama.
U kojoj fazi je jabuka trenutno ?
Kod mene je između prve i druge slike,mislim da nije ovo vreme ni prvi ni poslednji put,sreća bio sam lenj nisam još orezao::sramota::

- - - - - - - - - -

-7 po podacima iz meterološke stanice Banatski karlovac.
Šta mislite o šteti:sta:
 
Videcemo, ja cu ici poslepodne da vidim sta se desilo. Nisam optimista za ajdared jer je bio prilicno krenuo. A orezali ga kao nikada do sada kvalitetno.:sjasi:

Kod nas je bilo oko -6 ujutru u 4.30 kada sam ustao da vidim situaciju.
 
Nazad
Vrh