Jabuka

BOJCETICU Prvo da ti cestitam znaci JABUKAR je odradjen po najvisljim SVETSKIM STANDARDIMA i mislim da si napravio pun pogodak sto se tice izbora vocne vrste JABUKA je uvek bila najprofitabilnija vocna vrsta namlatices se para a ono sto je veoma bitno ti si veliki ljubitelj i poznavaoc hemije tako da ti nece tesko pasti to silno tretiiranje bojnim otrovima pogotovo u kisnoj godini nego bas me zanima za koji asortiment si se odlucio jer je zadnjih par godina izaslo nekoliko novih sorti veliki pozdrav
 
Moj jabukar je kao jugo spram deltinih jabukara i ovih novih kontraverznih biznismena koji peru novce pa daj samo da se ulaze. Primetices da nemam ni stubove ni zicu ni zalivanje. Kod mene je stap i kanap i ako cena jabuke bude kao maline, psenica nikada nece ni biti bolji od stapa i kanapa. A sortiment ti ne smem reci, onda bih te morao eliminisati:haha: Zlatni, Crveni, Ajdared.
 
Neznam sta da ti kazem a da te ne plasim za taj zlatni ,zadnjih nekoliko godina imamo problem sa prodajom zlatnog to je izuzetna sorta a iz stare Juge kultna jabuka po meni i dan danas izuzetna ali zasto vise ne ide nikako neznam meni je na tezgi ubedljivo najneprodavanija sorta drugo moras brzo da radis sa njim nemoze dugo bez hladnjace spari se brzo a sto se tice cene ponavljam ti da je to najkomercijalnija vocna vrsta ali pod uslovom da izbacujes cistu robu svaki pokusaj ustede na hemiji je koban posledice su nesrazmerne a izvini sad sto sam dosadan jel ti nije nizak jabukar sto se tice vlage jesi ti u Vojvodini
 
Niska je zemlja, voda je blizu. Imamo pored stari zasad iz 2000 godine, vidi se na slici desno velika stabla. Tu imam grenija za koji tvrdim da je najvezi brlog od jabuke sto postoji. Zlatni u EU drzi oko 25% trizsta, a kako je nama Rusko trziste cilj onda idemo na malo drugacij isortiment, mada ocekujem i da krenemo i plasmen u EU za par godina pa sam zato posadio Zlatni. Ajdared prodati u EU nema sanse.
Sve sto si rekao je tacno. Zlatni se jako lose cuva, brzo kalira, brzo dobija zutilo, kora mu se smezura i gubi trzisnu vrednost. Moja filozofija sa zlatnim je da ga se resim sa njive po bilo kojoj ceni, sto je ok u 1 klasu, sto je lose u rakiju. Generalno Zlatni i Greni jesu komplikovane sorte i slabo trziste imaju.
 
Jel imate mrezice na zlatnom?Kod mene ima al ne toliko ko prosle godine.Znam njih 30 sto su prskali protiv i opet imaju mrezicu
 
Imamo mrezice narocito na sadnicama koje su nam uvadjenje pod Clon B a u stvari su obican Zlatni. Tu ne pomaze ni 5 tretmana od mrezice (mada je vrlo diskutabilno koliko uopste je moguce mrezicu smanjiti bilo kojom hemijom).
 
2516fee8e94b3657641b1c22e433b738.jpg
2f8d01fe0eb09590b8c83b5c7e07c99c.jpg
ba31ee3a6006f4ab109176b4b0f85ed7.jpg


Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh