Jabuka

Ove godine bas dobro procvetalo.
Ajdared.
1a8FwJCSUCySXhiZ-R42P7twupuJVjIHa3CGDKvoUeyMgKIddcPe03zOTgc_F3pkZ0DGXo8XHlGGbstj5Xm-7L6--_h-o36MQyOCYXMF15F8fBLxDIWtMXEhDIiquJB5yEaFYZoRyQZK8GqcMBlX24vHKQ7RiNsoMfT72ExtTRZZx1RWg2QrAyLr7fV9PBxsNTy13pjW1UY2j4gJy8ctYm3-j0GVVSMfJRbehRcqS0GWKTJTLOhFep7gqAIl7WM4AtMkr53ErQ53-jXgkS9pC1ZnMfjJzjJMn7-4JwguIWatuG1dIAfz66pEcGknCUeCXgBuSQKL7MiN1K6TuJspHY-iYyxBru8VGwB64LVaQ-BH4w4_btz-dBJKmKg5qs3KHoeKf7GHGAsVUO3nzfqcBq84cU2qCPst2oMoF0LGwT8CLUM0VerCKHFnPi5bL-Dx4FEVc7WAcn1Qg-oG5gVwAFBQbPDzP_2GMc2ydKmV8mCMAD2wbAB3TcUpBoLb1xjL2P24Eg_kybLOb5JGeX47Sp1xVZZivT_oG_FOBPk82aDj993RteBzcJRQW59p2oRYzVw5kMnMxlRFt4fenPx5_ST6essPslRicvfYvfNVSOr1oSfb=w1280-h768-no

Zlatni.
b1soTuDqRJLbVoRg0dB65BTvWWaX5KwVYbbbjeZwYv203kxiaEvBRLVjwlg7jdJp7u3YzkwXMUo4f0Pplmuqh4AGTBUC9-2KxXxkqfEYQrDX-IQIGd6PSb9GIXbABn-j1dmPuKR1_NhOY2u7DmOwltmIBuCtSDmWL1w1tdpp-n04N5GmBR5SUBkMcukckbECl_xsJenNTDPayzwxQQe0cYzYEAYbeUe1cArchAfoOuCLmktugYrB_0tD7yh56xomTXg7jxIXmxdPMQfvZYauVKoqVx9j6JhwkuFH_TCSOy9Z3OJ_bBU18CUbqyTNfE-hg1nLfRwM6sEVrFH7IZot0G6GiLvGW1O0v09wSROpEUV7i2rttb-imCJIUMYpL1IZSlcbPM0qeWcF-8y4asJNqydTg_GrCN0Wavb9vzARMPBmV4xQ2qMRtl9ndl4sFEkljY7YDjQrLaLx5BqyE7323MVqE9x5PV9IMAJozeN7-8UYiVcoblzUMhpsg1VHq2i0TJaSB9pwfT3EQ2WFedBRdhzJazvKTJXhkuQxF8zKI7RIUIVTT8ZJfp_m4cCmhBZbhK8ITQ2LZtCARnbBO7jZgfsyU81hync6ByMx13oU9fH-NT9b=w1280-h768-no


- - - - - - - - - -

Zdravo kolege Forumasi , koje je minimalno vrjeme nakon tretiran vocnak da pocne da pada kisa , i koje je minimalna a koja je maksimalna kolicina kisa
Dva sata bi bilo pozeljno da nema kise, tj da list bude suv.
 
Sad je vreme da se prska zlatni protiv mrezice.Jel neko radi to i sa cim?Jedni me savetuju da radim,a jedni ne
 
Koji fungicid pomesati sa tonusom i oprskati jabuku? A da ima da se kupi u malo pakovanje jer su u pitanju nekoliko male jabuke... I da taj fungicid ne pere kisa odmah...
 
Mankogal skida kisa... kad bi imao neki da se ne skida za ovaj period sto najavljuju kisu na nekoliko dana....
 
I moze da se mesa sa tonusom?A jel moze sa dimetogalom?
Zlatni delises mi precvetao kao i tresnja i breskava ali ove stubaste jabuk ili u punom cvetu ili se jos nisu rascvetale, inace im prvi cvet...Moracu 1l da pravim za njih...Mada ovde u Nisu palo 40litara kise ove nedelje pitanje je sta ce biti... Da li im smesa tonusa i npr fieste ili galilea smeta u cvetu ako i njih oprskam?
 
Poslednja izmena:
I moze da se mesa sa tonusom?A jel moze sa dimetogalom?
Zlatni delises mi precvetao kao i tresnja i breskava ali ove stubaste jabuk ili u punom cvetu ili se jos nisu rascvetale, inace im prvi cvet...Moracu 1l da pravim za njih...Mada ovde u Nisu palo 40litara kise ove nedelje pitanje je sta ce biti... Da li im smesa tonusa i npr fieste ili galilea smeta u cvetu ako i njih oprskam?

Nisam ti ja strucnjak za jabuke. Ja prvenstveno gajim kajsije i visnje. Mada mislim da sto se tice mesanja dimetogal sigurno sme sa tim preparatima, ja ih koristim zajedno.
 
Od svih preparata koje koristim u zaštiti, najteze se pere traktor posle mankogala, nemože mašina da ga skine sa traktora dok se ne pretrlja sundjerom, pa onda neće ga ni kiša sprati
Mankogal skida kisa... kad bi imao neki da se ne skida za ovaj period sto najavljuju kisu na nekoliko dana....
 
Dali je neko koristio EPIN EKSTRA BIOSTIMULATOR u bilo kakve stresne situacije pr ( mraz , grad ) kakvo je iskustvo sa time ?
 
Koristio u kajsiji i visnji posle grada prosle godine. Vocke se oporavile lepo i ove godine zametnule vise nego obicno. Sad da li je to posledica prskanja ne znam...
 
Kolege forumasi kako ste se spremali da docekujete najavljene mrazeve , dali ste tretirali sa neki biostimulatorom ?
 
Takođe, savetuje da voćari koji imaju sisteme za navodnjavanje kap po kap, a takvih je dosta, uključe sistem sat-dva noću, večeras ili u četvrtak ujutru, kada su najavili najniže temperature.

-Neka puste sistem da radi jer ipak, kada se voda ledi, ona odaje toplotu koja može da spase voćnjak ako je stepen ili dva ispod nule – poručuje ovaj stručnjak.

Savet profesora Keserovica...

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Imam tri jabuke u vrtu prije par dana sam odradio zaštitu dosta kasno lisne uši nikad nije bilo više špricao sam sa Aktarom i Topasom za pepelnicu i dali bi bilo sada dobro odraditi neku prihranu preko lista za brži oporavak.

Na sliki se vidi stanje lista, imam 3x20 preko lista dali bi šta pomoglo ovih dana je kod nas kiša pa čekam prvo lijepo vrijeme.
Cvijeta je bilo jako puno i sada formiranih plodova.

 
Хемијска прореда. Циљамо 40ак јабука по стаблу. То је око 8 кг по стаблу...покушаћу да убедим воћара да оставимо и коју јабуку више, али не верујем да ће ми проћи! Јако је пажљив да не преоптеретимо стабло.
 
Nazad
Vrh