Jabuka

ZA BOJCETICA Ja pecem ogromne kolicine rakije vec 30 godina tako da me ne dodiruju toliko spoljni efekti ali se radi o necemu drugome ako sam priveo berbu kraju dali je visnja ili sljiva ili kajsija ili jabuka valjda je logicno da se naplati godinu dana rada i cekanja i ulaganja A JA SAD RADIM POTEZ VISE BEZ IKAKVOG RAZLOGA i to pecenje iziskuje dodatno maltrtiranje i cimanje a sta ce da radi vocar koji ima 7 hektara jabuka a mora da plati i berace i rezace i gajbe i abnormalnu cenu goriva STA DA ZATANJIRA [nije pametno] ili da PREDA NA 3 DINARA [ni to nije pametno] e sad ja ne dugujem nikom nista i ne zuri mi se nigde pa kako bude ali ima mnogo vocara KOJI SU POD VELIKIM FINANSIJSKIM OPTERECENJIMA a ima i ljudi koji su rentirali tudje jabukare u kojoj su ti ljudi nocnoj mori tako da spasava se ko kako zna i ume ali BUNARCINA je svima koliko nas ima
 
4 dinara je trenutno plafon. Koga god da zovemo niko ne nudi više, još se hvale kako ne mogu da pokupe sve... 8 dinara je minimum, i to ne da zaradimo, već da sklonimo sa njive bez gubitaka. Ne znam šta će se desiti u narednim mesecima, možda taj izvoz i krene, ali biće jako teška prodajna sezona.
 
@mornar
Ako preda na 3din automatski je uradio 2 stvari: 1) u tih 3din je radna snaga samo (kupljenje, utovar u prikolice i utovar u kamion), 2) povecao je pritisak na vec skuceno trziste i otkupljivac ima dovoljno robe i skinuce cenu na 2.5din. Da ne preda niko po 3din da vidis kako bi cena isla gore.
Mi nemamo bas 7ha ali smo blizu. Pecemo sve sto imamo smestaj za kom, a sto ostane neka propadne, ja necu da drugi se bogati na mojim ledjima jer je industrija 3din klasicna ucena. Ko hoce da sam pokupi dacu na 5din na kolicine od par stotina kila. Ja kao proizvodjac znam da vocnjak je robija cele godine i kada treba to da naplatim onda problemi.
 
ZA BOJCETICA Kada bi strpao u burad sve padalice pa ne bi mogao da ispeces rakiju do sledece berbe nego ti si PROFI uleteo u sve ovo 7 hektara alal vera majstore nego htede da te pitam ovde je jabuka izbacila ogroman rod a kako je kod vas sa obzirom da je zima tj prolece bilo dosta hladnije nego ovde u Podunavlju ZA SLOBU Ogromna je potraznja za organskom jabukom ali to ga jos i ima po zapadnoj Srbiji i po brdima a cena ce biti jos veca i to bi moglo biti dosta interesantno sadnja po brdima nema rezanja prskanja nema velikog cackanja a ona radja kao luda ali i to ko sada krene medju prvima mozda i zakaci nesto A KO NE KRENE KAJACE SE JOS VISE STO NIJE KRENUO:haha:
 
Imali smo 2 puta bolji prinos nego sada. 2016 i 2010 godine je rodilo oko 10-15% vise nego sada. Znam ljude sa 100ha ali sa kreditima oko vrata. Ja za jabuke sam duzan 0 eur/din, i kada popizdim na sve to pocupacu redom. Sada cupam greni, jer vec par godina me nervira a ove godine je presudio sam sebi. Sledeci na redu je jonagold za cupanje. On ce sledece godine dobiti lanac ako se nista ne promeni na trzistu.
 
Ja bolje rasprodam greni i jonagored koi upravo ovih dana berem nego red čif rajders itd. Valda što nisu velike količine i na moim pijacama ih manje ima u ponudi. Mada nam se ne smeši neka zarada a hladnjače pune. Industrija ostala u voćnjaku
 
Evo ga krivac zašto je slaba cena.

https://www.b92.net/biz/vesti/agro-biz.php?yyyy=2018&mm=10&dd=16&nav_id=1456437


EzlW978A4o4


[video=youtube_share;EzlW978A4o4]https://youtu.be/EzlW978A4o4[/video]
 
Svi veliki kompleksi sa jabukama su raspadom Sovjetskog Saveza uglavnom ostali u bivsim Sovjetskim republikama i mnogo je neozbiljno bilo i do sada da velika Rusija koja se prostire od Evrope do Japana nema svoju jabuku nego da uvozi iz Srbije ili Moldavije tako da je ovo nesto sasvim normalno i ovo nije nikakvo iznenadjenje a NASE TRZISTE je teritorija bivse SFRJ i to je trziste koje smo mi opsluzivali 50 godina i nije nam uopste bilo lose i to je bilo ZAGARANTOVANO TRZISTE ali sada mozda nesto malo saradnje sa Bosnom i Crnom Gorom ali je sve to bledo i tanko.Sto se zapadnog trzista tice oni stite svoje proizvodjace i tu se tesko ulazi a ono sto ce biti interesantno kod nas TO JE DA CE IAKO JE REKORDNA GODINA ZA JABUKU I NEMA IZVOZA BICE UVOZA JABUKE NEKO CE UVOZITI PO KOJI KONTIGENT jer ovo je Srbija ali bez obzira na sve bez izvoza SVE OVO U VOCARSTVU DOBIJA SKROZ DRUGU DIMENZIJU
 
ма људи шта само кукате биће ова зима весела ја данас испразнио и други џак шећера то је таман преко 200 литара милина још да покољемо и да накривим капу
 
@juki
Nama vecima nije trziste pijaca (prodam i ja nesto ali su to jako male kolicine) vec izvoz. Kada nema izvoza svi mi smo u banani.
 
@juki
Nama vecima nije trziste pijaca (prodam i ja nesto ali su to jako male kolicine) vec izvoz. Kada nema izvoza svi mi smo u banani.

Zato sam ja zasad već drugi put prepolovio. Imam tačno 1h i nije mi u interesu izvoz. Nebih želeo dasam u koži od onih koi imaju kredite i veće površine pod jabukom. Od danas ko je bio redovan kupac prošle i neke od ranijih godina poklanjam industriju neka idu u voćnjak i sami skupljaju
 



Posto niko jos nije okacio sliku Gold Rush iz svog vocnjaka, evo ja cu prvi. Rod je na stablu starom dve godine. To sam prekalemio podvaljene sorte iz jednog rasadika, vec sam ga pominjao u drugim temama. Jabuka nije prskana ove godine, cak ni protiv smotavca, koga nema. Jedino sam proredio rucno plodove tako da na svakom pupoljku bude po jedan plod. Raste sporo, cini mi se da je kao neki polu spur tip. Jos nisu zrele, i ne znam da li ce stici da uzreju pre mraza. Prosle godine je bila jedna na vrhu jednogodisnjeg porata i nije bila losa. Slikacu ih u punoj zrelosti.
 
Nisam siguran u post.slika, kupio sam u sredu 24.10. u predgradju Mannheima u Lidlu 2 kg.pakovanje jabuka po ceni 2.5€ sad gledam kesu i etiketu pise Lidlova pijaca na kesi a na etiketi Golden Delicious 1 klasa,Srbija 2018g.A.D.Podunavlje Celarevo, Stavlja u promet u RS:Delta Agrar.
 
Danas sam u selu kod Uzica probao jabuku kadumanu.
Prijatelj koji je malo dalje od moje vikendice navratio
I doneo nekoliko jabuka. Kaze on je od neke stare jabuke njegovog dede uspesno okalemio pre destak godina.

Meni se jako svidela jabuka, onako sladi malo ali nije sladka. Kora svetla I zuckasta sa retkim pramenovima rumenila. Obla je. Ukus odlican I ima I lep miris.
Dogovorili smi se da mi okalemi posto on zna da kalemi.
Ja cu naci divlju jabuku za podlogu I preneti je gde
ce ostati trajno.
Od svih starinskuh jabuka koje ja znam ova
sorta mi je najlepsa.
 
Nazad
Vrh