Jabuka

Ovo je kod kuce par stabala,nije prskano zbog dece,mada mislim da je trelo da se odradi 2-3 prskanja jer ima trulih,a i grada je bilo pa moguce da je od njega

Послато са A7 уз помоћ Тапатока
 
Vidim na fejsu da su neki poceli sa berbom zlatnog delisesa, drugi kazu da je rano, pa nz ako je neko poceo berbu, koje se sorte sad beru?Imam zlatni, ajdared, i red cif, ne neke velike kolicine, koje bih cuvao u podrumu, za sebe i mozda nesto za prodaju. U normalnoj godini berba oko 15 septembra, a ove godine sve stiglo 15 dana ranije.
Da skratim, mogu li ovih dana da berem zlatni i ajdared, za red cif znam da mogu. U pitanju je Sumadija 350 m nadmorske visine.
 
Moras sam da procenis. Dacu primer: kod mene su sve sorte pomesale zrenje! Rane sorte zakasnile, kasnije sorte poranile, jednu obrao mesec dana ranije nego prosle godine, druga koju sam vec trebao da skidam jos nije ni blizu berbe.
 
Početkom meseca kao i obično krećemo sa prvim podbirom . Kreće se od zlatnog delišesa dok red čif ili crvene sorte nebudu još više obojene tačnije dok noćna temperatura nebude oko 10 stepeni ili padne neka jača kiša koja doprinosi obojenosti jabuke . Još uvek sledi redovna zaštita + zaštita za bolje čuvanje u skladištima i protiv opadanja plodova ako to išta znači ( mislim na ovo poslednje ) Za sada rod obećava velikom prinosu .
 
Koje je sad cena prve klase? Drugar je brao i prodavao sa njive pre mesec dana prvu klasu po 55din/kg. Mislim da je bila ona zelena(ne znam tacno ime).

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Po 55 je jedino mogao greni da proda 1.8. otprilike. Cene su pale na cca 25din nebitno koja sorta za prvu klasu. Izvoz ne ide, domace trziste zastrpano robom. Jonagold i greni ce kod mene da dobiju lanac za cupanje ako budu na 25-26din. Slicna sudbina sa malinarima koja se desila, bice i sa jabukarima.
 
сад ти је шанса да испечеш оних твојих 10 000 литара ида уживаш до краја живота
 
Bice slicno 250e/t je neka minimalna cena prve klase da bi se isplatila zajebancija oko jabuka. Sada je to probijeno na dole i vec smo isekli 7t, ambalaze imamo jos za 10t i to cemo iseci u rakiji. Barem ce nam zimi biti toplo od radze.
 
24 din. I klasa ajdared II 10 din juce imao ponudu.Sta bi bilo sa jabukom. Da je oberem sad i stoji u hladovini i za 10 15 dana da je ubacim u ulo.redcif i zlatni je u pitanju
 
Nazad
Vrh