Galenika fitofarmacija pšenica KWS pšenica 2018
Strana 126 od 126 PrvaPrva ... 2676116124125126
Rezultati 2,501 do 2,508 od 2508

Tema: Jabuka

Član
    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Poruka
    457
    Zahvalio se
    437
    Zahvaljeno 441 puta na 179 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ZA BOJCETICA Ja pecem ogromne kolicine rakije vec 30 godina tako da me ne dodiruju toliko spoljni efekti ali se radi o necemu drugome ako sam priveo berbu kraju dali je visnja ili sljiva ili kajsija ili jabuka valjda je logicno da se naplati godinu dana rada i cekanja i ulaganja A JA SAD RADIM POTEZ VISE BEZ IKAKVOG RAZLOGA i to pecenje iziskuje dodatno maltrtiranje i cimanje a sta ce da radi vocar koji ima 7 hektara jabuka a mora da plati i berace i rezace i gajbe i abnormalnu cenu goriva STA DA ZATANJIRA [nije pametno] ili da PREDA NA 3 DINARA [ni to nije pametno] e sad ja ne dugujem nikom nista i ne zuri mi se nigde pa kako bude ali ima mnogo vocara KOJI SU POD VELIKIM FINANSIJSKIM OPTERECENJIMA a ima i ljudi koji su rentirali tudje jabukare u kojoj su ti ljudi nocnoj mori tako da spasava se ko kako zna i ume ali BUNARCINA je svima koliko nas ima

2. Sledeći 2 korisnici su se zahvalili mornar na ovoj poruci:

j00j4nt200 (14-10-18), mihailo1 (Juče)

Novajlija G79 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Poruka
    3
    Zahvalio se
    1
    Zahvaljeno 3 puta na 1 poruci
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    4 dinara je trenutno plafon. Koga god da zovemo niko ne nudi više, još se hvale kako ne mogu da pokupe sve... 8 dinara je minimum, i to ne da zaradimo, već da sklonimo sa njive bez gubitaka. Ne znam šta će se desiti u narednim mesecima, možda taj izvoz i krene, ali biće jako teška prodajna sezona.

Član bojcetic avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Poruka
    11,976
    Zahvalio se
    3,909
    Zahvaljeno 5,099 puta na 2,740 poruka
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    @mornar
    Ako preda na 3din automatski je uradio 2 stvari: 1) u tih 3din je radna snaga samo (kupljenje, utovar u prikolice i utovar u kamion), 2) povecao je pritisak na vec skuceno trziste i otkupljivac ima dovoljno robe i skinuce cenu na 2.5din. Da ne preda niko po 3din da vidis kako bi cena isla gore.
    Mi nemamo bas 7ha ali smo blizu. Pecemo sve sto imamo smestaj za kom, a sto ostane neka propadne, ja necu da drugi se bogati na mojim ledjima jer je industrija 3din klasicna ucena. Ko hoce da sam pokupi dacu na 5din na kolicine od par stotina kila. Ja kao proizvodjac znam da vocnjak je robija cele godine i kada treba to da naplatim onda problemi.

5. Sledeći 5 korisnici su se zahvalili bojcetic na ovoj poruci:

mihailo1 (Juče), mornar (Juče), Petar97 (Juče), vuxsd (Juče), Комадара (Juče)

Član Sloba31 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Poruka
    901
    Zahvalio se
    421
    Zahvaljeno 586 puta na 348 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    U mom kraju otkupljivali su jabuke po 10 din a sada su 9. Ali primaju samo stare sorte, dominira budimka.

Član
    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Poruka
    457
    Zahvalio se
    437
    Zahvaljeno 441 puta na 179 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ZA BOJCETICA Kada bi strpao u burad sve padalice pa ne bi mogao da ispeces rakiju do sledece berbe nego ti si PROFI uleteo u sve ovo 7 hektara alal vera majstore nego htede da te pitam ovde je jabuka izbacila ogroman rod a kako je kod vas sa obzirom da je zima tj prolece bilo dosta hladnije nego ovde u Podunavlju ZA SLOBU Ogromna je potraznja za organskom jabukom ali to ga jos i ima po zapadnoj Srbiji i po brdima a cena ce biti jos veca i to bi moglo biti dosta interesantno sadnja po brdima nema rezanja prskanja nema velikog cackanja a ona radja kao luda ali i to ko sada krene medju prvima mozda i zakaci nesto A KO NE KRENE KAJACE SE JOS VISE STO NIJE KRENUO

8. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku mornar na ovoj poruci:

Sloba31 (Juče)

Član bojcetic avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Poruka
    11,976
    Zahvalio se
    3,909
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Imali smo 2 puta bolji prinos nego sada. 2016 i 2010 godine je rodilo oko 10-15% vise nego sada. Znam ljude sa 100ha ali sa kreditima oko vrata. Ja za jabuke sam duzan 0 eur/din, i kada popizdim na sve to pocupacu redom. Sada cupam greni, jer vec par godina me nervira a ove godine je presudio sam sebi. Sledeci na redu je jonagold za cupanje. On ce sledece godine dobiti lanac ako se nista ne promeni na trzistu.

10. Sledeći 2 korisnici su se zahvalili bojcetic na ovoj poruci:

juki (Juče), talianu (Juče)

Član talianu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Poruka
    9,165
    Zahvalio se
    3,471
    Zahvaljeno 2,584 puta na 1,410 poruka
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Aj ti prvi ja ću sačekati još godinu dve ali ću obrnutim redosledom čupati

Član bojcetic avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Poruka
    11,976
    Zahvalio se
    3,909
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    U sustini i jaonagld i greni su brlog sorte. Mozes i obrnuti to je tu negde.

Strana 126 od 126 PrvaPrva ... 2676116124125126