Jabuka

Pauk pod kontrolom, karpokapsa mi malko probila na nekoliko mesta. Fuzikladijum isto na jednom redu. Jako teska godina za zastitu. Sutra cu oprskati i idem na more, nek se nosi vise jabuka:cvetic:
 
Da li neko zna gde moze da se nabavi sadnica ili kalem grancice od jabuke sorte Nicoter, trgovackog naziva Kanzi? Jeo sam ovu jabuku i mogu reci da je ukus fenomenalan po meni bolji i od Pink Lady
 
Klupska sorta. Nicoter mislim da niko nema licencu u srbiji. Po Italiji ces je naci u zasadima ali za sadnicuoras kontaktirati proizvodjaca.
 
Pozdrav.Juce sam bio u vocnjak i na dosta plodova se pojavio crv.Mislim na jedno mesto izbuseno i tu pocinje da gnoji i otpada plod.Sa sta je najbolje tretirati.
 
Moguće je da je to jabukin smotavac i u stvari je leptir a u plodu je gusenica.... Kolege će ti reći so'čim da prskaš....
 
Hoce li neko realno progovoriti sta se vec sada desava sa ovogodisnjim otkupom za strano tj. Rusko trziste ?
Kod nas u Juznom Banatu oko 40% vocaka nije potuceno gradom a niko ni da pita za rane sorte Mucu i Jonagold na zeleno branje.
Zadnjih bar 4-5 godina uvek se to lako prodavalo kao i sledece sorte Delises Rainders, Gala u kalibarazi 7+ itd...
 
Momci jel krenula berba? Gde nosite?Cena? Malo da oživimo temu.
Lično nisam počeo ništa tj jesam malo za pijacu u selu.Predajem po 40 din kao i 2014,2015-te.
 
Spremam robu ove godine za Suboticke hladnjace. Jos nisam odlucio kome tacno, ali njima cu nositi pa dati na lager. Svi pregovori oko kupovine sa njive su propali jer generalno svi bi robu bez novaca, a ja ne dam na odlozeno. Nek dignu kredit za obrtna sredstva od 4.5% u Komercijalnoj ako su solventni i nek isplate robu, a nek sa bankom se onda peglaju.
 
Mozes malo da pojasnis ovo , nosis na lager ?
Kao ratarske proizvode predas , pa prodas njima kad hoces uz troskove lagerovanja ili je nesto drugo u pitanju.
 
Ja pogodio GS 75mm+ po 30 din ,dobio ambalažu od kupca ,jabučare trojke,ZD i Jonagold im ne treba.
ZD i Jonagold mi nije problem prodati do februara ,marta samo se sa GS mučim svake godine tako da sam rešio da ga se rešim što pre.
 
Ja bih narednih dana trebao da posadim oko 1 ha red chiefa i ajdareda, podloga mm106, razmak ce biti 1m za chief a 1.2 za ajdared.
jel neko nabavljao one bambus stapove za uz svaku sadnicu,
 
Nazad
Vrh