Jabuka

Jeste li sigurni da su to ožegotine od sunca?Da nije možda posledica prolećnjeg mraza
 
Ne verujem da je od mraza primetilo bi se ranije,baš se pojavilo prošle nedelje kada su bile paklene vružine i nijedna nema sa druge strane od sunca.
 
Posledice mraza su prstenovi na zlatnom a ovo su ozegotine. Mogu uslikati kada budem isao u vocnjak.
 
Slika%203.jpg
 
c3beaf104dfe23279a453bf1168f01bc.jpg


Moze mala pomoc:
Koja je ovo jabuka, zasadio sam pre 3 godine i imam rod od par komada? Slikano je danas.
Hvala
 
Ok, hvala, javljam se kada sazreli. Obicno upisem sta sadim i kalemim, ali ova mi promakla.
 
@ Talianu
Ima poneka jabuka, ali slabo. Bilo bi vise, ali nijednom nije tretirano dok je bio napad rutave bube...Bilo je ili to, ili da hemijski skidamo plod. To nam je neka preporuka...da ce u drugoj godini dati vise ako se skine plod, nego u prvoj i drugoj zajedno, da smo ostavili plod!
 
To sigurno ,ja sam ih planski lovio i zajb*o se,toliko je ponelo da nije normalno pogotovo ZD,do sada sam jedno vagon isekao jel se grane lomile a drva izgledaju ko žalosna vrba a ne jabuka,sledeće godine neću imati ZD ni za lek 100%.GS i Jonagold su na maksimumumu ali po nekom iskustvu nije prerodilo tu ne bi trebalo da bude alternatvne rodnosi.
Hemijsku proredu nisam radio jel nisam smeo,plašio sam se da ne zeznem nešto,nemam iskustvo za to.Mislio sam da će junsko opadanje biti veće ali sam omašio.Šta je tu je.
 
Kupio sam jabuke u marketu i unutar ploda klijale semenke. Izvadim pažljivo semenku sa sve klicom i stavim na vlažan papir. Rastu semenke i puštaju listiće...
Biću mnooogo srećan kad uspem da proizvedem svoje jabike..... (mislim na već zasađene sadnice).
 
Pa nije ni cudo, otkad se to cuva i pod kakvim uslovima...i sa kakvom se hemijom tretira da opstanu ...???
 
Znam. Već sam ranije pokušavao da napravim biljku iz semenki jabuke ali sam imao problema sa zemljom (u saksiji) pa se osušile. Ovo radim samo iz zabave. Ne očekujem bilo kakvu korist. Ove godine sam posadio 4 semenki divlje jabuke i raste jedna biljka....
U voćnjaku imam posađene stare sorte na mm106 - šumatovku, kolačaru, kožaru, budimku, jednu petrovku iz izdanka, jednu greni smit i dve kao šifre na m9. Tada nisam znao da meni m9 u principu ne odgovara. Sve su to mlade sadnice sađene prošle godine pa će trebati vremena da prorode ali na jednoj šifri imam dva ploda.....
 
Nazad
Vrh