Jabuka

Iz kog razloga ne tarupirate granje?

- - - - - - - - - -

Sa četkama izgrabim a nazad zakačim tarup i sameljem u jednom prohodu,nemam sliku gde je oboje zakačeno pa evo ovako
1_114562217_IMG_20161014_131946.jpg
1_82739390_Fotografija0402.jpg
 
Ne tarupiram sto bude i ramenih grana koje se izbace, uvek se po malo remontuje stablo. Za tako nesto bi mi trebao jako konstukcijski jak tarup a i traktor kada uleti u to, ne znam sta bi bilo. Rucno izvlaciti takve problematicne grane mi se ne radi, pa mi ovo najlakse resenje. Svidja mi se kako si resio cetku za granje, mozes okaciti neki video zapis iz rada?
 
Evo slika vocnjaka!
WP_20170312_07_39_18_Panorama.jpg

Ovo je panoramska slika pa je malo veca!

Lijevo su kruske, desno su sljive, dolje su jabuke! Ispod jabuka ima jos krusaka!
WP_20170312_07_38_50_Pro.jpg


- - - - - - - - - -

Takodje, ovaj covjek sto orezuje je u medjuvremenu nabavio Fiskars teleskopske skare! 6 metara max. duzina

WP_20170312_08_48_30_Pro.jpg
 
Uradjeno odavno kod mene. Koristite li ulje i idete cistim bakrom? Mene savetuju bez ulja, ali se bojim.
 
Čega se bojiš? Ja prošle godine nisam ni uradio sa plavim uljem,zakasnio i nikakvih posledica nije bilo.Zapitam se da nije marketinški trik da je plavo ulje "obavezno".
 
Isto se to pitam, jer je to jedno od skupljih tretmana. Bojim se ervinije, bakar je izuzetan za erviniju preventivac.
 
Danas cuo da tek krajem ove nedelje idemo bakar,Izgleda neka nova tehnologija.Prosle godine do19.03 4 puta prskali
 
Naopako šta vam zaštitari sve prporučuju... Tek sa sad ubeđen da velika većina njih nema pojma šta priča...
Ja sam se suzdržao od komentara.
Hteo sam pitati koja je uloga funomila ?
Mada pojedini zaštitari imaju neku svoju teoriju i filozofiju (koja može da bude potpuno pogrešna a i tačna) pa tako sam video da su prošle godine u martu mesece tretirali tri puta sa Fobosom (ak.mat. bifentrin) nije mi jasno zašto .
 
Može li mi neko objasniti: Koja je razlika između plavog i crvenog ulja?

Meni u poljoprivrednoj apoteci kažu da je svejedno

Unapred se zahvaljujem
 
Nazad
Vrh