Jabuka

A jel imate svoje hladnjace, ili predajete nekom na cuvanje i koliko se placa lezarina ili kako se vec zove u hladnjaci? Jel se to placa po kg, toni, dnevno, mesecno i kad placate hladnjaci? I jel imate pravo u svako doba da uzmete jabuke, moze li deo da se uzme a deo da i dalje bude na cuvanju?
 
U smederevskom kraju uglavnom imamo svoje manje hladnjace, reda 50-100 tona. Ne isplati se prodavati u berbi nikako, cena cesto bude 50% veca u decembru/januaru nego u berbi. Prethodnih godina je bilo ustaljeno na 30 din prva klasa u berbi, 45 u decembru. Prosle godine je cena bila nesto bolja jer je rod bio manji. Sada kako ce biti videcemo jer je jabuka rodila rekordno, pa ce verovatno cena biti mala.
Iznajmljivanje hladnjaca je retkost, to rade uglavnom oni koji su se nekad bavili proizvodnjom pa prestali. Mislim da je cena 1 din/kg za mesec dana, ali nisam siguran.
 
Slizao se Erdogan sa Putinom pa smo mi kolateralna šteta,ali dobro je to za nas,spasiće nas kinezi.
Pa taj znak na tvom avataru možemo da metnemo u zadnjici eto toliko nas braća rusi vole.
 
Кога да воле,кад сваке године им се уваљује фуш пољска роба као домаћа,цигле и бибер цреп у гајбицама и сто осталих марифетлука.Нико није крив што овде нема закона,а нико није луд да га неко јебе тако а још да му допушта.Колико су робе и преузели до сад добро су и узимали.Нажалост Турци су ту научили како се посао ради,домаћа роба,модерена амбалажа и квалитетан плод,и људи узели колач себи..Тако да нико није крив што смо ми сви колективно идиоти.
 
Кога да воле,кад сваке године им се уваљује фуш пољска роба као домаћа,цигле и бибер цреп у гајбицама и сто осталих марифетлука.Нико није крив што овде нема закона,а нико није луд да га неко јебе тако а још да му допушта.Колико су робе и преузели до сад добро су и узимали.Нажалост Турци су ту научили како се посао ради,домаћа роба,модерена амбалажа и квалитетан плод,и људи узели колач себи..Тако да нико није крив што смо ми сви колективно идиоти.

Bez uvrede, ali nisi prisustvovao utovaru za Magnit, Billu itd. Tamo ne moze da prodje nijedana fus jabuka a ne crep i cigla. Roba nije placena sve dok ne prodje kontrolu i u Rusiji. Ti mozes dogovoriti preko firme posrednika da tebi plate odmah, ali onda oni ako je losa roba mogu da izvise i da im vrate kamion. Itd itd.
 
Bez uvrede, ali nisi prisustvovao utovaru za Magnit, Billu itd. Tamo ne moze da prodje nijedana fus jabuka a ne crep i cigla. Roba nije placena sve dok ne prodje kontrolu i u Rusiji. Ti mozes dogovoriti preko firme posrednika da tebi plate odmah, ali onda oni ako je losa roba mogu da izvise i da im vrate kamion. Itd itd.
Е мој друже присуствовао сам ја утовару шлепера за магнит и то превише пута,али не јабуке него поврћа,и врло добро знам о чему причам.А могу те спојити са колегама из Поткозарја који су прошле године утоварали за Магнит јабуку да чујеш њихова искуства у томе.Тако да врло добро знам шта смо спремни да увалимо и колико смо спремни да за мале паре сјебемо све.О шљиви и бибер црепу да не причам.
А тек месо и турска,увоз из пољске трупова од крава и уваљивање турцима.Е мој друже колике смо лопуже тако и радимо са светом.
 
Ako neko zna gde ima da se uzmu proverene sadnice sorte Florina, neka napise (moze i PP). Pretprosle godine sam uzeo iz jednog rasadnika ali ni F od Florine nisu bile.
 
I ja očekujem gajbe ali nijedan neće da deli kamion ili prikolicu 1800ili 2400 komada berba pri kraju, ostao gloster i jonagored druga ruka i greni manja količina prvi prolaz
 
I kod nas isti problem. Industriju da li radite? Mi ne, samo za lokalno trziste. Ostalo sam ostavio u vocnjaku.
 
Industriju ne skupljama jos uvek,brana ide za lokalne po 15 din,dobiju i mlevenje gratis. Greni smo počeli pre neki dan.
potraznja nikakva. Juče malo soka cedio i radman odličan2/3 sok, šećer 12 brixa.
 
Nazad
Vrh