Jabuka

Ako imate informacije gde ima ambalaze za berbu jabuka neki kontakt, potrebna je veca kolicina. Hvala !
 
I meni danas stigla industrijska 2 tone, sutra meljemo.



34476mf.jpg
 
Danas pricao sa Nektarom i ekipom. Cena 6din sa 8%pdv. Resio da ne radim industriju osim ako cena na ode gore. Neka jedu mausi i zeke.
 
6 din na kućnu adresu ,roba je iz Tavankuta.Konzumna 25 din,na veću količinu može i niža cena,kaže mi čovek da je potražnja jako mala.
 
Ako imate informacije gde ima ambalaze za berbu jabuka neki kontakt, potrebna je veca kolicina. Hvala !
Има у мом селу (ако је у питању дрвена амбалажа). Тел. 011/8530070. Поред њега је и конкурент, дели их ограда ал' не знам тел.
 
IZVESTAJ IZ POSAVSKO PODUNAVSKOG REGIONA Situacija na terenu nije ni malo ruzicasta INDUSTRIJA 3 DINARA A 1 KLASA 15 DINARA e sad GORIVO je poskupelo nekoliko puta ali to nije toliko bitno GAJBE su isto poskupele vise puta a sada su 68 dinara ali ni to nije vazno RADNA SNAGA je poskupela ali ni to nije bitno toliko REZACI drze jake dnevnice ali ni to nije nista novo HEMIJA je na gornjoj granici sto se tice cene DJUBRIVO isto placeno je sve i preplaceno mozda ce industrija sa tendencijom pada na 2 dinara a KLASA 1 JOS NIZE medjutim ono sto moze da se dogodi od strane drzave Srbije to je uvodjenje NOVIH MERA PRIJAVLJIVANJE SEZONSKIH RADNIKA I REZACA ovo je kao MM A borba kada protivnik padne nema beli peskir i da sudija svira kraj nego drzava gleda da DOKOSURI ISCRPLJENOG PROIZVODJACA TAKO STO CE GA BACITI U KOMU NAJBRUTALNIJIM I NAJPRLJAVIJIM UDARCIMA a ja bi razumeo ako ovcicu MUZES I SISAS I TAKO SVAKE GODINE ali koja je svrha ako ovcicu SATRES ZA SVA VREMENA ali i to mogu da shvatim ima mnogo nestrucnih ljudi i psihica na nekim vitalnim mestima koji niti su strucnjaci niti su domacini ali nemogu DA RAZUMEM NIKAKO OTKUD TOLIKO ODUSEVLJENJE NA SVAKIM IZBORIMA I TOLIKO SUPERIORNOSTI O CEMU SE OVDE RADI
 
Industriju ko je zainteresovan dacu da sam pokupi u svoje dzakove. Izmerimo i plati 5din. Kontakt na pp, facebook ili tel 0641790180


@Mornar
Moj drugar je pocupao 2ha nije sacekao ni greni da obere (mozda i bolje jos bi ulozio u berbu a kupca nema).
 
Kod mene odem i kupim u dzaku industrijsku za 5.8din/kg.
Racunao kolega upravnik u toj firmi, kaze radnici + ambalaza su preko 5din/kg sad mu rade za dz samo da ne trune u vocnjaku, lome se da li da puste ljude da sakupe te otpale jabuke sebi samo da ne placaju radnike.
 
" i know in poland first class 70 mm+ price is about 10-15 eurocent/kg... but apples for juice concentrate is about 2 eurocent/kg..." i " it was supposed to be government assistance and purchase at the price of 5 eurocents, but nothing is happening yet"

U Poljskoj je jos gore. Imaju neke osnovne podsticaje i podsticaje za mehanizaciju 50-80% ali nemaju zainteresovanog kupca. Trziste Nemacke je sugerisalo svojim trgovcima da prvo potrose domacu robu i da ce ih nagraditi za taj odnos. Istog momenta su cene Poljske jabuke pale na 10-15ec. Slicno rade i ostale drzave, samo kod nas mozes da uvezes sta god hoces i da obaras cenu svom seljaku.

Mi sutra krecemo u cupanje grenija:ppozdrav:
 
Ove poljske cene sto si naveo su 38 nedelja 2018, a to je 21-27 dana pre danas. Ovo je upakovano, strecovano i na euro paleti. Ja sam nalagerovao sto sam imao mogucnost, dobar deo ce propasti u vocnjaku.
 
25 do 27 eurocenti to je oko 30 dinara a kod nas je 15 do 20 dinara sto je skoro duplo jeftinije inace mi smo jedno veoma ozbiljno trziste u kome u jeku berbe nemas gde da kupis gajbe nego su vocari na cekanju [cekaju da se napravi ] a one su od danas 70 dinara danas je jedan vocar omlatio svu jabuku i predao po 3 dinara a nas narod se bije po Lidlu za bananu od 60 dinara a ima jabuku od 3 do 15 dinara da bira zemlji je tesko od roda a dok vocari mlate jabuku na 3 dinara i dok se populacija bije po supermarketima za pile ili bananu non stop ide informacija po medijima vec 2 godine kako se negde na granici stalno grupisu neke oruzane formacije koje bi valjda trebalo da nas napadnu [te bi valjda trebali da budemo srecni sto nas niko nije napao ] a niko nmista konkretno da kaze za ovaj KOLAPS EKONOMIJE SRBIJE i o cemu se radi i doli neko snosi odgovornost za ovaj KABARE i da kaze ko je DIGAO CENU GORIVA jos jednom i dali je to mera spasavanja ili SAHRANJIVANJA ove jadne proizvodnje JAD BEDA I CEMER DOTAKLI SMO DNO DNA
 
Nazad
Vrh