Jabuka

novi sad, poljoprivredni fakultet-departman za vocarstvo na rimskim sancevima. traziti glavnog i odgovornog, i vrhunskog strucnjaka profesora keserovica. covek uvijek spreman za saradnju
 
Danas u DIS-u jabuka na akciji 55.99 din ,inače najjeftinija .
1209201422991.jpg

1209201423001.jpg

A onda mi dođe komšija po jabuke i kaže auuu skupo 50 din!!!
1209201423021.jpg

1209201423031.jpg
 
Juzni Banat Bela Crkva ! Pred pocetak berbe jabuke ajdared, cena ni u ludilu se ne zna jer nam se sprema proslogodisnji scenario.
Poceo je otkup sa 42din. pa na 35din pa zadnje 28din pre par dana pre kise, berba iz vocnjaka a kupac donosi ambalazu.
Sada je stanje haoticno jer cena moze da pada jos mnogo dole. Industrijska jabuka je inace 4-5din/kg
Ranije sorte ko je imao dobro je prosao kao GreniSmith i Zl.delises u kalibrazi 7+ cena je bila oko 60 din, ali opet bojazan jer preko 70% robe
je otislo a nije naplaceno.
Kao opstina nismo imali grada osim sela Kruscica koji je malo zakacio
i nemamo velikih problema sa venturijom kao u drugim krajevima Srbije ove godine...
I sta sada reci ? Opet vocari na mukama dok politicari nista ne preduzimaju i samo dozvoljavaju nakupcima da naprave haos.
Drugo, prica se da po Smederevu stize upakovana Poljska jabuka za 0.28 Eurocenti. I tamo je samo etiketiraju u spreme za bracu Ruse koji cekaju.
Na Tv-u ni rec da cujemo u Srpsko-ruskom izvozu jabuka.
 
Poslednja izmena:
Juzni Banat Bela Crkva !
Na Tv-u ni rec da cujemo u Srpsko-ruskom izvozu jabuka.

ja ne znam da iko cita postove stranicu ranije - alo ljudi malo vise interesovanja resilo bi mnoge probleme
ozbiljan kupac iz RUSIJE, Sankt Peterburg, kupio bi vece kolicine jabuke iz Srbije............!!

Sto se tice kvaliteta, potrebne dokumentacije i ostalog nadam se da ozbiljni proizvodjaci, ili hladnjacari znaju koji su kriterijumi za rusko trziste-----

Po drugom osnovu sam trenutno u Sankt Peterburgu, pa mi je izvoz jabuke malo nepoznanica......

Za konkretnije detalje ili predloge saradnje moze na pp...... tu sam da pomognem, ako postoji mogucnost
evo sta covek napisa na strani pre ove....
 
Pre 2 nedelje imao je neki mali otkup , ali samo sorte Mucu i po neki ton Zlatni Delisec ali vrlo mala kolicina ukupno na celog podracja Prespe oko 100 t otkupleno , sve je sad stopirano cak i cena indrustrije se ne zna :sta::sta::sta:
 
Kolega ove jabuke ali bas ove kod nas zovu Tvrdache...Inace oobicno je otkupna cena oko 3-5 dinara ootkupljuje se kao skart roba i ide za sokove!

- - - - - - - - - -

Koja je to sorta jabuke?

Kolega ove jabuke ali bas ove kod nas zovu Tvrdache...Inace oobicno je otkupna cena oko 3-5 dinara ootkupljuje se kao skart roba i ide za sokove!
 
nema od izvoza nista,nesmemo da diramo trziste EU
a inace i ako dodje neki rus taj hoce na veresiju,poslednje 2 godine u mojoj okolini sahranise par hladnjaca
 
nema od izvoza nista,nesmemo da diramo trziste EU
a inace i ako dodje neki rus taj hoce na veresiju,poslednje 2 godine u mojoj okolini sahranise par hladnjaca

Okolina Smedereva, treba da se javi, Brestovik, Pudarci, Udovice, zatim onda Topola, Vinca, i
Tavankut. tamo su glavni hladnjacari i otkupljivaci za Ruse.
Bela Crkva hladnjace nema nijedne koja radi otkup.
Sta se tamo desava ? pocinje li ajdared da se bere ko ga ima cistog i bar 50% obojenog.
Ili je stvarno usla Poljska jabuka koliko se prica.
 
Jabuka ajdara nosio danas na hladnjacu prva klasa boja kao krv daju 25 dinara,zahvalili smo se i odustali jabuka je od strica inace trenurno ne ide za ruse nista
 
Mi beremo sve redom. Jedino greni ostaje za malko kasnije. Blato uzasno u vocnjaku, zapadamo, slepamo se i slicno.
 
Nazad
Vrh