Bele jagode - nešto novo

Danas sam bas pregledao bele jagode opasno uznapredovale,cini mi se da ce za koji dan da puste cvetove,i to sve komplet nesto poranile u odnosu na crvene...
 
url=http://fotkica.com/slike.php?slika=1_63439139_3.jpg.jpg]
1_tmb_63439139_3.jpg.jpg
[/url]

- - - - - - - - - -

Evo jedne slicice belih jagoda ako nekoga zanima......
 
Miki Kladovo da li be bele jagode pustaju zivice kako se razmnozavaju hteo bi i ja da probam da uzgaja, bele jagode ali ne znam gde da nabavim sadnice i plasim se da mi ne daju nesto drugo.a vec mi se desavalo.
 
Branko razmnozavaju se stalonima,,lako se gaje ne traze nikakvu hemisku zastitu,,al bas nikakvu,,lako se razmnozavaju i lepo se prodaju,,a i nisu jeftine ja prodajem dvesta grama za cetristo dinara,,i ok je prodaja,,imaju lep ukus i druge godine daju dosta krupan plod nisu sitne...a sto se tice sadnica ja cu ove godine praviti kontejnerske pa ako hoces javi se na pp...da napravimo nesto...sve ostalo sto te zanima pitaj slobodno...
 
Zdravo svima da objasnim u vezi belih jagoda,,ja ih imam tri godine i do sada nisam tretirao nicim nije bilo potrebe,nije ih zahvatila ni bolest ploda ni lista bas nista,,prosek roda je oko 200/350 grama stim da nisu dobile prihranu tako da verovatno uz prihranu mogu vise da rode razmnozavaju se zivicima i jako se brzo mnoze...generalno ne traze nista posebno,beru se kada su malo roze tada su slatke a imaju lep specifican ukus i mirisu da sumske jagode....
 
Nismo pisali dugo ovde, ajde da malo osvezim temu...

Inace, sadnice sam kupio od kolege Mikija koji je postavio iznad mene slike i postove njegovih i mogu da vam kazem da su odlicne. Kako plod, tako i sama biljka. Uspesno sam razmnozio jedno 100-tinjak komada za svoje potrebe i jedva cekam sledece prolece da krenu :osmeh:



 
Drago mi je da je kolega zadovoljan,,a drago mi je i zbog jagodica,,ja sam i u proslim postovima pisao da su one jako zahvalne za gajenje i netraze nista posebno,,nemojte pogresno da shvatite nemam nameru da promovisem nikoga samo sam podelio iskustva da ljudi znaju o kakvim je jagodama rec...inace kolega kako si zadovoljan ukusom????
 
E, vrhunski je :osmeh: Više vuče ka šumskoj, ali opet neki svoj šmek. Ja im sem vode nisam dao apsolutno ništa i bile su lepe i krupne. Malo je bilo na povuci-potegni kad se beru, no i to smo savladali ;)
A na jesen bi probao da ih nadjubrim stajnjakom i na proleće nekom fensi prihranom kroz sistem KpK da vidim hoće li biti krupnije i još sladje :)
 
Inace ove sorte nisu GMO nego su nastale spontanim mutacijama. Isto kao i bele (zute) ribizle i zute maline, preporucuju se u ishrani ljudima koji imaju problema pri unosenju antocijana u organizam. Naravno ovakvi plodovi po hemijskom sastavu su uglavnom dosta siromasniji po hranljivim elementima, ali su izuzetno atraktivni :) Ko od kolega sa foruma ima zivice i koja im je cena, ako moze neka informacija da se dobije :)

Sto se tice one gluposti o ukrstanju ananasa i jagode, ne mogu da verujem da je nekome palo na pamet tako nesto :D U sistematici se bastenska jagoda, vrsta koja se sada komercijalno gaji, obelezava sa Fragaria ananassa, nastala je spontanim ukrstanjem nekih divljih vrsta u bastama, i tako se na neki primitivan nacin pocelo sa spontanim oplemenjivanjem :) Nikako se nije ukrstala jagoda sa ananasom :D
 
Nasta mislis kolega koja im je cena?,ako mislis na sadnice onda sve zavisi odakle nabavljas,ali od pedeset dinara pa na dalje cini mi se,isto tako i plod,,na netu pisu i da je cena po deset evra za sto grama negde,,ali cena zavisi od proizvodjaca nisu bas ni jeftine ali nisu ni deset evra sto grama,,ali sa druge strane skroz su oslobodjene hemije tako da su zdrave i za decu i za odrasle,,naravno nemojte da me shvatite pogresno ja nikoga ne optuzujem sto tretira jagode i drugo voce hemijom to je normalno i ja obicne jagode prskam,,samo moje misljenje je da je bolje kupovati proizvode koji su proizvedeni u srbiji jel kod nas jos postoji ta svest,,nego kupovati nesto iz uvoza jel tek onda neznamo cime tretiraju a i kod nas je poznato da stize sve najgore,,ako nizbocega bar da podrzimo nase ljude koji se time bave,,malo sam skrenuo sa teme izvinjavam se....
 
Ko ima zivice i koja im je cena, mislim da sam sve rekao time i da ne treba da objasnjavam :) Nisam vas razumeo drugi deo poruke..
 
Nazad
Vrh