Opšte nezadovoljstvo paora prema državi u vodjenju poljoprivrede !!!

paorpaor

Član
Učlanjen(a)
28 Jan 2009
Poruka
14.523
Lokacija
Tovarisevo
Sta su po vama najvece prepreke za razvoj poljoprivrede i kako da ih resimo?
 
Odg: Opste nezadovoljstvo drzave prema poljoprivredi !!!

Ajde kada si lepo se potrudio da pokreneš temu sa ovako opširnom i komplikovanom tematikom, zašto nisi odmah i napisao neko svoje mišljenje o samim problemima i koje bi ti rešenje predložio.

Recimo mislim da je najveća prepreka što nema jasno donete strategije razvoja poljoprivrede i ne zna se u kom se pravcu dalje razvijati. A što se tiče rešavanja teškog stanja u poljoprivredi, to će tržište sve samo da sredi. Najbolje da se državni organi ne mešaju previše, pošto mislim da realno nemaju pojma.
 
Odg: Opste nezadovoljstvo drzave prema poljoprivredi !!!

;sistem,mafijaši,uvlakači,licemeri,neradnici i ostali;sam protiv svih; ::lose:: :udri: :nono: :zli: :sta:
 
Odg: Opste nezadovoljstvo drzave prema poljoprivredi !!!

novii je napisao(la):
Ajde kada si lepo se potrudio da pokreneš temu sa ovako opširnom i komplikovanom tematikom, zašto nisi odmah i napisao neko svoje mišljenje o samim problemima i koje bi ti rešenje predložio.

Recimo mislim da je najveća prepreka što nema jasno donete strategije razvoja poljoprivrede i ne zna se u kom se pravcu dalje razvijati. A što se tiče rešavanja teškog stanja u poljoprivredi, to će tržište sve samo da sredi. Najbolje da se državni organi ne mešaju previše, pošto mislim da realno nemaju pojma.

a ni ::novac::
 
Odg: Opste nezadovoljstvo drzave prema poljoprivredi !!!

Novil apsolutno si u pravu. Samo kad bi poceo da pisem o nezadovolstvu i resenjima ne bih odmah mogao da stavim sve u jednu poruku. Ali da pocnemo.
Prvo i osnovno za bavljenje poljoprivredom je zemlja i bez nje ni jedna druga teorija i praksa nemaju osnov. Ja bih poceo od zemlje,od izdavanja drzavnog zemljista u zakup. Konkretno kod mene u selu ima oko 280 hektara,od cega je vecina zemljista podeljena u 3 vece parcele (100 Ha,90 Ha i 55Ha) ostalo su nesto manje. Tu zemlju je nasa zadruga radila godima bez ikakve naknade,a sad su je uzurpirali njih par bukvalno po sistemu divljeg zapada,ali bukvalno. Prvo i osnovno resenje jeste da ta zemlja bude dostupna sto vecem broju paora,a evo i kako. Parcele moraju biti izdeljene na po 10 Ha. Na licitaciji po 2-kruznom sistemu ne bih dozvolio da po jednom registovanom gazdinstvu moze da se uzme vise od 10 Ha. Iz toga sledi da bi 280 Ha moglo da se podeli na 20-ak porodica,sto je oko 80 ljudi,najmanje. Tako se nebi dozvolilo da par ljudi pouzimaju svu zemlju,a izgledi opstanka na selu bi se znacajno povecali. Druga stvar su zadruge koje su koristele iskljucivo direktorima i njima bliskim da bi se oparilli. Zadruznu zemlju bi takodje dao na licitaciju,jer smatram da nema loseg paora,ima samo onih koji bi da budu i paori i trgovci i radnici u fabrici...
Nezadovoljstvo i nepravda su ogromni i ja koji sam glasao za "zute" kajem se svakim danom. Oni su sto puta gori od Milosevica. Jedino resenje u ovom trenutku vidim u autonomiji Vojvodine,jer jednostavno Beograd ne moze vise da radi to sto radi.
 
Odg: Opste nezadovoljstvo paora prema drzavi u vodjenju poljoprivrede !!!

Ako krenemo na ovom forumu politicka pitanja nece biti dobro za forum .Slazem se za autonomiju ali su to politicka pitanja i o tome ne bih vise da pisem .
 
Odg: Opste nezadovoljstvo paora prema drzavi u vodjenju poljoprivrede !!!

Ne mislim autonomiju tipa Vojvodina-Drzava. Mislim u onom smeru da nase dvoriste uredjujemo na nas nacin. I stvarno nemam nista protiv bilo koga,jasamo imam nesto za nas. I pri to ne mislim da ce neka druga vlast nesto bolje uciniti. Nego ja bih hteo da mi nesto uradimo sami za sebe,da nas nebi samarali uredbama kako stignu.
 
Odg: Opste nezadovoljstvo paora prema drzavi u vodjenju poljoprivrede !!!

Licno nemam nista protiv teme, i imam svoje misljenje o politicarima koje se verovatno mnogim od njih nebi nimalo svidjalo, samo bih molio sve clanove da se uzdrze od politiziranja jer ako pocnemo nece se dobro zavrsiti... Zasad necu dirati ni temu ni postove u njoj, nadam se da necu morati da brisem ili slicno! :cao:
 
Odg: Opste nezadovoljstvo paora prema drzavi u vodjenju poljoprivrede !!!

"ta man`te se ljudi politike becke vec se vataj pluga i kolecke" tako kazu stari paori za politiziranje. :cao:
 
Odg: Opste nezadovoljstvo paora prema drzavi u vodjenju poljoprivrede !!!

Voditi raspravo o brizi drzave za paore, a u to nemesati politiku je neozbiljno.
 
Odg: Opste nezadovoljstvo paora prema drzavi u vodjenju poljoprivrede !!!

Uopste ne politizujem,niti mi je to namera. Namera mi je da vidim imali sanse da se za nasa prava borimo slozno. Najvise bih vole da je ostala stara SFRJ i da se nikad ne spominje ni jedna drzava posebno,ali...
Iznosenje svog misljenja o torturi koju sprovodi drzava prema nama po meni nema veze sa politikom. U pitanju je ljudskost i dostojanstvo.
Mozemo li se udruziti i zajedno pokusati da se suprotstavimo tiraniji,jer stvarno ne znam kako da nazovem ovaj odnos prema seljacima u poslednjih par meseci.
 
Odg: Opste nezadovoljstvo paora prema drzavi u vodjenju poljoprivrede !!!

Tržišna ekonomija, paore.
Sada se pokazuje koliko je bolja planska ekonomija od tržišne.
 
Odg: Opste nezadovoljstvo paora prema drzavi u vodjenju poljoprivrede !!!

Trziste mora imati jednake uslove za sve,a ne da se uslovi diktiraju i kroje prema volji nekolicine.
Licno ja nisam u losoj situaciji i uspevam sve ove godine da napredujem,ali me boli nepravda pocevsi od moje opstine. Strepnja da li cu dobiti ili necu subvencije,kako da dodjem na posten nacin do drzavne zemlje...
To nije trzisna ekonomija o kojoj pricas. Bojim se da ce vrlo brzo doci trenutak kad ce kap preliti casu!
Ovo smatram veoma zbiljnom temom i mislim da svi treba veoma dobro da se zapitamo.
 
Odg: Opste nezadovoljstvo paora prema drzavi u vodjenju poljoprivrede !!!

paorpaor je napisao(la):
Uopste ne politizujem,niti mi je to namera. Namera mi je da vidim imali sanse da se za nasa prava borimo slozno. Najvise bih vole da je ostala stara SFRJ i da se nikad ne spominje ni jedna drzava posebno,ali...
Iznosenje svog misljenja o torturi koju sprovodi drzava prema nama po meni nema veze sa politikom. U pitanju je ljudskost i dostojanstvo.
Mozemo li se udruziti i zajedno pokusati da se suprotstavimo tiraniji,jer stvarno ne znam kako da nazovem ovaj odnos prema seljacima u poslednjih par meseci.

podpisujem :bravo:
 
Odg: Opste nezadovoljstvo paora prema drzavi u vodjenju poljoprivrede !!!

Kako je krenulo ophođenje prema nama paorima čini mi se da će uskoro ustati kuka i motika.Te priče što oni pričaju i serviraju mogu da okače mačku o rep.U državnom sektoru rade ljudi koji nemaju blage veze sa poljoprivredom a prosipaju neku pamet nama kojima je iz godine u godinu sve teže i teže.Lično sam spreman za promene u pravcu poljoprivrede i naša prava i da se jednom zna šta je šta i ko je ko. :bravo:
 
Odg: Opste nezadovoljstvo paora prema drzavi u vodjenju poljoprivrede !!!

Lično sam spreman za promene u pravcu poljoprivrede i naša prav]
i kakav vid borbe predlazeš? ovo je tema koja ce biti LEPLJIVA ubrzo ali mislim daćemo mi tu mlatiti praznu slamu kao i ovi u skupštini samo sa jednom razlikom oni u skupstini mlate 1000e ::novac:: mesnečno za nista a mi radimo godinu dana , zahvaljujuci njima za nista , toje ta mala razlika a sve ostalo je ....
 
Odg: Opste nezadovoljstvo paora prema drzavi u vodjenju poljoprivrede !!!

pre odprilike mesec dana je cvetkovic odgovorio na pitanje o padu drustvenog proizvoda.ne mozemo sa sigurnoscu reci jer jos uvek ne znamo koliki ce biti rod u poljoprivredi.znaci samo jos poljporivreda stvara akumulaciju u ovoj drzavi a kad se podeli na ukupan drustveni proizvod za seljake nemaaaaaaaaa
 
Odg: Opste nezadovoljstvo paora prema drzavi u vodjenju poljoprivrede !!!

Testerom „obrao“ 700 stabala višanja
Autor Glas Javnosti
Monday, 27 July 2009
MEĐA - Ne mireći se mogućnošću da drugi zarađuju na njegovoj muci i znoju, Aleksandar Govedarica (36) iz Žitišta posekao je nedavno na svom imanju u Međi čak 720 stabala višanja koja su bila neobrana! Da motornom testerom „obere“ devet godina star voćnjak Govedarica se odlučio jer nije hteo da trpi ucene domaćih otkupljivača voća.
Ozlojeđeni banatski voćar priča da mu je prekipelo kada je s početnih 25 dinara za kilogram, cena višanja prepolovljena. Iako su mu otkupljivači potvrdili da će preuzeti celokupan rod, posle petnaestak dana neizvesnosti obećanja su pogazili, pa se Govedarica našao u „neobranom grožđu“. Od dogovorenih 25 dinara cena je najpre pala na 21, pa na 18 i 15 da bi je otkupljivači na kraju doterali na, za njega, neisplativih 12 dinara.
- Ne želeći da i naredne godine dođem u istovetnu situaciju, a revoltiran zbog takvog odnosa otkupljivača, uzeo sam motornu testeru u ruke i posekao voćnjak. Kada sam drugovima u selu, od kojih su neki učestvovali u sadnji voćnjaka i branju višanja, saopštio šta nameravam da učinim, mislili su da se šalim. Ovim gestom hteo sam da ukažem i na sveopštu nebrigu koju država pokazuje prema poljoprivredi. Mislim da neće moći još dugo da nas varaju i badava kupuju žito, mleko i voće jer nećemo imati šta da im damo. Iz očaja i revolta poljoprivrednici sve češće prosipaju mleko i seku voćnjake. Pitam se samo od čega bi ova država živela da nije nas - gorko ukazuje Govedarica.
Ne želeći da nikad više prolazi kroz traume koje su ga pratile tokom ovogodišnjeg otkupa višanja Govedaricu nije pokolebalo ni to što je samo za sečenje morao da iskešira 500 evra:
- Ostao mi je još jedan voćnjak sa 1.000 stabala višanja. Bude li sledeća godina slična situacija sa niskom cenom i to ću poseći. U ovom trenutku najviše me brine kako ću vraćati kredit u visini od 15.000 evra koje sam dobio od Fonda za razvoj. Pola sam vratio, a još toliko treba da otplatim naredne godine. Kako ću ne znam ni sam. Supruga i ja smo nezaposleni, a svi prihodi stižu sa voćnjaka. Sem višanja imam i 4,5 hektara kajsija. Planiram da posadim trešnje. Država bi mogla da prolongira rok za vraćanje kredita, ali od toga neće biti ništa. Zato ću morati da prodam nešto od mehanizacije - presabira se Govedarica.


Nema hleba od poljoprivrede

Savetujem mlađim zemljacima da čim se vize ukinu odu iz ove države jer ovde nema života, pogotovo onima koji nameravaju da se bave poljoprivredom. LJudi koji brinu o poljoprivredi u našoj zemlji nemaju obzira prema zemljoradnicima. Mišljenja sam da će seljacima u Srbiji biti bolje kada o poljoprivredi prestanu da brinu naši političari već o tome povede računa Evropska unija. U kojoj to normalnoj evropskoj zemlji stočari prosipaju mleko, voćari krče voćnjake, a ratari kukaju zbog mizerne cene pšenice- pita se Govedarica.

Treći junak Međe

Iako nije želeo da od ovog slučaja pravi medijsku pompu, zahvaljujući Aleksandru Međa se ubuduće neće pamtiti samo kao rodno mesto lidera SPO Vuka Draškovića i sela u kome je, kako se veruje, rođen slavni plivač i glumac Džoni Vajsmiler, koji je igrao Tarzana. Svi Aleksandrovi drugovi tvrde da je pravilno postupio jer nije dozvolio da mu drugi zagorčaju život:
- Mislili smo da se šali kada nam je rekao da namerava da poseče voćnjak. Da sam na njegovom mestu isto bih uradio. Žalosno je što je zbog drugih dospeo u takvu situaciju - priča Nikola Samardžić (1:cool: koji je kod Aleksandra brao višnje.

::pomoc:; ::pomoc:; ::pomoc:; ::pomoc:; ::pomoc:; ::pomoc:;
 
Odg: Opste nezadovoljstvo paora prema drzavi u vodjenju poljoprivrede !!!

Ziveli i njegovih 1000 pomocnika i savetnika!
Jebote, zaboravili smo Milosavljevica?!
 
Nazad
Vrh