Lovačka tema

Hvala na objašnjenju. Planiram da uzmem jedan takav baš zbog te opcije a nisam siguran dali ta opcija još radi ili je vrijeme učinilo svoje. Mislim da je korisno za lovočuvare jer se pojavljuje sve veći broj IC uređaja a to je rijedak primjerak detektora IC zračenja na našem tržištu. Možda ima bolji ali ja ih nisam pronašao.
 
Ti uređaji koje koriste lovokradice su uglavnom pasivni (pojačavaju svjetlost mjeseca i zvijezda da bi se kroz njih bolje vidjelo), ovo je samo za aktivne izvore. Vjerovatno da ima i onih koji koriste IC farove jer onda najobičnija kamera na telefonu može poslužiti za gledanje, ali to je već druga priča.

Kako god, sa tim dvogledom nema greške osim što je malo potežak u odnosu na moderne, ali kvalitet izrade je izuzetno dobar.

Evo dio iz pravila koji se odnosi na dvogled, nadam se da će biti od koristi. :ppozdrav:

01---RD-7x40.jpg


02---RD-7x40.jpg


03---RD-7x40.jpg
 
Aktivni IC uređaji su jeftiniji od pasivnih i znam da ih poneko koristi a sigurno ih ima za koje neznam. Malo mi je nejasno ovo .. Pri direktnom padu IC zračenja kroz objektiv... dali to znači da ne može detektovati zračenje koje nije direktno usmjereno na objektiv?
Znaš li možda dali ih još prave pošto na PIK-u vidim da se prodaje nov sa garancijom? Možda je stara zaliha ali sam negdje pročitao da su u ratu razvukli svako na svoju stranu i strojeve i kadrove pa ovi novi uređaji nisu onog starog kvaliteta?
 
Koliko znam prave još, ali obrati pažnju i da se na piku prodaje i dosta RD 7x40C koji nemaju osvijetljenu končanicu i detektor IC zračenja.
Koliko znam prve dvije cifre u serijskom broju označavaju godinu proizvodnje pa se po tome zna koliko je star i je li sve na njemu upotrebljivo.
 
Svaka cast na ponovljajima, imao sam priliku da pucam iz istog benelija,prava stvar... Samo sto jede municiju :D
 
To ce ici za pogone i doceke,a ako jede municiju onda je dobro ima i zivuljki,salim se poluautomat je to pa vuce jednostavno.
 
Jel ima neko ili da je mozda koristio green laser ND3x50?Svidja mi se jako na snimcima i prezentacijama.
 
Zakopaj je negde u dnu baste gde ne ores i cuvaj je za ne daj Boze!:osmeh:
Salim se malo prodaj je ili je pokloni nekome kome ce koristiti, koja je i kakva puska u pitanju?
 
Ili je pretvori u trofejnu pa cuvaj na zidu

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh