Lovačka tema

Eee vidis mog'o bi doci,da malo treniram pred kvalifikacije za ligu,pod uslovom da ne pada kisa.
 
18.04 u Zrenjaninu kerovi pticari mogu polagati ispit urodjenih osobina.Biti ce i ocenivanje u eksterijeru.
Mi smo u proslu nedelju zasadili oko 4000 sadnica duda i bagrena kako bi obogatili nase remize.
 
dsc0159.jpg
 
dscn0682.jpg


dscn0681.jpg


Prekljuce nadjena u dvoristu vakcina za oralnu vakcinaciju predatora od besnila!Preporuka je da se nedira rukama vakcina pa zato kolege obratite paznju da nedodju deca u kontakt sa vakcinom!Inace ovo je drugi put da nadjem u dvoristu vakcine!
 
Kod nas se lovio fazan do tad kad je slika postavljena.(možda se i lovi i sad ove nedelje)nisam pitao.
Prema kalendaru fazan se lovi od 1.10 do 31.1
Prema slici nisam siguran da je napravljena pre 31.1 jer se u pozadini vide rascvetale voćke bez obzira na obradu tla i zasejanost istog... Bar tako je tumači slučajni posetilac ove stranice.
Zato, sliku je najbolje skloniti da ne služi kao loš primer drugima.
I z v i nj a v a m se!
 
Prema kalendaru fazan se lovi od 1.10 do 31.1
Prema slici nisam siguran da je napravljena pre 31.1 jer se u pozadini vide rascvetale voćke bez obzira na obradu tla i zasejanost istog... Bar tako je tumači slučajni posetilac ove stranice.
Zato, sliku je najbolje skloniti da ne služi kao loš primer drugima.
I z v i nj a v a m se!

Према календару до тада се лови фазан из слободне природне. Остало ти је Милош већ објаснио.
Та слика коју сам окачио, треба да служи као пример другима, далеко од тога као лош. Камо среће да тако раде и други.

Шта ће случајни пролазник да мисли, и то ме... да не кажем већ шта. Папирологија постоји тако да немам ја шта да кријем и сакривам, а по најмање од кога...
 
Kada se jamari na lisicu? Imamo na dve njive lisicu jedna je na teritoriji LU Nadalj i jenda u LU Curug i oni posle 2-3 prijave nisu bili da pogledaju i reaguju, ta mi je tu 2 mozda i 3 godine. Kopaju velike rupe a traktor mali pa upadne.
Na jednoj mi je zito pa kazu da hoce da ugaze dosta.
 
Kada se jamari na lisicu? Imamo na dve njive lisicu jedna je na teritoriji LU Nadalj i jenda u LU Curug i oni posle 2-3 prijave nisu bili da pogledaju i reaguju, ta mi je tu 2 mozda i 3 godine. Kopaju velike rupe a traktor mali pa upadne.
Na jednoj mi je zito pa kazu da hoce da ugaze dosta.
Jamarenje je zakonom zabranjeno,a i sada ti je kasno ako su njive posejane jer ce ti vecu stetu napraviti kopajuci za lisicom nego sto ce ona ugaziti!Moj ti je savet uzmi par dana naidji pa ubaci po koju petardu u rupu posto sada ima mlade koji su vec poveci ona ce ih preseliti dalje negde da bi imali neophodan mir!
 
Nazad
Vrh