Subvencija za pčelinja društva

novii

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
24 Jul 2007
Poruka
9.363
Lokacija
Apatin
http://www.spos.info/novost.php?id=2650

IO SPOS-a obaveštava sve članove SPOS-a da je Nacrtom Zakona o podsticajima u poljoprivredi i ruralnom razvoju, predviđeno da podsticaje u 2013. godini mogu dobiti samo komercijalna gazdinstva, i to ona koja su registrovana na dan 1. decembra 2012. godine. Zato IO SPOS-a poziva sve članove SPOS-a da regulišu registraciju svog pčelarskog gazdinstva do kraja novembra 2012. godine, i da gazdinstvo preimenuju u komercijalno (gazdinstvo koje ima viškove poljoprivrednih proizvoda za tržište).

Ovo je samo kratak citat teksta koji se može pročitati na sajtu SPOS-a. Ja sam danas išao da vidim to za komercijalno poljoprivredno gazdinstvo, međutim ispostavilo se da su sva poljoprivredna gazdinstva komercijalna, dok pod pojmom nekomercijalna se vode ona čiji su nosioci poljoprivdedni penzioneri. Ima još dosta nedoumica, neke sam predstavio na blogu u tekstu Komercijalno poljoprivredno gazdinstvo.

U svakom slučaju je bitno šta će se i kako dešavati po ovom pitanju, pa sam pokrenuo temu ovde.
 
Cuo sam da ce biti 500din po kosnici e sad me zanima da li ce to ici preko udruzenja pcelara posto oni evidentiraju broj pcelinjih drustava svojih clanova ili ce biti neki drugi nacin?
 
Ići će verovatno preko opštinskog veterinara, koji beleži brojno stanje stoke na terenu. A 500 dinara je preložena suma za podsticaj u pčelarenju, po košnici, to će verovatno i biti usvojeno.
 
Poštovana Gospodo.
Lično smatram da je ovo degradiranje pčelara i pčelarstva sa ovakvim predlogom.
Šta ima pčelar koji živi u gradu i ima par ari i malu vikendicu i bavi se pčelarstvom,
o kakvom se Vi komercijalnom domaćinstvu zalažete.
Ovakvom politikom Vi nemate nameru da unapredite pčelarstvom već idete na to da ga unazadite.
Smatram da treba da se borite da iz dana u dan imamo što više pčelara novih, i da je sreća ko se prijavi da želi da pčelari da od države dobije
gratis tri kšnice sa pčelama tako se unapređuje pčelarstvo.
Svaki pčelar ko se prijavi i prijavi broj košnica i ima potvrdu od veterinarske stanice da je evidentiran kao pčelar treba da dobije subvenciju da bih mogao da uvećava svoj pčelinjak.
Pozdrav.
 
Nazad
Vrh