Greske u poljoprivredi

dicki

Član
Učlanjen(a)
1 Apr 2009
Poruka
841
Lokacija
Sirig
Sigurno ste gresili u poljoprivredi, pa evo predlazem da otvorite dusu i tako pomognete svima nama da manje gresimo.
 
Ja se svake godine u nečem zajebem. Evo, ove godine oprskao sve pre kiše. Sad ako krene nova trava (a ne sumnjam) biće baš lepo.
 
toliko imam gresaka da nemogu da s e setim
svake god 1-2 parcele nesto za...bem
 
Ja pogresim zadnji put prosle god. Dokupim ''na crno'' toceni pulsar 1L i poprskam uz dodatak 3dl. koji mi je ostao od druge njive . Cilj je pored ostalog bio i sitna ambrozija zadnjih 5-10 m.njive na sirini od 37m.Kad sam posle 6-7 dana otiso na kraj njive za malo da... Ambrozija skoro do kolena.Moju gresku pored mene platili su zena i sin [rucno cupanje].
 
pogresio sam sto sam jednu parcelu sa matorom detelinom ostavio,nisam uzorao.kurciro sam.sad tamo imam pun q^^^^ zarade. :zli: :zli:
 
Proletos smo silili setvu jecma u banatu.... kako je bila susa ima gde jos uvek nije nikao.....cca 10kj :udri: :zli:
 
U poljo[privredi svaka godina je prvi razred. Znaci stalno smo ponavljaci.I ako nekad ubodem da prodjem u drugi sledece godine opet u prvi.Stalno negde pogresimo,ili se priroda poigra /susa ,misevi ,zecevi /Nisi ti Robert mozda nista pogresio ostavi je za seme ,a ti Mito kako si mogao predvideti toliku susu ....
 
Posao koji najviše nevolim jeste međuredna kultivacija.
A uvek uspevam "majstorski" da isečem gomilu kukuruza.
Tu sam beznadežni ponavljač.
 
Zato sam ja na IMT spartac montirao upravljac, tast vozi, ja pilotiram i vozi misko!
 
Da... o tome i ja sanjam.....I o kombinaciji drljaca napred spremac iza i u jednom prolazu spremim za setvu! Ili dve drljace...u banatu!
 
Ima takva kombinacija u temi Prednja hidraulika. Mislim da je to od člana Bećarina.
 
Ajde sada nek mi neko objasni zašto mora prednja hidraulika biti fiksna, jer vidim da svi proizvođači tako rade?
 
Pa pogledaj PH na bilo kojem traktoru.
Samo na Belorusima ima sistem potpuno isti kao i zadnja hidraulika.
 
branko je napisao(la):
Ajde sada nek mi neko objasni zašto mora prednja hidraulika biti fiksna, jer vidim da svi proizvođači tako rade?
Sta fiksno, kako fiksno? Moze li preciznije?
 
Pa razliku između ovog, gde su poluge fiksne, tj. nemaju mogućnost klaćenja i ne trebaju bočni stabilizatori:
I orginalna PH koju su počeli da ugrađuju na neke modele Belarusa:
 
Pa ako se klati i guras masinu ona ce stalno bezati u stranu...
 
Nazad
Vrh